۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 60974
  • ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۷
  • 19 بازدید
  • ارسال توسط :
اصلاح الگوی کشت برای نجات دریاچه ارومیه لازم الاجرا است
اصلاح الگوی کشت برای نجات دریاچه ارومیه لازم الاجرا است

اصلاح الگوی کشت برای نجات دریاچه ارومیه لازم الاجرا است

ارومیه – آبرومند: دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه احیای دریاچه بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست، گفت: اصلاح الگوی کشت برای این امر مهم ضروری و لازم الاجرا است.   به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایرنا – محمدصادق معتمدیان عصر دیروز -پنجشنبه- در جلسه استانی احیای دریاچه ارومیه افزود: […]

ارومیه – آبرومند: دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه با بیان اینکه احیای دریاچه بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست، گفت: اصلاح الگوی کشت برای این امر مهم ضروری و لازم الاجرا است.

 

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایرنا – محمدصادق معتمدیان عصر دیروز -پنجشنبه- در جلسه استانی احیای دریاچه ارومیه افزود: شخص رییس جمهور تاکید ویژه‌ای بر جلوگیری از آسیب به معیشت مردم در بحث احیای دریاچه دارد که موضوع اصلاح الگوی کشت نیز در راستای تقویت معیشت مردم و اشتغالزایی است.

 

وی با بیان اینکه مردم بویژه روستاییان باید نسبت به اصلاح الگوی کشت آگاهی لازم را داشته باشند، اضافه کرد: مراکز خدمات روستایی حلقه واصل بین مردم و دولت هستند که باید از این ظرفیت در آموزش مردم استفاده کرد.

 

استاندار آذربایجان‌غربی با انتقاد از وضعیت نامناسب مراکز خدمات روستایی، گفت: سازمان جهاد کشاورزی هرچه سریعتر نسبت به تقویت و راه اندازی این دفاتر اقدام کند چرا که نقش بسزایی در ترویج اصلاح الگوی کشت ایفا خواهند کرد.

 

وی ادامه داد: به طور مثال در بخشی از حوضه آبریز دریاچه ارومیه به کشت پسته اقدام شده که با وجود مصرف آب ۵۰ درصد کمتر در مقایسه با سیب، محصولی با ارزش افزوده ۱۲ برابر بیشتر از سیب تولید می‌شود و قطع یقین اگر این موارد به اطلاع روستاییان برسد، کشت محصولات پر آب بر کاهش چشمگیری خواهد داشت.

 

معتمدیان از دستگاه‌های اجرایی خواست ظرف ۱۰ روز برنامه‌های تخصصی احیای دریاچه ارومیه در سال ۱۴۰۲ را ارائه و در بحث احیای دریاچه جدیت لازم را داشته باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*