۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » ري » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 6393
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۰۸
  • 217 بازدید
  • ارسال توسط :

برگزاری انتخابات شورایاری‌های محلات شهرری در هاله‌ای از ابهام

ری – ابتکار ورامین : معاون استاندار تهران و فرماندار ری در ارتباط با انتخابات شورایاری‌ محلات شهرری گفت: شورای اسلامی شهر تهران باید برای آرای مردم ری که به استناد آراء آن‌ها و مردم تهران و تجریش به شورای شهر راه یافتند، ارزش قائل شوند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از خبرگزاری فارس […]

ری – ابتکار ورامین : معاون استاندار تهران و فرماندار ری در ارتباط با انتخابات شورایاری‌ محلات شهرری گفت: شورای اسلامی شهر تهران باید برای آرای مردم ری که به استناد آراء آن‌ها و مردم تهران و تجریش به شورای شهر راه یافتند، ارزش قائل شوند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از خبرگزاری فارس – شورایاری‌ها با هدف تحقق اهداف مورد نظر در مدیریت شهری و برای پاسخگویی به مطالبات مردم و پیگیری انتظارات آن‌ها با بهره‌گیری از ظرفیت انجمن معتمدین محلات تدوین شد تا بستری فراهم شود که مطالبات درست، صحیح و ساختارمند به شورای شهر منتقل شود.

مدیریت شهری تهران تاکنون تجربه سه دوره شورایاری‌ها را در کارنامه خود به‌همرا دارد و قرار است ۲۲ اسفند ماه سال جاری پس از تلاش هفت ساله سومین دوره شورایاری‌های محلات شهر تهران انتخابات شورایاری محلات شهر تهران را برگزار کند.

هدایت‌الله جمالی‌پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری انتقادهایی نسبت به برگزاری انتخابات شورایاری محلات شهرری دارد و معتقد است: شورایاری که به‌منظور پاسخگویی به مطالبات مردم و پیگیری انتظارات آن‌ها تدوین و برنامه‌ریزی شده است چگونه می‌توان با عدم توجه به قانون و مطالبه به حق مردم غیور و همیشه در صحنه شهرستان ری محقق شود.

شورای شر تهران بر اساس قانون شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش است که متاسفانه این قانون تاکنون مغفول واقع شده است و تاکنون تابلوی این شورا شورای اسلامی شهر تهران است و بر اساس مقاومت‌هایی که از سوی شورای شر تهران صورت می‌گیرد تا امروز از ری و تجریش در نام شورای اسلامی این خط یاد نمی‌شود.

جمالی‌پور در گفتگو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران با بیان اینکه برگزاری انتخابات شورایاری محلات شهرری با شرایط امروز از لحاظ قانونی ایراد دارد.

وی گفت: دولت بر کمک و همیاری توصیه کردند و وزیر کشور ابلاغ کردند همکاری لازم صورت پذیرد و ما در راستای این موضوع بنا بر بی‌طرفی گذاشتیم و همان دستوری که دولت و وزیر کشور ابلاغ کنند اجرا می‌کنیم.

آیین‌نامه و دستورالعمل انتخابات محلات شهر تهران ایراد قانونی دارد

معاون استاندار تهران با تاکید بر اینکه آیین‌نامه و دستورالعمل انتخابات محلات شهر تهران ایراد قانونی دارد، بیان داشت: دستورالعمل انتخابات شورایاری محلات شهر تهران مشمول شهرری نمی‌شود چراکه شهرستان ری، مستقل و دارای ساختار شهرستانی است.

جمالی‌پور افزود: عنوان علی‌رغم اینکه خدمات شهرری بخش مرکزی شهرستان توسط شهرداری پوشش داده می‌شود اما این موضوع به این معنا نیست که انتخابات شورایاری‌ها بر اساس دستورالعمل شهر تهران اجرا شود.

وی عنوان کرد: باید همواره اصل استقلال و تقسیمات کشوری در انتخابات مورد توجه قرار بگیرد.

عدم تمکین شورای اسلامی شهر تهران به قانون

معاون استاندار تهران با اشاره به عدم تمکین شورای اسلامی شهر تهران به قانون خاطرنشان کرد: بر قانون شورای اسلامی شهر تهران؛ شورای اسلامی تهران، ری و تجریش است.

وی ادامه داد: وزیر کشور و استاندار تهران نیز با صدور دستوری بر اجرای کامل قانون تاکید کردند.

جمالی‌پور گفت: انتظار است اعضای شورای اسلامی شهر که به استناد رای مردم تهران، ری و تجریش وارد این شورا شدند پایبند قانون باشند. این شورا که می‌خواهد مجری قانون باشد باید خود نیز پایبند قانون باشد.

فرماندار ویژه شهرستان ری افزود: ما هرگز اجازه نمی‌دهیم تعرضی به قانون شود و با قدرت جلوی معارضان به قانون را می‌گیریم.

معاون استاندار تهران با بیان اینکه فلسفه شورایاری این است که یک نوع مشارکت در اداره شهر اتفاق بیفتد، گفت: ما با انتخابات شورایاری‌ها مخالف نداریم فقط انتظار ما این است که باید قانون تقسیمات کشوری رعایت شود.

شورای اسلامی شهر تهران به قانون احترام بگذارند

جمالی‌پور عنوان کرد: شورای اسلامی شهر تهران باید مدیریت شهرستان را قبول کند و برای رای مردم و مطالبه به حق آن‌ها حرمت قائل شوند.

وی افزود: مطالبات به حق مردم بصیر و همیشه در صحنه شهرستان ری را به وزیر کشو استاندار تهران انتقال دادیم و دستورات مقام عالی وزارت کشور و استاندار تهران لازم الاجراء است.

شورای شهر به قانون تمکین کند آماده هرگونه همکاری طبق قانون هستیم

معاون استاندار تهران تصریح کرد: شهرستان ری در صورت تمکین اعضای شورای اسلامی شهر تهران به قانون، آماده هرگونه همکاری طبق قانون است.

وی گفت: تابع دستور وزیر کشور و استاندار تهران هستیم و هر دستوری که صادر شود، با وجود میل باطنی این دستور را اجرا می‌کنیم.

دستور وزیر کشور و استاندار تهران حجت را تمام می‌کند

فرماندار ویژه شهرستان ری دستور وزیر کشور و استاندار تهران را حجت دانست و عنوان کرد: هر دستوری که وزیر کشور و استاندار تهران صادر کنند ما تابع هستیم و انجام می‌دهیم.

این گزارش حاکی است، انتخابات چهارمین دوره شورایاری محلات در پایتخت ایران اسلامی ۲۲ اسفند ماه جاری با مشارکت چشمگیر مردم برگزار می‌شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*