۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » گرمسار
  • شناسه : 8019
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۳
  • 102 بازدید
  • ارسال توسط :

برگزاری همایش ملی قاچاق مواد مخدر پیشگیری،تغییر الگوی مصرف خانواده وجوانان در گرمسار

گرمسار – ابتکار ورامین: همایش ملی قاچاق مواد مخدر پیشگیری،تغییر الگوی مصرف خانواده وجوانان در گرمسار به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار برگزار گردید. به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری گرمسار – این همایش با محورهای خانواده، جوانان، سوء مصرف مواد مخدر مدرن و صنعتی- اعتیاد، آسیب‌های اجتماعی و پیامدهای آن- مواد […]

گرمسار – ابتکار ورامین: همایش ملی قاچاق مواد مخدر پیشگیری،تغییر الگوی مصرف خانواده وجوانان در گرمسار به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری گرمسار – این همایش با محورهای خانواده، جوانان، سوء مصرف مواد مخدر مدرن و صنعتی- اعتیاد، آسیب‌های اجتماعی و پیامدهای آن- مواد مخدر، اعتیاد و ارزش‌های فرهنگی و مذهبی- اعتیاد و تضعیف روحیه مشارکت و مسئولیت‌پذیری- مواد مخدر، اعتیاد و بهداشت فردی و عمومی- نهادهای آموزشی، رسانه‌های جمعی و پیشگیری از اعتیاد- خانواده، گروهها، سازمان‌های غیردولتی و درمان اعتیاد- قاچاق و ترانزیت مواد مخدر و کنترل مرزها با هدف طرح مسائل و مشکلاتی که اعتیاد ، سوء مصرف مواد و قاچاق مواد مخدر برای جامعه و اعضای آن دارد و از سوی دیگر ارائه راههای پیشگیری از سوق به سوی مواد مخدر و درمان آن با حضور طاهری فرماندار شهرستان -معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، معاون اجتماعی پیشگیری مواد مخدر ناجا، قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر و روسای برخی از دانشگاههای آزاد اسلامی- صاحبنظران و با سخنرانیها و خواندن مقاله و برگزاری کارگاههای اموزشی و نمایشگاه های مختلف برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم طاهری فرماندار شهرستان گرمسار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه وخیر مقدم به مسئولین حاضر در مراسم برخورد با قاچاقچیان و باندهای کلان مواد مخدر را از سیاست‌های کلان کشور دانست و افزود برخورد با قاچاقچیان و مافیای مواد مخدر در دستور کار و از سیاست‌های کلان کشوری است و نیروی انتظامی باید توان خود را در این راستا بکار گیرد و مرزهای شرقی استان و گلوگاه‌ها نیز تقویت شود.

در ادامه فرماندار گرمسار تاکید کردباید فضا را برای قاچاقچیان ناامن کنیم تا نتوانند به جامعه آسیب و صدمه وارد نمایند، این افراد علاوه بر سود جویی، درصدد ضربه زدن به جامعه می‌باشند و این امر باعث می‌شود تا جامعه از پویایی و پیشرفت باز ایستد، لذا نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر را تشدید کنند.

طاهری در ادامه بیانات خود افزود: جامعه سالم احتیاج به برنامه های موثر در راستای غنی سازی اوقات فراغت دارد و باید برای اشتغال، تفریح، اوقات فراغت و ایجاد امکانات فرهنگی و تفریحی در شهرستان، تمهیدی اندیشیده شود تا افراد جامعه به دلیل فقر، بیکاری و نبود برنامه های تفریحی و فرهنگی مناسب در دام مواد مخدر توسط عده ای سودجو گرفتار نشوند.

فرماندار با اشاره به تهیه و تنظیم سند جامع حمایت های اجتماعی و درمان اعتیاد کشور در خصوص وضعیت و روند مصرف مواد مخدر، شیوع مصرف، درمان، بازتوانی و حمایت های اجتماعی بیان نمودکه درمان مستمر فرد بیمار، قطع مصرف غیرقانونی و رفع رفتار غیر متعارف از اهداف کوتاه مدت این سند است.

طاهری با بیان اینکه به عنوان فرماندار گرمسار پیگیر جدی این مقوله در سطح شهرستان هستم و معتقدم مبارزه با این معضل را نباید تنها به ایراد سخنرانی و کارهای ظاهری محدود نمود افزود: اقدامات فرهنگی در مراکز مهم نظیر مساجد، مراکزی که گروه‌های مختلف در آن حضور پیدا می‌کنند را باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب اجرایی کنیم تا تاثیرگذاری آن را در گروه‌های فعال و تاثیرگذار مشاهده کنیم ایشان استفاده از ظرفیت‌های انسانی و اجتماعی با روحیه‌ی تکاپو و نشاط برای اصلاح امور می‌تواند در امر برداشتن گام‌های اساسی در مبارزه با اعتیاد موثر دانستند.

طاهری فرماندار شهرستان در پایان سخنان خود از زحمات و تلاشهای بی وقفه و یک ساله برگزار کنندگان همایش تقدیر وتشکر به عمل آورد.

در ادامه این همایش سخنرانی احمد کاهه، معاونت اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا بصورت کارشناسی شده و اعلام آخرین اخبار واطلاعات در خصوص زمینه مبارزه علمی وعملی با این پدیده شوم به همراه بود.

ایشان در سخنان خود اهمیت ونقش خانواده و الگو سازی برای جوانان را از اولویت پیشگیری دانست و محور های این همایش را برای حاضرین تشریح نمود.

در ادامه این مراسم تمبر یادبود این همایش رونمایی و توسط مسئولین امضاء گردید.این همایش یکروزه به میزبانی دانشگاه ازاد اسلامی واحد گرمسار برگزار گردید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*