۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » تهران » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 28507
  • ۰۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
  • 85 بازدید
  • ارسال توسط :
تغییر کاربری ۱۲ هزار هکتاز زمین کشاورزی در کشور
تغییر کاربری ۱۲ هزار هکتاز زمین کشاورزی در کشور

تغییر کاربری ۱۲ هزار هکتاز زمین کشاورزی در کشور

ورامین – آبرومند: معاون قضایی دادستان کشور:سودجویان  سالانه بیش از ۱۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی کشور را تغییر کاربری می دهند. به گزارش خبرنگار ما – معاون قضایی دادستان کل کشور در پیگیری حقوق عامه درحاشیه دیدار و بررسی مشکلات و مطالبات قضایی مردم ورامین در مصاحبه با خبرنگار ما گفت :متاسفانه طبق آمار ۱۲ […]

ورامین – آبرومند: معاون قضایی دادستان کشور:سودجویان  سالانه بیش از ۱۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی کشور را تغییر کاربری می دهند.

به گزارش خبرنگار ما – معاون قضایی دادستان کل کشور در پیگیری حقوق عامه درحاشیه دیدار و بررسی مشکلات و مطالبات قضایی مردم ورامین در مصاحبه با خبرنگار ما گفت :متاسفانه طبق آمار ۱۲ هزاز هکتار از اراضی حاصلخیز کشاورزی و باغی کشور تغییر کاربری غیر مجاز داده شده اند که هیچ ضرورتی برای احداث و تغییر کاربری آن احساس نمی شد.

محمد جواد حشمتی افزود : در استانهای حاصلخیز که زمین های آن سرمایه ملی  و برای نسل های آینده هم هست به صورت افسار گسیخته اراضی کشاورزی را تغییر کاربری می دهند.

وی گفت : سازمان امور اراضی باید توجه ویژه ای به موضوع تغییر کاربری ها ی غیر مجاز داشته باشد و از آنها جلوگیری کند

حشمتی افزود : موضوع تغییر کاربری زمین های کشاورزی در قانون هم به صورت خیلی جدی به آن پرداخته و آن را ممنوع کرده است ولی در عمل به آن توجه نمی شود

وی گفت : متاسفانه در کمیسیون های مربوطه بدون توجه به کارشناسی ها  و تعیین ضرورت ها این اراضی را به موضوعات غیر ضرور تبدیل می کنند.

معاون قضایی دادستان کل کشور افزود : ما در کل کشور اقدامات روزانه فراوانی در قبال تغییر کاربری زمین های کشاورزی در دست اقدام داریم و روزی نیست که رفع تصرف اراضی کشاورزی نداشته باشیم اما کافی نیست.

حشمتی گفت : باید یک حرکت جهادی و انقلابی در مورد تغییر کاربری زمین های کشاورزی صورت بگیرد تا دیگر کسی اقدام به این کار نکند .

وی افزود به تمامی مسئولان قضایی شهرستانها و استانها و نیروهای انتظامی به عنوان ضابط قوه قضائیه تاکید و اعلام کرده ایم حضور جدی و موثر در برخورد با این تغییر کاربری های غیر مجاز داشته باشند .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*