۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » دماوند » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 5096
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۱
  • 87 بازدید
  • ارسال توسط :

امروز باید نگاه ویژه ای به دانشگاه و دانشگاهیان داشته باشیم

دماوند – ابتکارآنلاین: عضو شورای اسلامی شهر دماوند گفت: امروز باید نگاه ویژه ای به دانشگاه و دانشگاهیان داشته باشیم. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین بختیاری با اشاره به فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، اظهارکرد: یکی از بزرگترین اقدامات و افتخارآفرینی های دانشجویان ایران در سال ۱۳۳۲ شمسی رقم خورد؛ جایی که به قیام […]

دماوند – ابتکارآنلاین: عضو شورای اسلامی شهر دماوند گفت: امروز باید نگاه ویژه ای به دانشگاه و دانشگاهیان داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حسین بختیاری با اشاره به فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو، اظهارکرد: یکی از بزرگترین اقدامات و افتخارآفرینی های دانشجویان ایران در سال ۱۳۳۲ شمسی رقم خورد؛ جایی که به قیام و اعتراض در برابر ورود معاون وقت رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا به کشور منجر شد.

وی گفت: در این روز قرار بود ریچارد نیکسون با حضور در ایران نتیجه هزینه ۲۱ میلیون دلاری این کشور در کودتای مرداد سال ۳۲ را به عینه ببیند و اوضاع را از نزدیک بررسی کند.

عضو شورای اسلامی شهر دماوند افزود: به محض ورود این مقام آمریکایی به ایران، دانشجویان مسلمان و بیدار آن روز با انجام قیام و اعتراضات خیابانی، سفارت انگلستان را به تسخیر خود در آوردند و البته در این میان، سه نفر از آنان به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی با بیان اینکه رمز استمرار هر قیام و حرکتی در جامعه علمی و دانشگاهی آن اجتماع است، تصریح کرد: امروز باید نگاه ویژه ای به دانشگاه و دانشگاهیان داشته باشیم که به فرموده امام راحل دانشگاه می تواند هم مرکز سعادت و هم مرکز شقاوت جامعه باشد.

بختیاری با اشاره به کلامی از مقام معظم رهبری که امروز نوک تیز پیکان دشمنان به سمت دانشگاهیان است، ابراز امیدواری کرد دانشگاهیان، اساتید و دانشجویان به مقوله جنگ نرم اهتمام ویژه ای داشته و برای مقابله با آن به ارائه راه حل بپردازند.

وی بصیرت افزایی، تلاش برای تقویت باورهای دینی و اعتقادی و وفاداری به نظام و ارزش های اسلامی را از جمله راهکارهای اساسی مبارزه با دشمنان و بدخواهان نظام برشمرد.

(منبع خبر: شهرداری دماوند)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*