۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » سیاسی » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 6034
  • ۰۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۱
  • 135 بازدید
  • ارسال توسط :

اقلیتی که خلاف مسیر حق حرکت کرده و سعی در تضعیف رهبری دارند شکست خواهند خورد.

ورامین – ابتکار ورامین: نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با تاکید بر اهمیت حمایت از رهبری اظهار داشتند:اقلیتی که خلاف مسیر حق حرکت کرده و سعی در تضعیف رهبری دارند شکست خواهند خورد. به گزارش خبرنگار ما – آیت الله سید مرتضی محمودی در خطبه های نماز جمعه ورامین پس از دعوت خود و […]

ورامین – ابتکار ورامین: نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین با تاکید بر اهمیت حمایت از رهبری اظهار داشتند:اقلیتی که خلاف مسیر حق حرکت کرده و سعی در تضعیف رهبری دارند شکست خواهند خورد.

به گزارش خبرنگار ما – آیت الله سید مرتضی محمودی در خطبه های نماز جمعه ورامین پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به تاکید اسلام تقوا بر اظهار داشتند:خداوند بهشت را وسیع آفریده و می خواهد تمام بندگان بهشت بروند و این برخی از بندگان هستند که جهنم را انتخاب می کنند.

ایشان با اشاره به سوره ای از قرآن افزودند:قرآن کتاب خدا و وحی آسمانی است و حتی حرفی به آن اضافه و یا کسر نشده است،فرشته وحی واسطه رساندن قرآن از پروردگار به پیامبر(ص) بوده است و لذا قرآن آن چیزی است که خدا می گوید.

نماینده ولی فقیه در شهرستان اظهار داشتند:بشر در اعمال خود اختیار دارد،نیکوکاری و بدکاری اختیاری است،خود انسان است که درب بهشت یا جهنم را برای خود باز می کند،در روایات آمده که هر قدم شخص نمازگزار از منزل تا مسجد پر از ثواب است.

آیت الله محمودی اضافه کردند:زمین،اعضاء و جوارح و … شهادت می دهند تمام اعمال خوب و بد ما را،این همه برکات و فیوضات سزاوار نیست انسان ترک کند،عزیزان من شما مردم از سال ۴۲ و بعد از آن در سال ۸۸ امتحان خود را خوب پس داده اید لکن ببینید هنگام نماز صبح،ظهر و مغرب در مساجد چند نفر برای نماز می آیند و از این تعداد چه تعداد جوان برای نماز می آیند.

ایشان افزودند:فرزندان خود را به سوی مساجد روانه کنید،بهترین سرمایه انسان بعد از ایمان به خدا فرزند انسان است که نسل انسان از او باقی می ماند،طوری عمل کنید که این سرمایه مفید و سودآور بوده و به درد انسان بخورد،بچه را با خود به نماز جمعه بیاورید،میوه درخت انسان اولاد انسان است،مبادا میوه ها ثمر بدهد لکن کرم زده شود.

با سابقه ترین امام جمعه کشور در خطبه دوم نیز پس از توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تأکید کردند:این دو فریضه از بین دیگر فرایض از یک اهمیت خاص برخوردار است،این دو فریضه الهی اگر به خوبی اجرا شود وضع جامعه ما بهتر از این ها خواهد بود.

خطیب نماز جمعه ورامین اظهار داشتند:‌با اینکه اوایل پیروزی انقلاب اسلامی قوانین این دو فریضه در مجلس مصوب شد لکن اجرایی نگردید،بیش از ۳ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد اما هنوز فقدان قوانین امر به معروف و نهی از منکر حس می شود.

ایشان خاطر نشان ساختند:غیرت در برخی مرد ها دیده نمی شود،غیرت و شرافت کجا رفته است،البته اقلیت اینطور هستند،حالا مساله حجاب به تنهایی نیست،خیلی مسائل داریم،مساله رشوه خواری،نقل می کنند باید پشت میزها بایستند و التماس کنند تا به پرونده شان رسیدگی شود.

معظم له اضافه کردند: کشوری که ۸ سال از اسلام و قرآن دفاع کرد و بیش از ۲۰۰ هزار شهید داد بعضا جنازه برخی از شهدا به وطن بازنگشت آنوقت این وضع کشور ما نباید باشد،بازار ما،ادارات ما،حتی برخی کشاورزی های ما مورد شرعی دارد،زمین را غصب کرده از صاحب زمین و در آن کشت می کند،خوب این اعمال حرام است.

حضرت آیت الله محمودی اظهار کردند:اگر دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر به خوبی اجرا شود بقیه واجبات به خوبی انجام می شود لکن بی اهمیتی به این دو فریضه می شود،کوتاهی می کنیم،ترک امر به معروف و نهی از منکر مانند ترک روزه و صلاه است،هر دو از واجبات هستند.

این مسئول اضافه کردند:‌البته کسانی که می خواهند امر به معروف و نهی از منکر کنند باید مسائلش را بدانند،گناه را نمی شود با گناه از بین برد.

ایشان سپس ضمن اشاره به راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن عنوان کردند : از مردان و زنان شریف ایران متشکرم که پس از گذشت بیش از ۳۰ سال در روز ۲۲ بهمن به خیابان ها آمدند و با راهپیمایی باشکوه خود چشم دشمنان را کور کردند،البته امریکایی ها و اروپایی ها کور باطنی هستند و حق را نمی بینند،لکن حق ماندگار است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین افزودند:خداوند تبارک و تعالی حامی حق و پیروان حق است،بدانید تبعیت از رهبری بسیار اهمیت دارد،اقلیتی هستند که خلاف مسیر حق را انتخاب کردند و سعی در تضعیف رهبری دارند شکست خواهند خورد،خداوند عزت را به این کشور و انقلاب داده و خواهد داد.

ایشان افزودند: باطل رفتنی است و حق ماندگار است،نمروز با آن تشکیلات رفت و ابراهیم که ۱ نفر بود ماند،موسی کریم ماند و فرعون رفت،پیامبر(ص) ماند لکن مشرکین مکه رفتند،پیامبر(ص) یک نفر بود لکن بر ۶۰ قبیله مشرک پیروز شد و امروز نزدیک به ۲ میلیارد مسلمان همه گویندگان لا اله الا الله و محمد رسول الله(ص) هستند.

معظم له تصریح کردند: آن هایی که اهانت به پیامبر(ص) کردند اهانت به خود می کنند،خدا از این افراد عقل و فهم را گرفته است،پشتیبان اسلام خدا است،آن روز پیامبر(ص) تنها بود خداوند اسلام را حفظ کرد چه برسد به امروز که نزدیک به ۲ میلیارد مسلمان در جهان وجود دارند.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*