۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 5072
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۵:۵۱
  • 237 بازدید
  • ارسال توسط :

امام جمعه فیروزکوه عزاداری دوستداران سیدالشهدا(ع) با بصیرت باشد

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: امام جمعه فیروزکوه گفت: همراهان و عزاداران سیدالشهدا(ع) باید عزاداری و حرکتشان با بصیرت همراه باشد. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از فیروزکوه، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله اسماعیلی ظهر امروز در جمع مردم و مسئولان شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: باید سعی شود از تقوای الهی محافظت و مراقبت شود. […]

فیروزکوه – ابتکارآنلاین: امام جمعه فیروزکوه گفت: همراهان و عزاداران سیدالشهدا(ع) باید عزاداری و حرکتشان با بصیرت همراه باشد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از فیروزکوه، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله اسماعیلی ظهر امروز در جمع مردم و مسئولان شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: باید سعی شود از تقوای الهی محافظت و مراقبت شود.

وی بیان کرد: آنچه در آسمان و زمین وجود دارد برای اهل عالم است و انسان باید با بصیرت و آگاهی درست نسبت به خود، خدا و جامعه ایمانش را نسبت به اعتقادات دینی محکم‌تر کند.

امام جمعه فیروزکوه با اشاره به اینکه نظام خلقت انسان از منظم‌ترین خلقت‌ها در عالم است، تاکید کرد: اگر انسان بتواند خود را بشناسد، شناخت پروردگار متعال برایش مهیا و آسان می‌شود.

اسماعیلی عنوان کرد: شناخت نظام خلقت انسان به عنوان منظم‌ترین خلقت، هم از لحاظ ظاهری و هم باطنی نیاز به تامل دارد.

وی ادامه داد: مراد پروردگار متعال از خلقت بسیاری از چیزها برای انسان این است که انسان به نحو احسن و به صورت شایسته از الطاف پروردگار متعال استفاده کند و از آن بهره‌مند شود.

امام جمعه فیروزکوه با بیان اینکه ما انسان‌ها برای آخرت خلق شده‌ایم نه برای دنیا، تصریح کرد: ما انسان‌ها برای مرگ و مردن خلق شده‌ایم و نباید دین‌داری و خداباوری ما مقطعی باشد و به مکان و زمان وصل باشد.

اسماعیلی بیان کرد: پروردگار متعال برای هدایت انسان‌ها بسیار هزینه کرده و فرستادن ۱۲۴ هزار پیامبر، ۱۴ معصوم و قرآن کریم از نشانه‌های پروردگار متعال است و عدم تامل و تعمق انسان در این نشانه‌ها بی‌فایده خواهد بود.

وی تصریح کرد: کسانی که اعتقادات و دین‌داریشان مقطعی است و تنها در زمان پیروزی و موفقیت به دین معتقد هستند و زمانی که با آزمایش یا شکستی مواجه می‌شوند از مسیر دین خارج می‌شوند، نهایتا در دنیا و آخرت دچار زیان خواهند شد.

امام جمعه فیروزکوه در خدمت ولایت بودن را در گرو خدمت به خدا دانست و گفت: اکنون مسیر همه ما و خط ما، خط ولایت و رهبری است؛ اما نباید این حرکت و مسیر و دین‌داری و ایمانمان مقطعی باشد و تحت شعاع برخی مسائل تخریبی و غلط قرار گیرد.

اسماعیلی اضافه کرد: همراهان و عزاداران سیدالشهدا(ع) باید عزاداری و حرکتشان با بصیرت باشد و انسان‌های بی‌بصیرت و بی‌اعتقاد به امور دینی همیشه گرفتارند و با گره‌های زندگیشان دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی گفت: باید در عزاداری‌ها نیت ما خالص باشد و بدون چشم و هم چشمی‌ها و با اخلاص برای شهادت‌ها و اسارت‌ها عزاداری کنیم.

امام جمعه فیروزکوه گفت: اسارت خود نوعی احیا است و ما اگر بتوانیم قیام امام حسین(ع) و اسارت حضرت زینب(س) را احیا کنیم، یعنی سنت پیامبر(ص) را احیا کرده‌ایم که این حوادث تاریخی و دینی از استقامت و شکوه خاصی برخوردار است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*