۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » پاكدشت » عناوین اصلی
  • شناسه : 2524
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۳:۳۳
  • 226 بازدید
  • ارسال توسط :

برگزاری همایش نقش زن در نهضت امام خمینی(ره) در پاکدشت

پاکدشت-خبرنگار رامین نیوز: همایش نقش زن در نهضت امام (ره) در آستانه سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد به همت بسیج جامعه زنان سپاه پاکدشت برگزار شد و نقش زنان ایران اسلامی در پیشبرد نهضت اسلامی حضرت امام خمینی (ره) از موارد مورد بحث در این همایش بود. فرماندار […]

پاکدشت-خبرنگار رامین نیوز: همایش نقش زن در نهضت امام (ره) در آستانه سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد به همت بسیج جامعه زنان سپاه پاکدشت برگزار شد و نقش زنان ایران اسلامی در پیشبرد نهضت اسلامی حضرت امام خمینی (ره) از موارد مورد بحث در این همایش بود.

فرماندار شهرستان پاکدشت در این مراسم که در کانون شهدای پاکدشت برگزار شد، اظهار داشت: ۱۵ خرداد سال ۴۲ مبنای حرکت امام راحل در نهضتی اسلامی است که حرکتی بی‌نظیر در دنیا و تاریخ معاصر محسوب می‌شود.

علیرضا قاسمی‌فرزاد افزود: نهضت امام راحل بر اساس معیارها و ارزش‌های اسلامی شکل گرفت و این ارزش‌ها و باورهای دینی باعث تفاوت این نهضت با سایر قیام‌های رخ داده در جهان شد.

وی ادامه داد: در انقلاب‌هایی که در کشورهایی نظیر فرانسه و روسیه شکل گرفت تنها گروه‌ها و جریان‌های خاصی حضور داشتند و معنویت در آن جایی نداشت، به طور مثال در انقلاب فرانسه تنها عنوان برادری بود که توانست انسجام را در بین جامعه ایجاد کند.

قاسمی فرزاد بیان داشت: در انقلاب فرانسه هم تنها کارگران و دهقانان نقش داشتند و سایر اقشار جامعه هیچ تأثیری در شکل‌گیری آن ایفا نمی‌کردند.

وی تصریح کرد: در هیچ یک از انقلاب‌های رخ داده در جهان، زنان نقشی بر عهده نداشته و همواره در انزوای کامل به سر می‌بردند ولی این شخص امام راحل بود که زنان را از حاشیه جامعه به متن آورده و سبب شد تا زن در جریان انقلاب نقش محوری خود را در پیشبرد اهداف والای نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام راحل باز یابد.

قاسمی فرزاد افزود: زنان ایران اسلامی با پرورش مردانی خداجوی در دامن پاک خود، اهداف والای انقلاب را دنبال و زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کردند.

فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: نقش تأثیرگذار زنان ایران اسلامی نه تنها در مبارزات انقلابی که در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز مشهود و نمایان است و این را می‌توان از عرصه‌های پشتیبانی تا خط مقدم نبرد با ظلم به خوبی مشاهده کرد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*