۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 4292
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ۲۳:۲۱
  • 127 بازدید
  • ارسال توسط :

امام جمعه جوادآباد:مسوولین فرهنگی با آفات عزاداری های محرم برخورد کنند

ورامین- ابتکارآنلاین:امام جمعه شهر جواد آباد از مسوولین فرهنگی خواست تا با آفات عزاداری های ماه محرم برخورد کنند.  حجت الاسلام سیدحسین حسینی در جلسه شورای فرهنگی عمومی بخش جواد آباد که روز یکشنبه در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد گفت : فرهنگ عاشورایی عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم حرکت رو […]

ورامین- ابتکارآنلاین:امام جمعه شهر جواد آباد از مسوولین فرهنگی خواست تا با آفات عزاداری های ماه محرم برخورد کنند.

 حجت الاسلام سیدحسین حسینی در جلسه شورای فرهنگی عمومی بخش جواد آباد که روز یکشنبه در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد گفت : فرهنگ عاشورایی عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم حرکت رو به رشد نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید با تکیه بر این فرهنگ ، در غنا بخشیدن به برنامه های عزاداری سید و سالار شهیدان بکوشیم.

وی گفت : متأسفانه برخی از خرافات و بدعت ها باعث شده تا در مواردی شاهد به حاشیه کشیده شدن عزداری ها باشیم که مسوولین می باید با این آفات برخورد نمایند .

وی بیان داشت : مراسمات ایام ماه محرم و صفر سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) می باید با برنامه ریزی انجام شود و زمان برگزاری مراسم هیئات مذهبی و سینه زنی در سطح بخش تا ساعت۲۲:۳۰ به اتمام رسد تا مزاحمت کمتری برای مردم به وجود آید .

وی افزود : خوشبختانه با برگزاری سنت حسنه نذورات در مساجد ، شاهد رونق بیشتر حضور مردم و به ویژه جوانان در مساجد هستیم و این امر می باید در برگزاری مراسم نماز جماعت و استفاده بیشتر مردم از مراسمات مذهبی همچون منابر و روضه خوانی که توأم با شور و شعور حسینی است نمود بیشتری داشته باشد .

حسینی بیان داشت :علامت کشی و نصب شمایل از آفات برنامه های عزداری است که این امر موجب نارضایتی مقام معظم رهبری را در پی داشته و باید با این انحرافات برخورد کرد.

امام جمعه جوادآباد با اشاره به فعالیت جامعه القرآن الکریم بخش جوادآباد گفت : در حال حاضر ۲۰۰ نفر از قرآن پژوهان در این مرکز قرآنی فعالیت دارند و در مقاطع سطح ۴ و ۵ تحت برگزاری جلسات قرآنی آموزش می بینند .

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ورامین نیز در این جلسه اظهار داشت : ماه محرم از ظرفیت و فرصت مناسبی در بیان معارف دین برخوردار است و باید از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرد.

سیدرضا طباطبایی گفت :مسوولین می باید با برنامه ریزیز مناسب و بهره گیری از برنامه های معرفتی و توجه بیشتر به محتوای برنامه ها در ایام ماه محرم و صفر ، شور حسینی را توأم با شعور حسینی کنند.

وی بیان داشت :برنامه های سوگواری محرم نباید حضور مردم در مساجد را تحت الشعاع قرار دهند و پایگاه اصلی عزاداری باید مساجد باشد.

وی تصریح کرد : مسوولین هیأت های مذهبی باید با جهت دهی مناسب به برنامه های عزاداری می باید نقش مساجد را در این ایام پررنگ تر نمایند و با برگزاری مراسم سخنرانی های موضوعی ، ضمن پرهیز از فعالیت های تفرقه انگیز از این فرصت در جهت ایجاد همدلی و رشد فرهنگ اسلامی در شهرستان استفاده نمایند .

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*