۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی » قرچك
  • شناسه : 1984
  • ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹
  • 102 بازدید
  • ارسال توسط :

بازدید فرماندار قرچک از مساجد برگزار کننده مراسم اعتکاف

قرچک – رامین نیوز: علی صادقی فرماندار به همراه سید جواد رضوی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک، حجت الاسلام و المسلمین حسن منتظری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی قرچک، هوشنگ کولیوند مدیریت آموزش و پرورش قرچک و سرهنگ احمدی فرماندهی انتظامی شهرستان قرچک از مساجد برگزار کننده مراسم معنوی اعتکاف در این شهرستان بازدید و از […]

قرچک – رامین نیوز: علی صادقی فرماندار به همراه سید جواد رضوی معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قرچک، حجت الاسلام و المسلمین حسن منتظری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی قرچک، هوشنگ کولیوند مدیریت آموزش و پرورش قرچک و سرهنگ احمدی فرماندهی انتظامی شهرستان قرچک از مساجد برگزار کننده مراسم معنوی اعتکاف در این شهرستان بازدید و از نزدیک با معتکفین گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- فرماندار شهرستان قرچک در این بازدید ضمن تسلیت ایام وفات حضرت زینب(س) و اینکه مراسم روح بخش اعتکاف قلبهای معتکفین را به خدا نزدیک می کند، افزود: ایام اعتکاف ایام بیمه نمودن انسان از آسیب ها و معضلات اجتماعی است.

علی صادقی با بیان اینکه با عنایت خداوند متعال تعداد معتکفین هر ساله با افزایش چشمگیری روبرو است، افزود: امسال بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر در سطح شهرستان قرچک معتکف شدند.

ایشان به سخنان رهبری در خصوص گام چهارم نو سازی معنوی اشاره نمود و افزود: انقلاب اسلامی ایران در بستر چنین باوری به بار نشست و با ارزشهای دینی و اخلاق اسلامی شکل گرفت و نوسازی معنوی باید در جامعه ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک گفت: سنت حسنه اعتکاف که به همت سازمان تبلیغات اسلامی اجرا شده امری با برکت است که شما از تعلقات دنیوی رها شدید و این ۳ روز را معتکف و چنگ به ریسمان محکم الهی زده اید، درود بر شما.

وی با بیان اینکه اعتکاف دل بریدن از دنیا و رسیدن به مخلوق تمام هستی است، افزود: حضور مردم در این مراسم معنوی اعتکاف توفیق مخلوق به بندگان خویش است، توفیقی که باعث ایجاد ارتباط نزدیک با خالق می شود و آرامش روحی و جسمی را در انسان بوجود می آورد.

صادقی در پایان به حضور قشر جوان را در این آئین معنوی اعتکاف بسیار پرشور توصیف کرد و افزود: این مراسم ها و مساجد  پایگاهی مقدس برای دور نمودن جوانان از آسیب ها و معضلات اجتماعی و توطئه های دشمنان و نزدیکی و رسیدن به خداوند متعال است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*