۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » پاكدشت » عناوین اصلی » ورزشی
  • شناسه : 5619
  • ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۵
  • 70 بازدید
  • ارسال توسط :

برای اولین بار در استان تهران نخستین جشنواره ورزش و بازی های کودکان در پاکدشت برگزار شد

پاکدشت – ابتکار ورامین:/ اولین جشنواره ورزش و بازی های کودکان دراستان تهران توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان پاکدشت برگزار شد . به گزارش خبرنگار ما – دراین جشنواره بیش از ۴۰۰ کودک ۳تا ۶ سال از مهدهای کودک سراسر پاکدشت با حضور در سالن ۱۲۰۰ نفره در بازی های ورزشی طراحی شده در […]

پاکدشت – ابتکار ورامین:/ اولین جشنواره ورزش و بازی های کودکان دراستان تهران توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان پاکدشت برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ما – دراین جشنواره بیش از ۴۰۰ کودک ۳تا ۶ سال از مهدهای کودک سراسر پاکدشت با حضور در سالن ۱۲۰۰ نفره در بازی های ورزشی طراحی شده در ایستگاه های مختلف شرکت داشتند.

عمو زنجیر باف، مجسمانه ، ژیمناستیک وتوپ و سبد ، صدا و حرکات حیوانات ،کلم پیاز ، قطار بازی و بشین و پاشو و… از بازی های در نظر گرفته شده برای جشنواره بود که ضمن ایجاد نشاط و علاقمندی به ورزش در آن ها ،سبب تقویت روحیه مشارکت در فعالیت های اجتماعی و انجام فعالیت های گروهی در کودکان شد .

رئیس اداره ورزش و جوانان در این باره گفت: بنا به نظر کارشـناسان ورزش و روانشـناسی کـودک تا قـبل از رسـیدن بـه سـن ۸ تـا ۱۰ سـالگی کودکان نباید در ورزش های رقـابتی شرکت کنند چون احتمال فشار روانی و یأس ناشی از باخت در آنها زیاد است لذا با توجه به این توصیه کودکان شرکت کننده در جشنواره ورزش و بازی همه از پیش برنده بودند و برای همه آنها جوایزی در نظر گرفته شده بود .

کامران پازوکی گفت: کودکان آینده سازان این کشور هستند و توجه به نقش خطیر آن هادر جامعه در ابعاد مختلف ورزشی و فرهنگی و اجتماعی وظیفه همه نهادها و سازمان ها است .

وی افزود: متاسفانه بر خلاف گذشته کودکان امروزی بیشتر از حرکات فیزیکی به بازی های رایانه ای و مجازی علاقمندهستند که جز چاقی و نهادینه کردن خشونت برایشان فایده ای ندارد در حالی که پرداختن به بازیهای سنتی چون قایم باشک، لی لی و … ضمن اینکه برای افزایش هماهنگی بدن و حافظه بسیار مفید است زندگی اجتماعی را نیز به فرزندان ما آموزش میدهد.

مسئول ورزش بانوان پاکدشت نیز با ابراز خوشحالی از استقبال خوب والدین از این جشنواره که برای اولین بار در استان تهران برگزار شد اظهار کرد : این برنامه سال آینده به طور منسجم تر و با حضور تیم هایی از سراسر استان تهران اجرا خواهد شد .

معصومه احمدی گفت:ورزش برای کودکان اهمیت حیاتی دارد و برگزاری چنین برنامه ای با هدف توسعه ورزش و ایجاد علاقمندی در کودکان پاکدشت برای فعالیت های ورزشی صورت گرفت.وی افزود با همفکری کارشناسان ورزشی در حال طراحی بازیهایی هستیم که والدین نیز بتوانند در آن شرکت داشته باشند چرا که معتقدیم این نوع بازی ها ضمن تقویت ارتباط مثبت والدین و بچه هادر ایجاد فرهنگ ورزش در خانواده نیز موثر است .

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*