۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 8252
  • ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸
  • 206 بازدید
  • ارسال توسط :

انقلاب امام خمینی(ره) پرده ای که غربی ها و شرقی ها بر تفکر اسلامی کشیده بودند را درید/ مردم پیشوا حق بزرگی به گردن ملت ایران دارند/ امروز ایران صاحب دانش هسته ای است و کسی نمی تواند آن را بگیرد

پیشوا – ابتکار ورامین: علی لاریجانی بیان داشت: کاری که امام در انقلاب اسلامی کرد بزرگترین حادثه قرن بود و پرده ای که غربی ها و شرقی ها بر تفکر اسلامی کشیده بودند را درید و حقیقت اسلام ناب محمدی(ص) نمایان شد و این یک ارزش بسیار بزرگ بود. به گزارش خبرنگار ما – رییس […]

پیشوا – ابتکار ورامین: علی لاریجانی بیان داشت: کاری که امام در انقلاب اسلامی کرد بزرگترین حادثه قرن بود و پرده ای که غربی ها و شرقی ها بر تفکر اسلامی کشیده بودند را درید و حقیقت اسلام ناب محمدی(ص) نمایان شد و این یک ارزش بسیار بزرگ بود.

به گزارش خبرنگار ما – رییس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در شام ارتحال حضرت امام(ره) و در مراسم پاسداشت قیام خونینی ۱۵ خرداد در صحن مطهر حضرت جعفربن موسی الکاظم(ع) شهرستان پیشوا با بیان اینکه مردم پیشوا در انقلاب پیشرو بوده اند و این یک افتخار بزرگ است، گفت: در آن شرایط بسیار سخت و تاریک، که یک رژیم سفاک دیکتاتوری با کمک و حمایت آمریکا یک سلطه ای بر ایران ایجاد کرده و با ایجاد خفقان، آزادیخواهان را به زندان می انداخت و شرایط بسیار سختی بود، شما مردم پیشوا کاری استثنایی کردید.

علی لاریجانی در ادامه افزود: امام قیام کرد و شما پیروان راستین آن امام بودید، در آن شرایط سکوت و غربت حرکت کردید و این خیلی ارزشمند است.

شما حق بزرگی به گردن ملت ایران دارید

وی اظهار داشت: شما حق بزرگی به گردن ملت ایران دارید که سکوت و غربت را شکستید و زنده بودن را در حرکت انقلاب ایجاد کردید. هرچند که سفاکان رژیم شاه جلوی مردم پیشوا را گرفتند اما این حرکت نمادین باعث شد که یک زندگی جدیدی را برای مردم در انقلاب ترسیم کند.

ابعاد انقلاب را زودتر از دیگران درک کردید

رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به مردم پیشوا با بیان اینکه خوشا به سعادت شما که چنین پیشنیه ای در تاریخ خود دارید افزود: شما دو کار مهم انجام دادید اول اینکه ابعاد انقلاب و حرکتی که امام به وجود آورد را زودتر از دیگران درک کردید و این کار خیلی مهمی است و دوم اینکه شما با جان خود به صحنه آمدید و نشان دادید که از انقلابی که امام پایه گذاری کرده با همه هستی دفاع می کنید. این دو ویژگی باهم باعث زنده بودن انقلاب شد.

لاریجانی با بیان اینکه شناخت شما از حرکت امام یک شناخت واقعی بود، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در سالروز رحلت آن بنیانگذار کبیر انقلاب، نکات یرا مطرح کردند که همه آن نکات برای امروز انقلاب مهم هستند. یعنی یک تحلیل واقع بینانه از جریان انقلاب و حرکت امام که باید به همان شفافیت آن را درک کرد و از آن بهره برد. مخصوصا در اوضاع و احوالی که امروز برای منطقه وجود دارد و شرایطی که ما باید کاملا از گذشته استفاده کنیم تا راه آینده را بهتر درک کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: نکته مهم در این است که مردم پیشوا در آن روزگار درک کردند که حرکت واقعی باید با رهبری روحانیت بیدار و آگاه صورت بگیرد و رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید داشتند آنجا که از اسلام نام محمدی(ص) صحبت کردند و این اسلام را از اسلام سکولاریستی و اسلام متحجرانه جدا کردند و این نکته ای است که باید با دقت ابعاد آن را درک کنیم.

وی افزود: اسلام سکولاریستی می گوید که دین باید از ساحت سیاست و اجتماع جدا شود و غربی ها در این دو قرن اخیر تلاش کردند که تفکر سکولار را جا بیندازند تا مردم کاری به دین نداشته باشند و دین امری شخصی باشد.

لاریجانی ادامه داد: وقتی می گویند اسلام سکولاریستی یعنی اسلام در راس زندگی اجتماعی نباشد. آیا آیین مقدس اسلام با چنین فکری سازگار است؟ وقتی پیامبر گرامی اسلام(ص) می فرمایند که همه مسلمانان مانند دانه های شانه بوده و هم سرنوشت هستند، وقتی از معصوم نقل است که اگر مسلمانی فغانی کرد، استغاثه ای کرد و کمکی خواست بر دیگر مسلمانان واجب است تا به او کمک کنند، چنین آیینی که این طور مسلمانان را و دل های آنان را به هم پیوند می زند با تفکر سکولار سازگار است؟

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلی که سکولاریسم دارد این است که فکر اسلامی را نابود می کند. فکر اسلامی این است که همه هم سرنوشت هستیم و در یک کشتی نشستیم و امت اسلامی هم سرنوشت است.

علی لاریجانی با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی تلاش غربی ها این بود که تفکر سکولار را در جهان اسلام محقق کنند، بیان داشت: غربی ها بعد از جنگ جهانی کشورهای مناطق اسلامی را تقسیم کردند و حکام مستند را در این کشورها گماردند و هنوز هم آثار آن باقی است و گرفتاری بعضی از کشورهای اسلامی به دلیل همین حکام مستند است. کار آنها این بود که زمینه غارت منابع را فراهم کنند تا غربی ها نفت و گاز خود را ببرند و برای مردم مسلمان خفقان ایجاد کنند و حق آزادی نداشته باشند و آنها را عقب افتاده نگه دارند.

وی افزود: تلاش حکام این بود که همان تفکر جدایی دین از سیاست را در کشورها جا بیندازند. برخی از این کشورها که بلوک شرق و کشورهای کمونیستی اعتنا کردند وضع بهتری نداشتند. کشورهای کمونیستی در مبارزه با دین خیلی بهتر از غربی ها نبود. غربی ها با زیرکی و کمونیست ها با خشونت با دین مبارزه کردند.

لاریجانی ادامه داد: کاری که امام در انقلاب اسلامی کرد بزرگترین حادثه قرن بود و پرده ای که غربی ها و شرقی ها بر تفکر اسلامی کشیده بودند را درید و حقیقت اسلام ناب محمدی(ص) نمایان شد و این یک ارزش بسیار بزرگ بود.

وی افزود: به همین دلیل هم غربی ها، هم شرقی ها و ایادی آنها در مقابل انقلاب اسلامی صف آرایی کردند چون محال ذی قیمتی بود که انجام شد و برخی از نتایج آن را امروز به آن رسیده ایم و در آینده نیز نتایج بیشتری از آن به دست مسلمانان خواهد رسید.

علی لاریجانی با اشاره به اینکه امروز در شرایط متفاوتی قرار گرفتیم، اظهار داشت: اگر در گذشته سلطه آمریکا و صهیونیست ها به کمک ایادی آنها در منطقه بود با بیداری و برادری مسلمانان شرایط تغییر کرد. حتی همین کشورهایی که نوکران آمریکا در منطقه بودند امروز ادبیات آنها تغییر کرده و در جریان هایی که به وجود می آید حرف از اسلام سیاسی می زنند و دیگر نمی گویند ما اسلام سکولار را دنبال می کنیم.

وی با اشاره به شکل گیری اسلام سیاسی بدلی، افزود: شگردهایی که امروز به وجود آورده اند که باید آن را فهم کرد یک اسلام سیاسی بدلی است، همین جریان متحجرانه تروریستی می گوید من اسلام سیاسی را دنبال می کنم اما به جای اینکه وحدت امت اسلامی را هدف گیری کند تفرقه ایجاد می کند.

وقتی تفکر غرب گرا و شرق گرا رخت بربست یک اسلام بدلی را جایگزین کردند

لاریجانی گفت: ما یک درد زمانه داریم، درد زمانه ما این است وقتی تفکر غرب گرا و شرق گرا رخت بربست یک اسلام بدلی را جایگزین کردند که اثرش مانند همان است. اسلام سکولار می گفت مسلمانان جدا باشند تا انرژی آنها متمرکز نشود و اسلام بدلی سیاسی نیز همین را می گوید.

لاریجانی تصریح کرد: این اسلام سیاسی بدلی به جای ندای امام که وحدت امت اسلامی بود تفرقه ایجاد می کند، به جای فکر ناب اسلام که جهاد فی سبیل الله بود ترور، به جای امنیت برای مسلمانان وحشت و به جای آبادانی و توسعه نابودی و آوارگی برای مسلمانان ایجاد می کند و به جای اینکه بگویند همه فرق اسلامی با هم برادرند می گویند همه فرق اسلامی کافرند که باید کشته شوند. لذا یک تفرقه بزرگ در منطقه به وجود آورده اند و پشت صحنه آن همان جریان های استکباری است.

وی افزود: اگر روزی تفکر سکولار باعث تهدید و تضعیف مسلمانان بود امروز این جریان بدلی اسلام سیاسی که ایجاد کرده اند و پر از تحجر است باعث سرافکندگی مسلمانان شده و انرژی آنها را از بین می برد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: خدا را شکر می گوییم که ایران اسلامی با قرار دادن ولایت فقیه به عنوان پیشوا و رهبر همیشه از این ماجراجویی ها به خوبی گذر کرده است و این افتخاری برای ما است که از یک رهبری هوشمند برخوردار هستیم که همیشه راهنمای ملت است.

علی لاریجانی با اشاره به ویژگی های رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، بیان داشت: بنده که از سالهای دور با رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) آشنایی دارم می بینم هرچه مقام ایشان توسعه پیدا کرد خشوع و تواضع در ایشان بیشتر متبلور شد. معمولا وقتی افراد به قدرت سیاسی می رسند تغییر می کنند و گاها راه خود را گم می کنند. اما افرادی که اهل معنا هستند وقتی مقام بالاتری را پیدا می کنند احساس می کنند وظیفه مهمتری را دارند و باید تواضع و مقام پرهیزگاری بیشتری پیدا کنند.

سیاست امام در خدمت معنویت بود نه اینکه اخلاق و معنویت گروگان سیاست قرار داده شود

لاریجانی در ادامه گفت: یکی از کارهای بزرگ امام این بود که معنویت را در سیاست قرار داد یعنی سیاست امام در خدمت معنویت بود نه اینکه اخلاق و معنویت گروگان سیاست قرار داده شود به همین دلیل وقتی انسان راه امام را مطالعه می کند و ادبیات ایشان را مشاهده می کند از دینداری، اخلاق و وفای به عهد مشمول است و این راه امام است که سیاست در خدمت اخلاق و معنویت قرار بگیرد.

وی افزود: قدرت های بزرگ امروز فکر می کنند که مکر و خدعه فن سیاست است و بی وفایی در سیاست را فن می دانند اما در نظام جمهوری اسلامی این گونه نیست و وفای به عهد را رکن سیاست می دانند.

لاریجانی اظهار داشت: به همین دلیل من هیچ وقت نگران ماجراجویی های غرب نیستم چون این کشتی یک راهبری دارد که هوشیار است، اینکه امام می فرمود تا وقتی پیرو ولایت فقیه هستید نگران نباشید را باور دارم. خیلی حوادث در این انقلاب رخ داد از جنگ و مشکلاتی که پیش روی ملت به وجود آوردند تا همین مسئله هسته ای که در دهه اخیر با آن مواجه هستیم ولی در همه اینها راهنمایی های رهبری همیشه راهگشا بوده است و با دقت همه ابعاد موضوع را بررسی می کنند.

وی افزود: امروز هم در مسئله هسته ای همین طور است، چارچوب های مسئله هسته ای مشخص است، ملت ایران برای دانش هسته ای زحمت کشیده و این دانش را کسی به ملت ایران نداده است، غربی ها اگر امروز حرف های قلدری می زنند باید به این سوال پاسخ دهند که مگر شما دانش هسته ای را به ملت ایران دادید؟ این جوان های ایران بودند که چند دهه تلاش کردند و به این دانش رسیدند.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اکنون رییس جمهور آمریکا می گوید ما حتی اگر جنگ هم با ایران کنیم ایرانی ها دانش هسته ای را رها نمی کنند، درست است وقتی این دانش بومی شد با جنگ هم از بین نمی رود.

امروز ایران صاحب دانش هسته ای است و کسی نمی تواند آن را بگیرد

وی اظهار داشت: زمانی تلاش می کردند با فشار و تهدید ایران از این دانش منصرف شود و گاهی هم عده ای در داخل این حرف ها را می گویند که چه نفعی برای ما دارد؟ این پایداری رهبری بود که باعث شد این دانش در جامعه ما شکل گرفت، امروز ایران صاحب دانش هسته ای است و کسی نمی تواند آن را بگیرد.

لاریجانی گفت: ایران برای آغاز مذاکرات حد و حدودی برای غربی‌ها مشخص کرده بود که پذیرفتن حق غنی‌سازی از سوی غربی‌ها را لازم دانسته و بالاخره غربی‌ها نیز حق غنی‌سازی را پذیرفتند.

وی ادامه داد: غربی ها اصل دانش هسته ای را پذیرفتند چون چاره ای نداشتند و امروز هم باید بدانند چارچوب هایی برای مسئله هسته ای در نظام روشن شد و این چارچوب ها را مقام معظم رهبری هم مشخص کرده اند. مذاکره کنندگان فقط در این چارچوب می توانند مذاکره کنند. ما نمی گوییم مذاکره نمی کنیم اما در چارچوب و با همان حدودی که مشخص شده است مذاکره می کنیم.

لاریجانی با بیان اینکه آنچه که برای ما مهم است این است که این دانش برای کشور ما بماند و این میراث گرانقدری است، تصرحی کرد: اگر غربی ها خارج از چارچوبی که بحث شد حرف اضافه می زنند به دنبال مختل کردن مذاکرات هستند و بدانند که خودشان مختل می کنند و ما مذکرات را در چارچوب نظام و خط مشی های رهبر معظم انقلاب انجام می دهیم.

لاریجانی با اشاره به منویات رهبر انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: اگر زمینه حضور مردم در عرصه اقتصاد فراهم شود شاهد شکوفایی اقتصاد خواهیم بود و همین تجربه حضور مردم در دفاع مقدس نشان داد حضور مردم چه تأثیری دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود منابع آبی در کشور گفت: ۹۲ درصد آب کشور صرف کشاورزی می‌شود و در تمامی کشور نیز با کمبود آب مواجه هستیم.

رئیس مجلس افزود: باید با صرفه‌جویی در مصرف آب با این پدیده مقابله کرد و مجلس نیز امسال برای صرفه‌جویی و استفاده بهینه از آب منابع خوبی اختصاص داده است و دولت باید سریعا این منابع را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*