۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » قرچك
  • شناسه : 8208
  • ۱۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱:۲۴
  • 138 بازدید
  • ارسال توسط :

آثار شعر و داستان برای یادواره «طلوع خرداد» تا ۱۵ خرداد ارسال شود

قرچک – ابتکار ورامین: دبیر اجرایی سومین یادواره ملی «طلوع خرداد» گفت: آثار ادبی شامل شعر و داستان تا ساعت ۲۴ روز ۱۵ خرداد از طریق سایت رسمی این یادواره دریافت می شود. به گزارش خبرنگار ما – نشست هماهنگی بخش ادبی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» صبح سه شنبه ۱۲ خرداد ۹۴ […]

قرچک – ابتکار ورامین: دبیر اجرایی سومین یادواره ملی «طلوع خرداد» گفت: آثار ادبی شامل شعر و داستان تا ساعت ۲۴ روز ۱۵ خرداد از طریق سایت رسمی این یادواره دریافت می شود.

به گزارش خبرنگار ما – نشست هماهنگی بخش ادبی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» صبح سه شنبه ۱۲ خرداد ۹۴ در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک با حضور محمدحسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، حمیدرضا آرمان مهر و حسین تاجیک دبیر اجرایی و مشاور اجرایی سومین یادواره، علیرضا مهدی زاده رئیس کمیته اطلاع رسانی، جعفر کاظمی دبیر اجرایی بخش ادبی و امیرحسین طاهری دبیر اجرایی بخش فیلم و عکس یادواره ملی « طلوع خرداد » برگزار شد.

حمیدرضا آرمان مهر در این نشست گفت: آثار ارسالی شعر و داستان شاعران و نویسندگان از سراسر کشور، تا ساعت ۲۴ روز ۱۵ خرداد ۹۴ از طریق سایت رسمی یادواره به نشانیwww.tolooekhordad.ir دریافت می شود.

تعیین سرداوران دو بخش شعر و داستان

دبیر اجرایی سومین یادواره ملی «طلوع خرداد» افزود: سرداورهای دو بخش شعر و داستان، به ترتیب دکتر محمدرضا سنگری و دکتر احمد شاکری تعیین شده اند و هیئت داوران هر دو بخش نیز تا پایان هفته مشخص می شوند.

وی بیان داشت: نتایج داوری ها تا ۲۰ خردادماه اعلام شده و روز ۲۱ خرداد، این نتایج به برگزیدگان اعلام می شود و برگزیدگان بخش ادبی نیز ۲۵ خرداد در مراسم اختتامیه یادواره به عموم مردم معرفی می شوند.

آرمان مهر ادامه داد: مراسم شعرخوانی اصلی با حضور و سخنرانی شاعران و نویسندگان برجسته کشور و برگزیدگان یادواره در روز ۲۴ خردادماه در کانون فرهنگی هنری ملائک شهرستان قرچک برگزار می شود.

گفتنی است، محورهای اصلی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» آراء و اندیشه های امام خمینی(ره) ؛ انقلاب اسلامی در آیینه فرهنگ و ادب و هنر؛ نقش حماسه عاشورا در پیروزی انقلاب اسلامی؛ نقش زنان در قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب اسلامی؛ توجه ویژه به جایگاه قیام ۱۵ خرداد در شکل گیری انقلاب اسلامی؛ نقش مردم ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت در قیام ۱۵ خرداد و انقلاب اسلامی؛ نقش مرجعیت و روحانیت در قیام ۱۵ خرداد و شخصیت های برجسته تاریخ انقلاب اسلامی است.

بخش هنرهای تجسمی سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» از ۱۷ خرداد ۹۴ در شش رشته نقاشی، خوشنویسی، گرافیک شامل دو رشته پوستر و تصویرسازی، نقاشی خط و نگارگری در شهرستان پاکدشت؛ بخش داستان، شعر و کتاب از ۲۴ خرداد در شهرستان قرچک؛ بخش فیلم و عکس از ۱۸ خرداد در شهرستان پیشوا، بخش سرودهای انقلابی و تواشیح از ۱۹ خرداد و بخش تئاتر از ۲۱ خرداد در شهرستان ورامین برگزار می شود.

اختتامیه سومین یادواره ملی فرهنگی، هنری «طلوع خرداد» ۲۵ خردادماه در ورامین برگزار می شود و دبیرخانه مرکزی و دائمی این یادواره ملی نیز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین مستقر است.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*