۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اقتصادی » عناوین اصلی » کرمانشاه
  • شناسه : 62712
  • ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
  • 5 بازدید
  • ارسال توسط :
برآورد کشت ۷۰ هزار هکتاری نخود پاییزه در کرمانشاه
برآورد کشت ۷۰ هزار هکتاری نخود پاییزه در کرمانشاه

برآورد کشت ۷۰ هزار هکتاری نخود پاییزه در کرمانشاه

کرمانشاه – آبرومند: مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برآورد می شود امسال کشت نخود پاییزه در استان به ۷۰ هزار هکتار برسد. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا –  محمدسعید هوشیار  با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۱ هزار هکتاری سطح زیر کشت نخود پاییزه استان در سال زراعی جدید، […]

کرمانشاه – آبرومند: مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: برآورد می شود امسال کشت نخود پاییزه در استان به ۷۰ هزار هکتار برسد.

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از ایسنا –  محمدسعید هوشیار  با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش ۲۱ هزار هکتاری سطح زیر کشت نخود پاییزه استان در سال زراعی جدید، گفت: برآورد می‌شود امسال۷۰ هزار هکتار نخود پاییزه در مزارع استان کرمانشاه کشت شود.

 

هوشیار یادآور شد: سال زراعی گذشته ۴۹ هزار هکتار نخود پاییزه در استان کرمانشاه کشت شده بود.

 

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه اقدامات لازم برای کشت نخود پاییزه در استان انجام شده، گفت: هیچ مشکلی برای تامین نهاده‌های کشت پاییزه نخود در استان نداریم.

 

وی اضافه کرد: در عین حال که بذر مورد نیاز برای کشت نخود پاییزه در کرمانشاه در داخل استان تولید می شود، بذر نخود پاییزه خیلی از استانهای کشور را نیز تولید می کنیم.

 

هوشیار زمان کشت نخود پاییزه را بعد از اولین بارندگی موثر اعلام کرد و افزود: با کشت نخود پاییزه در این شرایط علاوه بر اینکه بقایای علفهای هرز در مزرعه سبز شده و به درون خاک برمی گردد و امکان تغذیه گیاه از آن فراهم می‌شود، گیاه فرصت استفاده از آب بارندگی‌های پاییز و زمستان را هم پیدا خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه همه شهرستانهای استان کرمانشاه شرایط کشت نخود پاییزه را دارند، گفت: استان کرمانشاه بزرگترین تولیدکننده نخود کشور است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*