۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1517
  • ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۴
  • 162 بازدید
  • ارسال توسط :

بخش اعظمی از رشد اقتصادی و توسعه کشور بر دوش کارگران شریف است

شهرری – رامین نیوز: معاون کل نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد: با سرمایه گذاری های پیش بینی شده دولت در بخش های مختلف اقتصادی و همچنین اعمال سیاست های صحیح پولی و بانکی، از اواسط سال جاری، خروج از رکود مرحله به مرحله خود را نشان خواهد داد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- مرتضی بانک […]

شهرری – رامین نیوز: معاون کل نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد: با سرمایه گذاری های پیش بینی شده دولت در بخش های مختلف اقتصادی و همچنین اعمال سیاست های صحیح پولی و بانکی، از اواسط سال جاری، خروج از رکود مرحله به مرحله خود را نشان خواهد داد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- مرتضی بانک در مراسم تجلیل از کارگران، تلاشگران و کارفرمایان نمونه شهرستان ری در فرهنگسرای ولای ری که به مناسبت هفته کارگر برگزار
می شد، گفت: کشور ما متأسفانه به علت سیاست های غلط اقتصادی در این چند سال  در شرایط رکود و تورم قرار  گرفته است.دولت تدبیر و امید سعی دارد با اصلاح رویه های غلط در حوزه اقتصاد و تعامل با حوزه بین الملل  و اتخاذ سیاست های علمی و منطقی به  سلامت از این بحران جدی عبور کند.

وی یادآور شد: البته، با توجه به مشکل اقتصادی بوجود آمده رکود و تورم در کوتاه مدت درمان نخواهد شد زیرا همانطور که زمان زیادی طول کشیده تا اقتصاد کشور به این وضع دچار شود، اصلاح رویه های غلط و ایجاد رونق اقتصادی در کشور  نیز مقداری زمان خواهد برد.

بانک، یکی از عوامل تورم زا در جامعه را حجم گسترده نقدینگی در کشور دانست و با تاکید بر لزوم کنترل و هدایت این نقدینگی بسوی سرمایه گذاری های مولد و صنعت گفت: با اتخاذ سیاست کنترل نقدینگی و اجرای  برنامه کنترل تورم به راحتی می توان سطح قیمت ها را کنترل و تثبیت کرد.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری، اقدام بعدی اقتصادی دولت را اجرای سیاست های خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی ذکر کرد و اظهار داشت: هرچند، اجرای مرحله دوم هدفمندی
یارانه ها می تواند  تاثیر منفی در کنترل تورم داشته باشد اما به طور مطمئن  بعد از مدتی تورمی سیر نزولی خواهد داشت و با درآمد حاصله از هدفمندی و تزریق آن به صنعت، کشاورزی، بهداشت و درمان و خدمات رونق به اقتصاد کشور باز خواهد گشت.

وی افزایش سطح سرمایه گذاری و اشتغال را از جمله اهداف و سیاست های بعدی دولت تدبیر و امید عنوان کرد و اطمینان داد که با پیگیری این سیاستها، اقتصاد ایران بزودی از رکود خارج خواهد شد.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر نقش مهم کارگران و کارفرمایان در این مرحله حساس گفت: بخش اعظمی از رشد اقتصادی و توسعه ی کشور بر دوش کارگران شریف است.

وی افزود: بهترین پاسخ به خدمات با ارزش قشر کارگر ایجاد شرایطی است که نتیجه آن، رشد و رفاه امروز و فردای آحاد جامعه باشد تا فرزندان ما نیز بتوانند به راحتی شرایط و امکانات کسب و کار و معیشت را برای خود فراهم کنند.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری با اشاره به گام های دولت در حوزه سلامت قشر کارگر گفت: دولت از محل درآمد مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها، اعتبارات بیشتری را به حوزه بهداشت و سلامت کارگران به عنوان نیروهای مولد تولید و ثروت در جامعه اختصاص خواهد داد.

وی کارگران را سربازان فداکار حوزه اقتصاد و لایق بهترین تجلیل ها دانست و افزود: هرگونه رشد، توسعه و رونق اقتصادی در کشور مدیون نقش اساسی و موثر این قشر زحمتکش است.

در این آیین که جمعی از مدیران و کارکنان مجموعه های صنعتی و خدماتی شهرستان ری حضور داشتند، از ۳۲ کارگر نمونه و تعدادی از مدیران، کارفرمایان، اعضای شوراهای اسلامی کار، انجمن اسلامی و بسیج واحد های صنعتی و خدماتی این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*