۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » تهران » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 8693
  • ۰۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸
  • 127 بازدید
  • ارسال توسط :

اعلام فراخوان شرکت دراولین همایش فرصتها و چالشهای فضای مجازی

تهران- ابتکار ورامین: فراخوان نخستین همایش سراسری همایش فرصت ها و چالشهای فضای مجازی در جامعه امروز که مقرر شد در آغاز فصل پاییز جاری برگزار شود جهت حضور حداکثری نخبگان علمی و اندیشمندان و پژوهشگران علاقه مند به محورهای مطروحه در فراخوان همایش مذکور اعلام شد. به گزارش خبرنگار ما – این همایش که […]

تهران- ابتکار ورامین: فراخوان نخستین همایش سراسری همایش فرصت ها و چالشهای فضای مجازی در جامعه امروز که مقرر شد در آغاز فصل پاییز جاری برگزار شود جهت حضور حداکثری نخبگان علمی و اندیشمندان و پژوهشگران علاقه مند به محورهای مطروحه در فراخوان همایش مذکور اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ما – این همایش که با هدف ارایه آخرین یافته های علمی و پژوهشی و مطالعات مربوط با تاکید بر تاثیرات آن در خانواده به همت بنیاد پیشگیری دنیای آینده برگزار می‌شود.

ابراهیم نیک آئین مدیر عامل بنیاد پیشگیری دنیای آینده با اعلام این خبر افزود استفاده ی نابجا از فضای مجازی، به همان اندازه خطرناک است که استفاده ی نابجا از مواد دارویی، اگر دارو بامدیریت صحیح مصرف نشود، به جای درمانگری، آسیب زایی می کند، اینترنت نیز نظیر داروی ذهنی و روانی، می تواند با توسعه ذهنی به شکوفا کردن استعدادهای آدمی کمک کند، اما اگر این هدف تأمین نشود؛ انسان به جهلی خطرناک تر از جهل بی سوادی دچار میشود. از عوارض استفاده نابجا از این فضا میتوان :فرد گرایی ،افزایش خشونت، پورنوگرافی ،اعتیاد اینترنتی ،تغییر سبک زندگی ،فروپاشی خانواده و نیهیلیسم در فضای مجازی را نام برد، لذا برگزاری همایش فرصت ها و چالشهای فضای مجازی در جامعه امروز برای تجمیع آراء متخصصین ، پژوهشگران و صاحب نظران جهت در میان نهادن دیدگاههای آنان ضروری به نظر می‌رسد.

خاطر نشان می شود بررسی پیامدهای اجتماعی ،فرهنگی فضای مجازی برای جامعه ، آسیب شناسی فضای مجازی ، فرصت ها و چالشها ، تاثیر فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی بر تحکیم بنیان خانواده /نقش مشاورین ،کارشناسان و خانواده در برابر آسیبهای فضای مجازی ، آینده پژوهی فرهنگ و ارزش ها در فضای مجازی و قوانین و مقررات ناظر بر فضای مجازی از جمله محورهای این همایش محسوب می‌شوند.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش علاقه‌مندان می توانند آثار و مقالات خود را تا پایان مرداد ماه سال جاری به صندوق الکترونیکی     gmail.com Bonyadpishgiri@ ارسال نمایند . همچنین علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفنهای :۰۲۱۶۶۶۵۹۷۵۰-۰۲۱۶۶۶۸۸۷۸۳-۰۲۱۶۶۶۸۸۷۸۱ تماس حاصل نمایند.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*