۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » پرديس » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 28333
  • ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
  • 98 بازدید
  • ارسال توسط :
برنامه راهبردی توسعه گردشگری شهر پردیس تدوین می شود
برنامه راهبردی توسعه گردشگری شهر پردیس تدوین می شود

برنامه راهبردی توسعه گردشگری شهر پردیس تدوین می شود

پردیس – آبرومند: معاون برنامه‎ریزی فرماندار شهرستان پردیس گفت: آب و هوای بسیار مناسب و نزدیک بودن به پایتخت این شهرستان را به محل مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری تبدیل کرده و کارگروه گردشگری تدوین برنامه راهبردی توسعه گردشگری شهرستان را دردست اقدام دارند. به گزارش خبرنگار ما – مجید صبوری روز دوشنبه در حاشیه […]

پردیس – آبرومند: معاون برنامه‎ریزی فرماندار شهرستان پردیس گفت: آب و هوای بسیار مناسب و نزدیک بودن به پایتخت این شهرستان را به محل مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری تبدیل کرده و کارگروه گردشگری تدوین برنامه راهبردی توسعه گردشگری شهرستان را دردست اقدام دارند.

به گزارش خبرنگار ما – مجید صبوری روز دوشنبه در حاشیه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان پردیس در بحث آمایش سرزمینی که مبنا و منشا توسعه است در دو مقوله واحدهای تولیدی – صنعتی و گردشگری امکان رشد و توسعه بیشتری را دارد.

 

وی با اشاره به طرح ساماندهی واحدهای صنعتی، تولیدی شهرستان خاطر نشان کرد: این طرح به کمیسیون زیر بنایی مجلس رفته است و مصوب شده و در حال حاضر در دبیرخانه هیات دولت در نوبت قرار گرفته تا در صحن هیات دولت مطرح و ساماندهی بشود.

 

معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان پردیس گفت: در دو سال اخیر سرمایه گذاران زیادی به ما مراجعه کردند که بیش از یک هزار میلیارد تومان پیشنهاد سرمایه گذاری در شهرستان را داشتند اما به دلیل قرار گرفتن ۸۵ درصد شهرستان از اراضی در بخش چهار گانه محیط زیست و سایر موانع موفق به سرمایه گذاری نشدند.

 

صبوری گفت: کارگروه توسعه گردشگری به منظور رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران تشکیل شده تا با استفاده از اختیارات قانونی مشکلات پیش روی سرمایه گذران در حوزه گردشگری را برطرف کنیم.

 

وی افزود: در برنامه راهبردی توسعه گردشگری ظرفیت و امکانات بررسی و زیر ساخت های لازم در مناطق شهری و روستایی ایجاد می شود و بر اساس برنامه تدوین شده در بحث گردشگری، صنعت توریسم و بوم گردی با سرمایه گذاران مذاکره و توافقات لازم انجام خواهد شد.

 

معاون برنامه ریزی فرماندار در ادامه افزود: شهرها و روستاهای این شهرستان ظرفیت مناسبی برای شهروندان خسته از هیاهوی پایتخت را در روزهای آخر هفته دارند.

 

صبوری گفت: با ایجاد بستر مناسب گردشگری در این شهرستان به جای خروج از شهر در روزهای پر ترافیک جاده ها در تعطیلات به نزدیکترین محل با جاذبه های گردشگری خواهند آمد.

 

وی با اشاره به رونق اقتصادی شهرستان با توسعه صنعت گردشگری اظهار داشت: حضور گردشگران در شهرستان رونق اقتصادی و اشتغالزایی را در سال رونق تولید به همراه دارد،

 

معاون برنامه ریزی فرماندار شهرستان پردیس افزود: در برنامه راهبردی توسعه هنوز روستاهای هدف تعیین نشدند و پیش بینی می شود با توجه به شرایط مناسب روستاهای شهرستان تمامی روستاهای هدف گردشگری تعیین شوند.

 

صبوری با اشاره به ضرورت تامین زیر ساخت های ضروری در روستاها برای جلب گردشگر خاطر نشان کرد: با کارشناسی دقیق زیر ساخت ها و ظرفیت ها تعیین و با همکاری دهیاران به زودی اجرایی خواهد شد.

 

وی گفت: در این نشست مقرر شد، دستگاه هایی نظیر؛ مسکن و شهر سازی شرکت عمران و منابع طبیعی و محیط زیست، اراضی خارج از محدود مناطق چهارگانه محیط زیست و زمینهایی را که قابلیت سرمایه گذاری دارند را به صورت مکتوب به فرمانداری اعلام کنند.

 

وی عنوان کرد: اراضی آزاد که در محدوده محیط زیست قرار نگرفتند در برنامه راهبردی توسعه گردشگری شهرستان ثبت و به سرمایه گذاران معرفی می شود.

 

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*