۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » پاكدشت » عناوین اصلی
  • شناسه : 2199
  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۲
  • 210 بازدید
  • ارسال توسط :

با حضور معاون عمرانی استاندار تهران کلنگ پارک جنگلی ۲۴۰ هکتاری شهر پاکدشت به زمین زده شد

پاکدشت – رامین نیوز: با حضور معاون عمرانی استاندار تهران، فرماندار پاکدشت، مدیران کل منایع طبیعی و راه و شهرسازی، مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران، شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر پاکدشت کلنگ پارک جنگلی شهر پاکدشت به مساحت بیش از  ۲۴۰ هکتار در منطقه حصار امیر به زمین زده شد. به گزارش خبرنگار رامین […]

پاکدشت – رامین نیوز: با حضور معاون عمرانی استاندار تهران، فرماندار پاکدشت، مدیران کل منایع طبیعی و راه و شهرسازی، مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران، شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر پاکدشت کلنگ پارک جنگلی شهر پاکدشت به مساحت بیش از  ۲۴۰ هکتار در منطقه حصار امیر به زمین زده شد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- در این مراسم فرماندار پاکدشت ضمن تاکید بر ضرورت و اهمیت  فضای سبز در سخنانی گفت: کاشت درخت هم در  آموزه های دینی و هم در سنت تاریخی مردم ایران زمین بوده است که بعنوان یک صدقه جاریه است و تا زمانیکه  درخت کاشته می شود و سایه دارد برای  فرد خیرات و برکات زیادی دارد.

فرماندار پاکدشت در ادامه با اشاره به موقعیت آب وهوایی پاکدشت  و قرار گرفتن این شهرستان در منطقه نیمه خشک و همچنین واقع شدن در جنوبشرق استان  و ورود آلودگیهای شهر تهران به پاکدشت  و وجود سه هزار واحد صنعتی و ۹ هزار واحد صنفی آلاینده در این شهرستان را از مهمترین دلایل آلودگی هوا در شهرستان پاکدشت نام برد و تصریح کرد: وجود همین عوامل ضرورت کاشت و نگهداری و توسعه فضای سبز افزایش جنگل کاری را در شهرستان الزامی می کند.

قاسمی فرزاد با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در خصوص حفاظت از محیط زیست و حمایتهای استاندار محترم و پیگیریهای مبنی بر توسعه فضای سبز  گفت: سیاست ما در شهرستان اینست که فضای سبز شهرستان را تاحد امکان توسعه دهیم و کمربند سبز را در اطراف شهر پاکدشت ایجاد می شود تا ضمن کاهش آلودگی هوا از ساخت و سازهای بی رویه نیز جلوگیری شود.

وی با اشاره به وجه همت مسئولین و مدیران شهری شهرستان گفت: باید به شهرستان پاکدشت از لحاظ زیست محیطی توجه ویژه ای داشته باشیم و عزم و اراده و مدیریت جهادی که در مسئولین شهرستان وجود دارد شاهد آنیم که در شهرهای شهرستان پارکهای جنگلی و بوستانهای محلی  احداث شده است.

وی به مشکلات تأمین آب آبیاری فضای سبز اشاره کرد و گفت: نیازمند حمایتهای جدی آب منطقه ای تهران و دیگر مسئولین استان  در این خصوص هستیم.

فرماندارپاکدشت در این مراسم خواستار تعیین تکلیف محدوده خدمات شهر،تسریع در تایید طرح تفصیلی شهر و بازگرداندن  شهر به محدوده سابق خود شد که شهرداران بتوانند کنترل و نظارت دقیقی بر ساخت و سازهای غیر مجاز و سکونتگاههای غیر رسمی داشته باشند.

وی تصریح کرد:عدم توجه به حریم شهربعنوان یک معظل اساسی مشکلات زیادی در خصوص مدیریت سیاسی وخدمات شهری وتضییع حقوق بیت المال وتبعات اجتماعی را بوجو آورده است.

در ادامه مدیرکل منابع طبیعی ومدیرکل دفتر فنی استانداری تهران سخنانی درخصوص اهمیت و گسترش فضای سبز و حفاظت از محیط زیست و عوامل موثر در کاهش آلودگی هوا ایراد نمودند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*