۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 7367
  • ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰:۵۳
  • 106 بازدید
  • ارسال توسط :

استفاده از ظرفیت مساجد در ایجاد همدلی مردم و مسوولان موثر است

تهران- ابتکار ورامین: رییس مرکزرسیدگی به امورمساجد استان تهران با اشاره به شعار سال جدید بر لزوم تبدیل مساجد به کانون گفت وگو و ایجاد همدلی بین مردم و مسوولان با محوریت ائمه جماعات تاکید کرد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری روز پنجشنبه در […]

تهران- ابتکار ورامین: رییس مرکزرسیدگی به امورمساجد استان تهران با اشاره به شعار سال جدید بر لزوم تبدیل مساجد به کانون گفت وگو و ایجاد همدلی بین مردم و مسوولان با محوریت ائمه جماعات تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – حجت الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری روز پنجشنبه در همایش شکوه ایثار در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه شعال سال جاری شعاری فرهنگی است اظهارداشت: ترویج فرهنگ محبت و دوستی و فضاسازی برای آن از وظایف ائمه جماعات است و آنها می توانند با دعوت از مسوولان زمینه استفاده از ظرفیت مساجد برای ایجاد همدلی دوسویه را فراهم کنند.

حاج علی اکبری با بیان اینکه ۹۷ درصد از شهدای دوران دفاع مقدس از مسجدی ها بودند، افزود: این امر نشان از جایگاه ویژه مساجد در دوران دفاع مقدس دارد و نیز نقش روحانیون در دوران دفاع مقدس را بی بدیل و پشتیبان رزمندگان اسلام بودند.

وی با بیان اینکه در جهاد فرهنگی نیز مسجد بهترین سنگر است تاکید کرد: روحانیون باید در این سنگر نیز روحیه جهادی را حفظ کرده و حضور فعال داشته باشند.

رییس مرکز رسیدگی به امورمساجد استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث کشور یمن گفت: حوادث یمن نقاب از چهره آل سعود برداشته و نفاق آنان که ادعای خادم الحرمی دارند را آشکار کرد.

وی ادامه داد: آل سعود با کودک کشی و تخریب زیرساخت های یک کشور اسلامی که با همراهی و یا سکوت برخی کشورهای منطقه همراه بوده روی صهیونیست ها را سفید کردند.

حاج علی اکبری در ادامه با اشاره به برنامه های مساجد در سال جاری خاطرنشان کرد: رویکرد مساجد در سال جاری مسجد و جوانان و اولویت برنامه ها نیز اجرای برنامه ها و فعالیت های قرآنی است.

وی با بیان اینکه مساجد در ماه جاری نیز مراسم اعتکاف را برگزار می کنند افزود: ایام اعتکاف بهترین زمان برای شناخت و آشنایی با جوانان و برنامه ریزی برای آنان است.

به گفته وی ائمه جماعات در برگزاری نماز جماعت صبح نیز موفق بوده اند و در حال حاضر نماز صبح در یکهزار مسجد استان تهران به طور جماعت اقامه می شود.

همایش شکوه ایثار در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران برگزار و از ۲۱ روحانی ایثارگر دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از پوستر طرح نهضت قرآنی مساجد استان تهران نیز رونمایی شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*