۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 8917
  • ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۱
  • 100 بازدید
  • ارسال توسط :

اجرای طرح پیشگیری از ورود کالای قاچاق و غیرمجاز در دماوند

دماوند – ابتکار ورامین: معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند از اجرای طرح پیشگیری از ورود کالای قاچاق و غیرمجاز در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری دماوند – شاهرخ جهانشاهی امروز در حاشیه معدوم‌سازی مواد غذایی و دارویی غیرمجاز در شهرستان دماوند اظهار داشت: در بحث مبارزه با […]

دماوند – ابتکار ورامین: معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند از اجرای طرح پیشگیری از ورود کالای قاچاق و غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری دماوند – شاهرخ جهانشاهی امروز در حاشیه معدوم‌سازی مواد غذایی و دارویی غیرمجاز در شهرستان دماوند اظهار داشت: در بحث مبارزه با کالای قاچاق، بسیاری از افراد موضوع سخت‌افزاری این نظارت‌ها را در نظر می‌گیرند؛ اما آنچه از اهمیت به‌سزایی برخوردار بوده، بحث نرم‌افزاری، ایجاد ساختارها و برنامه‌های آموزشی است که نقش نهادهای آموزشی به‌ویژه آموزش و پرورش را نشان می‌دهد.

وی افزود: کالاهای قاچاق می‌تواند پیامدهای منفی را در سطوح مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و حتی فرهنگی داشته باشد؛ یکی از موضوع‌های مهم در حوزه قاچاق مواد غیرمجاز، سودآوری روزافزون این عمل میان سودجویان است که فرهنگ ایرانی و اسلامی را مورد هدف خود قرار داده‌ تا از این طریق فرهنگ مردم ما را زیر سئوال ببرند.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند تصریح کرد: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که این معضلات، ۲ میلیون و ۵۰۰ فرصت شغلی را از جوانان کشور گرفته و واحدهای صنعتی و تولیدی را دچار بحران‌های شدید کرده است.

جهانشاهی با اشاره به اینکه مردم هنگام خریدهای خود باید کالاهایی را خریداری کنند که علائم تجاری ویژه خود را داشته باشند، بیان کرد: مردم به طور جدی از خرید مواد تقلبی، قاچاق و بی‌نام‌ونشان خودداری کنند.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از آسیب‌هایی که قاچاق مواد به‌خصوص مواد آرایشی و بهداشتی به وجود می‌آورند، آسیب‌های اجتماعی، روحی و روانی بوده که این موضوع بیشتر متوجه اقشار جامعه به‌خصوص زنان است.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند افزود: در این جهت سعی داریم با ایجاد برنامه‌هایی در زمینه آموزش همگانی به ویژه اصناف و واحدهای عرضه تولید کالا قاچاق، استفاده مواد دارویی و غذایی غیرمجاز را به حداقل برسانیم و طرح پیشگیری را تا پایان سال جاری در این شهرستان به اجرا درآوریم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*