۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 54515
  • ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۱
  • 25 بازدید
  • ارسال توسط :
امسال بیش‌از ۹۷۵ میلیون دلار کالا از گمرکات سیستان و بلوچستان صادر شد
امسال بیش‌از ۹۷۵ میلیون دلار کالا از گمرکات سیستان و بلوچستان صادر شد

امسال بیش‌از ۹۷۵ میلیون دلار کالا از گمرکات سیستان و بلوچستان صادر شد

زاهدان- آبرومند: ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان و مدیرکل گمرک زاهدان گفت: ۲ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۸۱۷ تن کالا به ارزش ۹۷۵ میلیون و ۳۶ هزار و ۵۸۷ دلار از ابتدای امسال تاکنون از گمرکات این استان به کشورهای مقصد صادر شده است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمدعلی […]

زاهدان- آبرومند: ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان و مدیرکل گمرک زاهدان گفت: ۲ میلیون و ۸۴۲ هزار و ۸۱۷ تن کالا به ارزش ۹۷۵ میلیون و ۳۶ هزار و ۵۸۷ دلار از ابتدای امسال تاکنون از گمرکات این استان به کشورهای مقصد صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – محمدعلی خاشی اظهار داشت: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۲۲ درصد و از لحاظ وزن ۲۰ درصد افزایش داشته است.

 

وی گفت: صادرات قطعی از گمرکات زاهدان، میرجاوه، میلک، چابهار و منطقه آزاد، بازارچه های پیشین و میلک، میرجاوه، گمشاد، کوهک و جالق سراوان و بازارچه ریمدان انجام شده است.

 

ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای امسال چهار هزارو ۳۹۶ فقره اظهارنامه صادراتی به ارزش  ۱۳۴ میلیون و ۸۴ هزار و ۵۸۹ دلار به وزن ۶۵۵ هزار و ۹۶۵ تن تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد اظهارنامه ۷۲ درصد، از نظر ارزش ۴۹ درصد و از نظر وزن ۲۳ درصد کاهش را نشان می‌ دهد.

 

وی بیان کرد: عمده اقلام صادرات قطعی گمرکات سیستان و بلوچستان در این مدت سیمان، کلینکر، خرما، گاز، تخم گشنیز، کشمش تیزابی، انگور تازه، بیسکوییت و تافی، گوجه فرنگی، پودر رختشویی، آلو، سیب درختی و سایر محصولات کشاورزی بوده که به کشورهای پاکستان، افغانستان، عمان، امارات متحده عربی و روسیه صادر شده‌ است.

 

خاشی با اشاره به صادرات کالاهای اظهارشده در سایر گمرکات کشور که از گمرکات این استان از طریق بازارچه‌های مرزی خارج شده است گفت: تعداد اظهارنامه ارائه شده ۲۷ هزارو ۱۸۸ فقره به ارزش ۸۴۰ میلیون و ۹۵۱ هزار و ۹۹۸ دلار به زون ۲ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۸۵۲ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه ۳۱ درصد، از نظر ارزش ۵۹ درصد و از نظر وزن ۴۵ درصد افزایش را نشان می‌ دهد.

 

مدیرکل گمرک زاهدان افزود: عمده اقلام خروجی و صادراتی مشتقات نفتی، گاز، قیر، سیمان، کاشی و سرامیک، آهن و فولاد، مواد غذایی مجاز و تره بار بوده است.

 

خاشی با اشاره به واردات قطعی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال سه هزارو ۵۵۸ فقره اظهارنامه وارداتی به ارزش ۸۷۹ میلیون و ۸۳ هزار و ۵۲۹ دلار به وزن یک میلیون و ۶۶۰ هزار و ۵۷۴ تن تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه ۱۶۲ درصد، از نظر ارزش ۷۶ درصد و از نظر وزن ۷۰ درصد افزایش یافته است.

 

وی ادامه داد: عمده اقلام وارداتی سیستان و بلوچستان شامل برنج، گندم، ذرت دامی، جو دامی، دانه جو دامی، انبه، شکر، کنجد، لوازم یدکی، لوازم خانگی، پارچه، چتایی، لاستیک اتومبیل سبک و سنگین، دستگاه های خنک کننده هوا، نارنگی، موز و برخی اقلام مجاز بوده که این اقلام از کشورهای روسیه، آلمان، دانمارک، استرالیا، پاکستان، هند، امارات متحده عربی، تایلند و چین وارد شده است.

 

ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان با اشاره به خدمات مسافری از طریق گمرگ گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۶ هزارو ۳۶۱ نفر مسافر ورودی و ۲۹ هزار و ۲۰۰ نفر مسافر خروجی از خدمات گمرکی و تشریفات مسافری بهره‌مند شدند.

 

وی افزود: مسافران ورودی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد و خروجی ۱۱ درصد افزایش داشته که این افراد از سالن‌های مسافری گمرک در مرزهای مجاز میلک، میرجاوه و ریمدان سیستان و بلوچستان تردد کرده‌ اند.

 

خاشی خاطرنشان کرد: امسال ۲۷ هزارو ۵۵۲ دستگاه کامیون به وزن ۵۵۱ هزار و ۴۱ تن شامل لوازم یدکی مستعمل خودرو، فوفل، چای سیاه، پارچه، گاز، برنج، تخم زیره، ادویه، پنل خورشیدی و کانتینر خالی از طریق گمرکات میلک، میرجاوه و چابهار به کشورهای پاکستان، افغانستان، امارات متحده عربی، ترکیه و چین ترانزیت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعدا کامیون و وزن ۲ درصد افزایش داشته است.

 

وی گفت: همچنین از ابتدای سالجاری تاکنون  ۱۳ هزار و سه تن کالای گوگرد به صورت ترانشیپمنت ریلی به مقصد گمرک میرجاوه و ۲ هزار و ۳۴ تن برنج به مقصد گمرک باهنر و ۲۰۷ تن کیسه جامبو بگ به مقصد سایر گمرکات خارج شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*