۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 27593
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۹
  • 139 بازدید
  • ارسال توسط :
ادامه راه شهدا ضامن تداوم و اقتدار نظام است
ادامه راه شهدا ضامن تداوم و اقتدار نظام است

ادامه راه شهدا ضامن تداوم و اقتدار نظام است

بیرجند – آبرومند: امام جمعه موقت بیرجند گفت: شهدا به ایران اسلامی هویت بخشیدند و ادامه راه شهدا ضامن تداوم و اقتدار نظام و انقلاب است.

بیرجند – آبرومند: امام جمعه موقت بیرجند گفت: شهدا به ایران اسلامی هویت بخشیدند و ادامه راه شهدا ضامن تداوم و اقتدار نظام و انقلاب است.

 

به گزارش خبرنگار ما – حجت الاسلام محمد مختاری روز سه شنبه در یادواره شهید آبروی محله، افتخار کوچه به یاد شهید جاوید الاثر غلامحسین قاصدی در گلزار شهدای شهر قهستان درمیان افزود: برپایی یادواره های شهدا نقش مهمی در ترویج فرهنگ شهادت و انتقال مفاهیم دفاع مقدس به نسل جوان دارد.

 

وی بیان کرد: ایثار و فداکاری جوانان انقلابی در هشت سال دفاع مقدس در مقابل مستکبران و زورگویان باعث شد که سرافرازی و پیروزی نصیب نظام جمهوری اسلامی شود.

 

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه شهدا دست پرورده مکتب امیرالمومنین(ع) و مکتب اهل بیت(ع) هستند، اضافه کرد: مکتب اسلام، قرآن، اهل بیت(ع) و شهدا از جمله سرمایه های معنوی جامعه هستند که باید قدر این سرمایه ها را بدانیم و با عزت و مقاومت و با الگوگیری از شهدا مسیر زندگی خودمان را ادامه بدهیم.

 

وی ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و مولایمان امام علی (ع) بیان کرد: امیر المومنین(ع) از نظر فضایل نفسانی، اخلاقی و انسانی سرآمد است، ایشان از نظر زهد، عبادت، عدالت، قناعت و عفاف و پاکدامنی الگوی ما شیعیان هستند چرا که سراسر زندگی امام علی (ع) بندگی خداوند متعال بود.

 

امام جمعه موقت بیرجند اظهار داشت: امام علی (ع) مصداق واقعی آیه اشداء علی الکفار رحماء بینهم بود چرا که وقتی با پیر زنان و بچه یتمان مواجه میشد نهایت مهربانی را داشت اما وقتی در مقابل عمربن عبدود قرار می گرفت صاحب شمشیری بران بود.

 

حجت الاسلام مختاری با تاکید بر اینکه اسلام با شمشیر علی (ع) پیشرفت کرد، اضافه کرد: عدالت و صداقت خصوصیت حکومت امام علی(ع) است حکومتی که تاریخ با یادآوری فصل فصل آن الگویی برای دولتمردان ساخته است برای مردانی که می خواهند علی(ع) گونه زندگی کنند.

 

وی اظهار داشت: علیرغم تمام بی مهری هایی که در دولت بنی امیه نسبت به مولایمان علی (ع) شد ولی امروز خورشید حقیقت علی (ع) در جهان اسلام تابان است و از دستگاه بنی امیه و بنی عباس نام و نشانی وجود ندارد و به زباله دان تاریخ انداخته شده اند.

 

حجت الاسلام مختاری افزود: سالانه در ایام اربعین نجف و کربلا میزبان ۲۰ میلیون زائر از شیعه و سنی و مسیحی و غیر مسلمان است.

 

وی گفت: ما باید به امام علی(ع) افتخار و قدر این شخصیت بزرگوار را بدانیم و فرزندان خود را به عشق علی (ع) تربیت کنیم.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: باید قدر دین، اسلام، انقلاب و شهدا را بدانیم چرا که عزت و عظمت جامعه ما در پرتو اهل بیت(ع) و اسلام تامین می شود.

 

حجت الاسلام مختاری با اشاره به اینکه ما باید قدر سرمایه های دینی، معنوی و اسلامی خود را بدانیم، افزود: امروز و در دوران غیبت امام زمان(عج) مقام معظم رهبری به عنوان شخصیتی شاخص، آگاه، عالم به زمان و متعهد به مسائل اسلام و دین هستند، مبادا خدایی ناخواسته رفتاری که جامعه اون زمان نسبت به امیر المومنین(ع) داشت ما نیز کفران نعمت کنیم و نسبت به مقام معظم رهبری داشته باشیم.

 

وی گفت: ما در برابر ائمه اطهار(ع) و به خصوص شخصیت بزرگوار امام علی (ع) مسئولیت داریم، اگر امروز خود امام علی (ع) در میان ما نیست اما معارف علوی و نهج البلاغه ایشان هست و باید زندگی آن حضرت را الگوی خود قرار دهیم.

 

حجت الاسلام مختاری اظهار داشت: متاسفانه امروز گرفتار افراط و تفریط هستیم و عده ای سیاست زده، ریاست طلب و دنیا طلب و با نام و شعار اسلام سراغ انقلاب و سیاست جامعه می روند که این موضوع بر خلاف منش و شخصیت امام علی (ع) است.

 

وی افزود: عده ای هم بی تفاوت در برابر مسائل سیاسی و اجتماعی هستند که کاری غلط است ما نباید منزوی و بی تفاوت نباشیم و از طرفی نباید هم دنبال قدرت، سیاست و دنیا باشیم بلکه برای رضای خدا باید در صحنه باشیم و همانند شهدا هر وقت لازم است از جان خود مایه بگذاریم.

 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: طول حکومت و زندگی امام علی (ع) تجلی گاه عدالت گستری و صداقت بود نه ظلم و جفایی در حق کسی و نه بیدادگری در حق مظلومی صورت گرفت .

 

وی ادامه داد: شهدا با ایثار و از خودگذشتگی خود درسی را به دشمن داده اند که نمی تواند در خصوص جنگ نظامی به کشورمان غلطی بکند اما ما باید پیوسته برای دفع فتنه ها و توطئه های دشمنان آماده باشیم.

 

وی عنوان کرد: امروز در جامعه ما تنها بی نمازی و روزه نگرفتن درد نیست و اینکه یک انسان مسلمان رشد سیاسی نداشته باشد درد بزرگی است، برخی افراد متاسفانه سیاست زده و برخی منزوی سیاسی هستند.

 

شهرستان درمیان ۱۷۲ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

(منبع خبر: ایرنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*