۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 2654
  • ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۸
  • 237 بازدید
  • ارسال توسط :

امام جمعه جوادآباد: منتظر اقدامات جهادگونه در عرصه کشاورزی هستیم

جوادآباد- خبرنگار رامین نیوز: امام جمعه جوادآباد گفت: منتظر اقدامات جهادگونه توسط مسئولان در عرصه کشاورزی هستیم. به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه جوادآباد پس از توصیه همگان به تقوای الهی با اشاره به آیه ۲۸ سوره مبارکه حدید اظهار داشت: […]

جوادآباد- خبرنگار رامین نیوز: امام جمعه جوادآباد گفت: منتظر اقدامات جهادگونه توسط مسئولان در عرصه کشاورزی هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه جوادآباد پس از توصیه همگان به تقوای الهی با اشاره به آیه ۲۸ سوره مبارکه حدید اظهار داشت: خدای منان در این آیه دو فرمان صادر کرده است .فرمان اول تقواست و فرمان دوم ایمان به حضرت رسول اکرم (ص) که اگر تقوا و ایمان به پیامبر داشته باشید سه نتیجه و اثر دارد.

وی در تشریح این سه نتیجه و اثز گفت: نتیجه نخست این است که خداوند دو پیمانه رحمت‌الله یکی در دنیا و دیگری در آخرت به شما خواهد داد و یک تفسیر زیبائی هم دارد که از « کِفْلَیْنِ مِن رَّحْمَتِهِ» به امام حسن(ع) و امام حسین(ع) معنا شده است یعنی اگر با تقوا باشید و به پیامبر (ص) ایمان بیاورید محبت و معرفت به این دو بزرگوار و تبعیت از دو امام بزرگوار و لطف و عنایت آن دو را به شما خواهد داد.

امام جمعه جوادآباد در بیان نتیجه دوم عنوان کرد: تقوا این است که «یَجْعَل لَّکُمْ نُورًا تَمْشُونَ بِهِ» نوری را در فکر و دل و زندگی شما قرار می دهم که همه چیز و همه کس را بشناسی و سرت کلاه نرود و با آن نور زندگی سیاسی و اقتصادی،فرهنگی ، اخلاقی، اعتقادی، اجتماعی درستی داشته باشی و فریب مکاران عالم را نخوری.اما سوال اینجاست که این نور چیست که با آن راه می روم و سخن می گویم و تصمیم می گیرم؟ فرمودند « یجعل لکم اماما تاتمون به».

وی ادامه داد: این نور در این زمانه نور امام زمان (عج) است در هر عصر نور امام همان عصر است اگر با تقوا شدید خدای منان نور امام زمان را در دل شما قرار می دهد یعنی با نور امام زمان (عج) راه می روید ،سخن می گوئید ،تصمیم می گیرید و انتخاب می کنید و با نور حضرت مشی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اعتقادی، اجتماعی خواهید داشت و با تقوا می توانید با امام زمان (عج) ارتباط داشته باشید

حسینی به نتیجه سوم اشاره کرد و گفت: تقوا و ایمان به پیامبر آمرزش گناهان است یعنی اگر تقوا داشته باشید و ایمان به پیامبر (ص) داشته باشید دیگر گناه نمی کنید.

انتظار یعنی آمادگی همه جانبه و توأم با امید برای ظهور امام زمان (عج)

امام جمعه جوادآباد در خطبه دوم نماز جمعه جوادآباد نیز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی با تبریک خجسته میلاد حضرت مهدی موعود بقیهالله الاعظم ارواحنا فداه(۲۵۵ه.ق) و روز جهانی مستضعفان تصریح کرد: باید تلاش کنیم که خود را از منتظران واقعی باشیم و جامعه نیز جامعه منتظر باشد. انتظار یعنی آمادگی همه جانبه و توأم با امید برای ظهور امام زمان(عج) برای اینکه بتوانیم جزء منتظران حقیقی آن عدل منتظَر باشیم باید به نکاتی توجه داشته باشیم و عمل کنیم.

وی بر استقامت در دین، پارسایی و تخلق به مکارم اخلاق، پیوند با کانون ولایت و امامت یعنی حفظ و پیوند قلبی و تجدید دائمی عهد و پیمان با حضرت مهدی (عج)، ارتباط با فقها و مراجع تقلید به ویژه ولی فقیه، استغاثه به حضرت مهدی (عج) و انس شبانه روزی با قرآن تأکید کرد.

چشم بیدار نظام و پشتیبان ملت

امام جمعه جوادآباد با اشاره به روز ولادت امام عصر (عج) با عنوان روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامیده شده است، این روز را به خادمان ملت در وزارت اطلاعات تبریک گفت و عنوان کرد: نیروهای خدوم وزارت اطلاعات سربازانی هستند که به فرموده رهبر معظم انقلاب «چشمان بیدار نظام و پشتیبان ملت و یاور دستگاه‌های حکومتی هستند.»

حسینی ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) واقعاً در این نظام مقدس تا کنون خدمات شایانی را داشتند و این امنیت و آرامشی که در کشور حاکم است مرهون زحمات و تلاش‌های بی وقفه خادمان نظام من جمله سربازان گمنام امام زمان (عج) است و در هر زمینه ای که امکان نفوذ و خرابکاری از طریق دشمنان چه داخلی و چه خارجی وجود دارد آنجا را مسدود کردند و به وظائف دینی و شرعی و قانونی خود عمل کردند.

کشور نیازمند شتاب علمی جدی دارد

امام جمعه جوادآباد، ۲۳ خردادماه سالروز تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۹ هجری خورشیدی را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: امام راحل برای بازسازی و دگرگون ساختن نظام آموزش عالی کشور و زدودن مظاهر فرهنگ غرب از چهره دانشگاه های ایران بود و بعد ها حیطه کار این ستاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییر نام داد و سازماندهی امور جامعه را در زمینه های مختلف بر اساس فرهنگ غنی اسلام بر عهده گرفت.

وی افزود: جامعه و دانشگاه‌های ما ارتباط تنگاتنگی دارند و اثر گذاری بالایی نسبت به همدیگر دارند باید توصیه های مقام معظم رهبری را که در جمع مسئولان جهاد دانشگاهی مطرح فرمودند نصب العین خود قرار دهند. که فرمودند «کشور ما نیاز به تولید علم، شتاب علمی جدی و مرجعیت علمی دارد و برای محقق شدن این سه نیاز کشور باید حرکت جهادی شکل بگیرد و از تقوا و توکل مدد گرفته شود و نیروهای شایسته‌ای تربیت کنند و از سیاسی کاری بپرهیزند ، آن‌وقت کشورمان به خود خواهد بالید».

هلاکت عامل تصویب و اجرای کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳

حسینی با اشاره به ۲۶ خرداد، سالروز شهادت مجاهدان دلیر اسلام شهیدان بخارائی ، امانی ،صفار هرندی و نیک نژاد از عاملان اعدام انقلابی حسنعلی منصور نخست وزیر وقت رژیم پهلوی در سال ۱۳۴۴ هجری خورشیدی عنوان کرد: حسنعلی منصور عامل تصویب و اجرای کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳ بود که شهدای فوق تصمیم گرفتند رژیم را به‌دلیل تبعید امام و کشتار مردم در ۱۵ خرداد مجازات کنند که از آیت الله العظمی میلانی کسب اجازه کردند و در یک اعدام انقلابی حسنعلی منصور را به هلاکت رساندند و خود آنها پس از دستگیری به شهادت رسیدند.

گرامیداشت روز سنگرسازان بی‌سنگر/انتظار اقدامات جهادگونه در عرصه کشاورزی

امام جمعه جوادآباد با اشاره به ۲۷ خردادماه سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ و روز کشاورزی تصریح کرد: امیدواریم جهاد کشاورزی با همان تلاشهای جهادی خود که در جبهه های حق علیه باطل داشتند در زیر آتش دشمن به ساخت سنگر مشغول بودند و شهیدانی را و ایثارگرانی را تقدیم اسلام نموده است در عرصه کشاورزی که یکی از پایه های مهم اقتصاد کشور است جهاد گونه عمل کنند و مشکلات کشاورزان عزیز را برطرف کنند.

وی ادامه داد: مشکلات عشایر، مشکل کم‌آبی و خدمات‌رسانی به کشاورزان را مدیریت و برطرف کنند، چراکه  امام خمینی (ره) فرمودند «مایه شکستگی مملکت اسلامی است که در ارزاقش محتاج دیگران باشد آن هم به دشمنان خود..»

حسنی عنوان کرد: بنابراین هم کشاورزان باید قدر خود را بدانند و وظیفه خود را انجام دهند که ادامه دادن به کشاورزی با کیفیت و همچنین دولت نیز وظیفه دارد در امر کشاورزی از کشاورزان پشتیبانی کند و به آنها کمک کند. در ضمن این روز را به جهادگران بی‌سنگر تبریک می‌گوییم.

دهه تکریم و غبارروبی مساجد

امام جمعه جوادآباد با بیان اینکه دهه آخر شعبان به عنوان دهه تکریم و غبارروبی مساجد از سوی امور مساجد اعلام شده است، بیان داشت: مساجدی که بیت‌الله هستند و بهترین سنگر در خط مقدم جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی هستند. از همین مساجد بود که امام راحل و ملت ایران بت دوران را سرنگون کردند و از همین مساجد بود که شهدا را تربیت کرد و هشت سال دفاع مقدس مدیریت شد.

وی عنوان کرد: بنابراین دهه آخر شعبان به عنوان دهه تکریم و غبارروبی مساجد معرفی شده است تا بلکه مساجد و امام جماعت و هیات امناها و جوانان و زنان و مردان بر رسالت خود آگاه بشوند و وظیفه اصلی خود را نسبت به این پایگاه  فرهنگی بدانند و از لحاظ فرهنگی، عمرانی، بهداشت و زیبا سازی، جذب جوانان و نوجوانان به مساجد و اصلاح روش‌های غلط در برخی مساجد و … مساجد را فعال و پویا و احیا کنند

خیانت‌ها و جنایت‌های گروه تکفیری و تروریستی داعش در عراق و سوریه

حسینی با اشاره به خیانت‌ها و جنایت‌های گروه تکفیری و تروریستی داعش در عراق و سوریه، گفت: تروریست‌های داعش با حمایت گسترده حامیان خارجی غائله‌ای که در عراق به‌وجود آوردند و نیروهای گروه جنایت کار و تروریستی داعش پس از آنکه در هجوم به سامرا ناکام ماندند و با مقاومت گروه‌های مردمی و امنیتی مواجه شدند به شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق حمله کردند و همچنین شهرهای اطراف را نیز مورد حمله تروریستی خود قرار دادند.

امام جمعه جوادآباد بیان کرد: این اتفاق یک ننگ برای مجامع بین‌المللی و یک خطر جدی نه تنها برای منطقه؛ بلکه برای جهان است، چراکه گروه‌ها و دولت‌هایی که سبب کینه از دولت عراق در برابر جنایات تکفیری‌ها سکوت کرده‌اند قطعاً در آینده آتش فتنه این گروه‌های تروریستی و جنایتکار دامن آنها را نیز خواهد گرفت.

وی گفت: سومین نکته هشدار به کشورهای عربی و اسلامی مانند عربستان و قطر که از این گروه تکفیری و تروریستی در کنار دشمنان اسلام قرار گرفته‌اند و حمایت می‌کنند این برای شما ننگ است، شما آبروی اسلام را می‌برید، خداوند آبروی شما را ببرد. شما دیکته‌های آمریکا و غده سرطانی منطقه را که برای از بین بردن اسلام به شما می‌دهند اجرا می‌کنید.

حسینی ابراز کرد:  همه تکفیری‌ها و تروریست‌های داعش و حامیان آن‌ها بدانند که دارند به خط قرمزهای شیعیان و مسلمانان نزدیک می‌شوند آن هم سامرا و کربلا و نجف که همه هستی شیعیان است و اگر وارد این خطوط بشوید شیعیان شما را محو و نابود خواهند کرد و این وعده الهی است که کفار را به هلاکت خواهند رساند.«یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ؛  شما با دهان خود می‌خواهید نور ائمه و شیعیان و اسلام را خاموش کنید اما بدانید ره به جائی نخواهید برد و به فضل الهی زمینه نابودی کامل خود را فراهم نموده‌اید. (آیه ۸ سوره مبارکه صف)

وی ادامه داد: همچنین پاکستان حملات تروریستی متعددی را در هفته گذشته شاهد بود که مهاجمان به کاروان زائران شیعه و فرودگاه و یک اتوبوس که مسافرین آن‌ها از ایران و سالگرد رحلت امام (ره) بر می‌گشتند حمله کرده و عده‌ای را به شهادت رساندند. چرا در پاکستان اراده لازم و هماهنگی برای مقابله با این گروه‌ها وجود ندارد، حتی برخی موسسات حکومتی از این‌ها حمایت هم می‌کنند.

مدیریت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب فتنه ۸۸ را خنثی کرد

امام جمعه جوادآباد تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با اتکا به خداوند و اعتماد به مردم و درک و شناخت صحیح از بحران و بصیرت بخشی و قانون‌گرایی بحران‌های پیش آمده را مدیریت کردند.

وی گفت: اولاً قدرت نظام و ولایت فقیه و رهبر معظم انقلاب برای همه آشکار شد و ثانیاً باید ملت بیش از این هوشیار باشد که دشمن تلاش می‌کند پس از فتنه ۸۸ جایگاه ولایت و رهبری را به هر نحوی که می‌تواند متزلزل کند با کانالیزه کردن مطالبات به سمت ولایت و رهبری و ایجاد نارضایتی عمومی و تلاش برای اعتماد زدائی و اعتبار زدائی از ارکان نظام و … که هوشیاری و بصیرت ملت را می‌طلبد.

فصل برداشت محصول و انجام واجبی به نام زکات

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: زکات درمان بخل و کلید برکت و زیاد شدن رزق و بیمه کردن مال است. زکات انسان را نزد خداوند محبوب می‌گرداند و سبب می‌شود غضب الهی را فرونشاند و سبب قبولی نماز و خواب راحت است و نپرداختن زکات تمام این خیرات را برعکس می‌کند.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*