۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » سیاسی » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 7515
  • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۴۳
  • 157 بازدید
  • ارسال توسط :

استانی شدن انتخابات مجلس در کمک به کارشناسی بودن قوانین قبل از تصویب تاثیرگذار است

فیروزکوه – ابتکار ورامین: نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: استانی شدن انتخابات مجلس به شرط اختیارات بیشتر شوراها در کمک به کارشناسی بودن و تجزیه و تحلیل بهترین قوانین قبل از تصویب تاثیرگذار است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از دیمه نیوز- حمیدرضا مشهدی عباسی در مراسم جشن باشکوه ولادت […]

فیروزکوه – ابتکار ورامین: نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: استانی شدن انتخابات مجلس به شرط اختیارات بیشتر شوراها در کمک به کارشناسی بودن و تجزیه و تحلیل بهترین قوانین قبل از تصویب تاثیرگذار است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از دیمه نیوز- حمیدرضا مشهدی عباسی در مراسم جشن باشکوه ولادت حضرت علی(ع) و گرامیداشت روز استاد در سالن آمفی تئاتر شهید آوینی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه با اشاره به بحث های این روزهای کشور در باب استانی شدن انتخابات مجلس اظهارکرد: بررسی کشورهای توسعه یافته حاکی از وجود مجلس سنا در رأس امور این جوامع است.

وی گفت: اگر سیاست نظام اسلامی بر عدم وجود مجلس سنا است، استانی شدن انتخابات مجلس می تواند در راستای دستیابی به همان اهداف مؤثر باشد که منوط به تعلق اختیارات بیشتر به شوراهای اسلامی است.

مشهدی عباسی افزود: استانی شدن انتخابات شورای اسلامی می تواند کمک بزرگی به کارشناسی بودن و تجزیه و تحلیل بهترین قوانین قبل از تصویب داشته باشد.

وی ادامه داد: امروز شرایط کشور به نحوی است که نمایندگان مجلس می توانند در همه امور اظهار نظر کرده و مداخله کنند، اما اگر شرایط شوراها در کشور بهبود یافته و اختیاراتشان افزایش یابد امور نمایندگان به تصویب قوانین و مقررات مناسب در کشور که وظیفه اصلی شان است محدود می شود.

این نماینده مجلس تاکید کرد: هم اینک بسیاری از نمایندگان مجلس درگیر مسائل شهری و شهرستانی هستند و برای تحقق این طرح، شوراها باید در مسائل مختلف ورود پیدا کنند؛ اما در غیر این صورت فاصله مردم و نمایندگان مجلس بیشتر خواهد شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*