۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1484
  • ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۵
  • 257 بازدید
  • ارسال توسط :

برای یک خانواده موفق داشتن روحیه اخلاق محوری ضروری است

پیشوا – رامین نیوز: در چهارمین دوره مباحث خانواده موفق که به همت موسسه فرهنگی هنر سماع قلم با حضور ۴۰ نفر از بانوان و آقایان منطقه برگزار شد؛ معاون جوانان این اداره با اشاره به ازدواج سالم و موفق گفت : برای یک خانواده موفق، داشتن روحیه اخلاق محوری، مدارا و سازگاری ضروری است. […]

پیشوا – رامین نیوز: در چهارمین دوره مباحث خانواده موفق که به همت موسسه فرهنگی هنر سماع قلم با حضور ۴۰ نفر از بانوان و آقایان منطقه برگزار شد؛ معاون جوانان این اداره با اشاره به ازدواج سالم و موفق گفت : برای یک خانواده موفق، داشتن روحیه اخلاق محوری، مدارا و سازگاری ضروری است.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- محسن بوربور گفت: یک ازدواج موفق، ازدواجی است که با آگاهی و تناسب شکل بگیرد. ازدواجی که بدون آگاهی، انجام می‌گیرد یا برای بار دوم و سوم رخ می‌دهد، ازدواج بدون توازن است و احتمال از هم گسستن این پیوند آسمانی بیشتر خواهد شد.

فیروزه سبزرو مسئول برگزاری نشست های گفتگوی جوانان شهرستان پیشوا گفت : زوجین اگر بدانند با چه کسی و چه تفاوت‌ها وشباهت‌هایی ازدواج می‌کنند و پیش از ازدواج شرایط یکدیگر را پذیرفته باشند، احتمال سازش خیلی بیشتر است تا وقتی که ندانسته وارد زندگی مشترک گردند و بعداٌ متوجه این تفاوت‌ها شوند.

صمد قشقایی مسئول موسسه سماع قلم نیز با اشاره به مشکل اخلاق ‌مداری افزود: کاهش روحیه سازگاری و مدارا در کاهش جمعیت خیلی تأثیرگذار است، به این شکل که خانواده‌ها در گذشته گسترده بودند و فرزندان به طور طبیعی از بدو تولد می‌آموختند که باید با دیگران چگونه سازگار باشند؛ در حالی که این امر در خانواده‌های جدید به شدت کاهش پیدا کرده است و والدین به خواسته‌های فرزندانشان توجه می‌کنند که همین امر منجر به کاهش روحیه مدارا خواهد شد.

گفتنی است در این گفتگو پیرامون عوامل موثر در طلاق، آسیب شناسی ازدواج های اینترنتی مشاوره قبل از ازدواج با متخصصین و ویژگی های خانواده های خوشبخت و موفق بحث و تبادل نظر شد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*