۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اقتصادی » ورامين
  • شناسه : 4102
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۷
  • 150 بازدید
  • ارسال توسط :

اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آبیاری تحت فشار در بخش جوادآباد

جواد آباد- ابتکارآنلاین: بخشدار جوادآباد از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت آبیاری تحت فشار در بخش جوادآباد خبر داد.   سیدهمایون عباسی در حاشیه جلسه ارتقاء و بهره‌وری مصرف آب کشاورزی که با حضور مدیر‌کل جهاد کشاورزی استان تهران برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار داشت: برداشت‌های بی‌رویه […]

جواد آباد- ابتکارآنلاین: بخشدار جوادآباد از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت آبیاری تحت فشار در بخش جوادآباد خبر داد.

 

سیدهمایون عباسی در حاشیه جلسه ارتقاء و بهره‌وری مصرف آب کشاورزی که با حضور مدیر‌کل جهاد کشاورزی استان تهران برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران اظهار داشت: برداشت‌های بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی در سال‌های گذشته باعث افت کمی و کیفی شدید در این منابع شده و کشاورزی پایدار را در معرض خطر و تهدید جدی قرار داده است.

 

وی گفت: بنابراین با توجه به رشد جمعیت و نیاز روز افزون، باید مدیریت صحیح در برداشت از منابع آب، تغذیه آب‌های زیرزمینی، مهار آب‌های سطحی و بهبود مدیریت بر مصرف آب و افزایش بهره‌وری را به‌طور جدی در برنامه‌ها قرار دهیم و در این راستا، بهینه‌سازی مصرف آب می‌تواند گامی کوچک اما شروعی جدی برای این مهم باشد.

 

بخشدار جوادآباد بیان داشت: جوادآباد یکی از بزرگترین بخش‌های استان تهران در عرصه کشاورزی است و تلاش داریم با اتخاذ تدابیر لازم و اعطای تسهیلات به کشاورزان با اعمال مدیریت صحیح و تشویق کشاورزان به اصلاح، بهبود و ایجاد شبکه‌های آبیاری مدرن و در نهایت بهره‌برداری از منابع کشاورزی خوب در سطح جوادآباد باشیم.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های انجام شده تا ۳۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات جهاد کشاورزی استان را برای آبیاری تحت فشار به کشاورزان نمونه بخش جوادآباد تخصیص خواهیم داد.

 

عباسی بیان داشت: برای در یافت تسهیلات در زمینه آبیاری تحت فشار، کشاورزان می‌توانند با مراجعه به نمایندگی جهاد کشاورزی در بخش جوادآباد و ارائه درخواست از این تسهیلات استفاده کنند.

 

بخشدار جوادآباد در پایان تصریح کرد: طی سال‌های اخیر دولت کمک و تسهیلات مناسبی را برای اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار در کشور انجام داده، ضمن آنکه تاکید دارد تا اراضی کشاورزی به این نوع سیستم مجهز شوند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*