۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » فرهنگی » گیلان
  • شناسه : 65347
  • ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
  • 10 بازدید
  • ارسال توسط :
انفاق کنندگان و نمازگزاران از رزق کریم برخوردار هستند
انفاق کنندگان و نمازگزاران از رزق کریم برخوردار هستند

انفاق کنندگان و نمازگزاران از رزق کریم برخوردار هستند

لنگرود – آبرومند: نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه نماز انسان را بیمه می کند، گفت: انفاق کنندگان و نمازگزاران از رزق کریم برخوردار هستند. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر- آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر یکشنبه در اجلاسیه نماز شهرستان لنگرود با اشاره به تأثیرات نماز بر […]

لنگرود – آبرومند: نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه نماز انسان را بیمه می کند، گفت: انفاق کنندگان و نمازگزاران از رزق کریم برخوردار هستند.
به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر- آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر یکشنبه در اجلاسیه نماز شهرستان لنگرود با اشاره به تأثیرات نماز بر روح و جسم انسان اظهار کرد: انفاق کنندگان و نمازگزاران از رزق کریم برخوردار هستند.
وی افزود: بر اساس آیات قرآن، کسانی‌که اهل نماز هستند و از مال خود در راه خدا انفاق می‌کنند از مؤمنان واقعی به شمار می‌روند.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه همه کارها باید در راه خدا باشد، تصریح کرد: نمازگزار و انفاق‌کننده در راه خدا، یک درجه نزد خداوند دارد همانطور که در آیات قرآن کریم، نماز در کنار انفاق مطرح شده است و این بدان معناست که نمازگزار باید به فکر مردم نیز هم باشد.
آیت‌الله فلاحتی به ارتباط میان نماز و نیاز جامعه اشاره کرد و ادامه داد: خداوند، انسان نمازگزار را مورد عفو خود قرار می‌دهد چراکه مؤمن واقعی هم ممکن است فریب شیطان را بخورد و گرفتار شود.
امام جمعه رشت با بیان اینکه نمازگزار و انفاق‌کننده مؤمن بوده و مورد رحمت الهی و دارای رزق کریم است، افزود: رزق کریم، رزقی بی‌منت، خالص، وسیع و دائمی است و خداوند به نمازگزار واقعی چنین ویژگی‌هایی را عنایت می‌کند.
وی اضافه کرد: اهل دیانت، نماز و مسجد همواره آثار تخریبی‌شان در جامعه از همه طبقات کمتر است زیرا نماز انسان را بیمه می‌کند و روح انسان را درمان و متعالی می‌کند و به انسان خلوص می‌بخشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*