۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 6851
  • ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۰۹
  • 116 بازدید
  • ارسال توسط :

امیدواریم تحریم های ظالمانه را برداریم/ شعار امسال رمز پیشرفت جامعه است

دماوند – ابتکار ورامین: امیدواریم نتیجه مذاکرات مثبت باشد و با دنیا به توافق مورد نظرمان برسیم تا بتوانیم تحریم های ظالمانه ای را که بر ملت، دولت و توسعه کشور فشارآورده، برداریم و مسیر توسعه را هموار کنیم. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در سالن آمفی […]

دماوند – ابتکار ورامین: امیدواریم نتیجه مذاکرات مثبت باشد و با دنیا به توافق مورد نظرمان برسیم تا بتوانیم تحریم های ظالمانه ای را که بر ملت، دولت و توسعه کشور فشارآورده، برداریم و مسیر توسعه را هموار کنیم.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند با اشاره به بازدید از پروژه های گردشگری، کشاورزی و صنعتی حوزه روستایی شهرستان های دماوند و فیروزکوه گفت: امسال سال بسیار مهمی است که رهبری با این شعار اعلام کرده است. این نامگذاری در واقع رمز و راز پیشرفت و توسعه یک جامعه و دولت است.

وی ادامه داد: در مسیر توسعه و پیشرفت هر کشوری موانع مختلفی وجود دارد که برخی طبیعی و کمبود منابع است و برخی موانع، دشمنان یک ملتند که نیازمند تدابیر ویژه برای عبور از این موانع هستیم.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: ملت ایران مسیر پیشرفت و توسعه را انتخاب کرده است، مسیر پیشرفت راه دشواری است که باید رفت و با توجه به سابقه تاریخی و هم توجه به منابع و نیروی انسانی که کشورمان دارد این راه را طی خواهیم کرد.

جهانگیری تاکید کرد: دولت مصمم است مسیر تولید و پیشرفت کشور را دنبال کند و خود را متعهد می داند که در این مسیر گام بردارد.

وی در ادامه به اقدامات دولت در سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: در مسایل خارجی دولت با قدرت، اقتدار و از موضع عزت توانست با دنیا تعامل و گفت وگو کند و در این مدت نشان داده که می تواند در مقابل بزرگترین قدرت های دنیا از موضعی بسیار قوی، مستدل و علمی از حق و حقوق ملت ایران دفاع کند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: برای عده ای غیرقابل قبول بود که ایران هسته ای باشد و بر زبان عبارت ‘ایران حقش است که دارای دانش هسته یی باشد’، امروز می بینند که وزرای خارجه ۶ کشور بزرگ دنیا اقرار می کنند که این حق ایران است که هسته ای باشد.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: این نشان می دهد که ما می توانیم با پشتیبانی ملت راه های بسیار دشوار را با هزینه های بسیار کمتری طی کرده و به موفقیت های بسیار بزرگتر دست یابیم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به نتیجه مذاکرات گفت: امیدواریم نتیجه مذا کرات، نتیجه مثبتی باشد و ما بتوانیم با دنیا به توافقی که مورد نظرمان است، برسیم و بتوانیم تحریم های ظالمانه ای که به ملت و دولت فشار وارد کرده است را از دوش ملت برداریم و مسیر توسعه را هموار کنیم و بتوانیم توسعه کشور را به سرعت پیش ببریم.

جهانگیری با بیان این که شاید الان لحظات آخر این بحث باشیم که به توافق می رسیم یا نه گفت: فضای ظاهری به گونه ای است که حتما به توافق برسیم ولی حتی اگر به توافق هم نرسیم پیش بینی کرده ایم که چگونه کشور را اداره کنیم و زندگی مردم و توسعه کشور را بهبود بخشیم.

معاون اول رییس جمهوری به برنامه های مهم دولت یازدهم از جمله مهار تورم و رونق اقتصادی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه هایی که مورد توجه دولت بود، این بود که باید بار تورم از دوش مردم برداشته شود.

وی به کاهش نرخ تورم در سال ۹۳ و رسیدن آن به ۱۵ درصد در پایان سال گفت: برای بسیاری از اقتصاد دانان داخلی و حتی اقتصاد دانان دنیا باورکردنی نبود که بتوان نرخ تورم کشور را ۲۰ درصد کاهش داد.

جهانگیری به تاکید دولت برای رسیدن به رونق اقتصادی در سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: همه باید آستین بالا بزنیم و در ابتدای سال تصمیم بگیریم که سال ۹۴ را به سال رونق اقتصادی ایران تبدیل کنیم و این کار با عزم و اراده شدنی است.

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت به دنبال این است که موانع پیش روی تولید را بردارد و به این گونه هم نیز عمل می کند که در این راستا در سال گذشته لایحه رفع موانع تولید را به مجلس تقدیم کرده است.

وی ادامه داد: دولت این لایحه را در مرداد ماه سال گذشته تقدیم مجلس کرد وامروز منتظر هستیم که مجلس با تصویب آن این طرح در اختیار دولت قرار بگیرد تا بتوانیم موانعی که بر سر راه تولید قرار گرفته است را برطرف کنیم.

جهانگیری در ادامه با انتقاد از بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی نسبت به نرخ تورم در کشور گفت: ما به عنوان دولت تا الان سعی کرده ایم که با نظام بانکی از موضع دستوری برخورد نکنیم.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: ما از نظام بانکی و شورای پول واعتبار درخواست کرده ایم که بر اساس مسائل اقتصادی تصمیم گیری کنند؛چرا که زمانی که دولت سرمایه گذاری می کند و نرخ تورم را کاهش می دهد توقع داریم که نظام بانکی نیز نرخ سود تسهیلات خود را کاهش دهد.

وی در ادامه گفت: با توجه به مجموعه راهکارها و برنامه های دقیقی که دولت برای توسعه کشور دردستور کار قرار داده است ، تولید در سال ۹۴ جهت مثبتی خواهد گرفت.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه تولید کشاورزی در بین تولیدات کشور،اشاره کرد و گفت: در بین تولیدات کشور، تولید کشاورزی از جایگاه مهمی برخوردار است و اگر به امنیت غذایی در کشور، اشتغال جوانان و پایداری مردم در روستاها فکر می کنیم باید به فعالیت های بخش کشاورزی توجه ویژه ای داشته باشیم.

معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: برای این که بخش کشاورزی شاداب و با نشاط کار خود را انجام دهد باید به دو منبع آب وخاک که با محدودیت های جدی مواجه هستند، توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی به کمبود آب در بخش های شرب و کشاورزی اشاره کرد و گفت: مدیریت مصرف آب از جمله مباحث اصلی کشور است.

جهانگیری بر لزوم توجه به اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری این اراضی تاکید کرد و گفت: بقای تولید کشاورزی وابسته به خاک است و با توجه به این که خاک حاصل خیز کشاورزی کشور بسیار محدود است، یکی از آفات جدی که اراضی کشاورزی را تهدید می کند، عوض کردن کاربری این زمین ها است.

معاون اول رییس جمهور به از بین بردن زمین های کشاورزی و ساخت ویلا در آنها اشاره کرد و گفت: هیچ کس با این که مردم در مناطق شمالی کشور ویلا داشته باشند مخالف نیست اما نباید به اراضی کشاورزی دراین مناطق آسیبی وارد شود.

وی افزود: وظیفه دولت وقوه قضاییه این است که به صورت جدی از هر گونه اقداماتی که باعث تخریب و تغییر کاربری اراضی کشاورزی می شود برخورد کند.

جهانگیری با تاکید بر دانش بنیان و علمی شدن بخش کشاورزی کشور گفت: هم بخش صنعت و هم بخش کشاورزی باید دانش بنیان و علمی شود تا بتواند محصول قابل رقابت تولید کند و تولیدی ماندگار است که اقتصادی و رقابتی باشد اگر تولید داخل رونق یابد حتما مساله اشتغال نیز برطرف خواهد شد.

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که این اطمینان را به همه جوانان می دهیم که دولت با تمام قدرت به دنبال ایجاد فضای مناسب برای اشتغال آنان است، گفت: از همه جوانانی که به دنبال کار هستند و موفق نشدند که کار مناسبی پیدا کنند عذرخواهی می کنم و این اطمینان را می دهم که با تمام قدرت به دنبال این هستیم که فضایی ایجاد کنیم که مشکلات حوزه اشتغال برطرف شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*