۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی
  • شناسه : 7016
  • ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۷
  • 173 بازدید
  • ارسال توسط :

تلفات تصادفات رانندگی در استان اصفهان ۱۳ درصد کاهش یافت

اصفهان- ابتکارآنلاین: رئیس ستاد نوروزی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تعداد فوتی ها در سوانح رانندگی نوروز امسال را ۲۷ نفر اعلام کرد و گفت: این رقم در مقایسه با نوروز سال گذشته کاهش ۱۳ درصدی نشان می دهد. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی رحمتی در باره عملکرد ستاد […]

اصفهان- ابتکارآنلاین: رئیس ستاد نوروزی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، تعداد فوتی ها در سوانح رانندگی نوروز امسال را ۲۷ نفر اعلام کرد و گفت: این رقم در مقایسه با نوروز سال گذشته کاهش ۱۳ درصدی نشان می دهد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی رحمتی در باره عملکرد ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی و فوریت های پزشکی استان اصفهان در نوروز ۹۴ نسبت به نوروز سال گذشته حدود سه درصد کاهش داشت .

وی اظهار کرد: از شروع اجرای طرح ستاد نوروزی از ۲۵ اسفند پارسال تا ۱۴ فروردین امسال، هفت هزار و ۵۸۷ ماموریت امداد رسانی توسط اورژانس پیش بیمارستانی انجام شد.

وی افزود: از میان این ماموریت ها دو هزار و ۲۸۵ مورد مربوط به مصدومان حوادث ترافیکی و تصادفات است که نسبت به نوروز پارسال کاهش ۱٫۵ ( یک و نیم ) درصدی دارد.

رحمتی تعداد ماموریت های غیر ترافیکی اورژانس استان اصفهان در نوروز امسال را پنج هزار و ۲۹۹ مورد اعلام کرد و گفت : این رقم نسبت به نوروز گذشته، ۳٫۵ درصد کاهش یافته است.

رئیس ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان گفت: نوروز امسال یکهزار و ۷۸۱ مجروح ناشی از تصادفات رانندگی در استان اصفهان بستری شدند که این تعداد در نوروز پارسال یکهزار و ۸۲۶ نفر بود.

رحمتی افزود: همچنین مجروحان تصادفات رانندگی که به صورت سرپایی و در محل درمان شدند در نوروز امسال ۳۲۳ نفر بود که نسبت به پارسال ۱۰ درصد افزایش نشان می دهد.

وی اظهار کرد: نوروز امسال بیش از ۶۲ هزار تماس تلفنی و بی سیمی در سطح شهر اصفهان برای موارد درمان و اورژانس پیش بیمارستانی صورت گرفت.

رحمتی با بیان اینکه نوروز امسال ۱۱۲ پایگاه در حوزه درمان و اورژانس پیش بیمارستانی در استان اصفهان فعال بود، تعداد مراجعه اورژانسی افراد به بیمارستان ها در استان را حدود ۲۸۲ هزار اعلام کرد.

وی افزود: با استقرار کارشناس بیماری های خاص به ۲۰۸ بیمار مهمان نیز خدمات دیالیز ارائه شد.

وی با اشاره به فعالیت حوزه های نظارتی درمان با تیم های نظارت بر اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی، مامایی، آزمایشگاه، دندانپزشکی، درمانگاه های شبانه روزی و دندانپزشکی گفت: ۴۲۵ مورد بازدید در این زمینه انجام شده است.

رحمتی با بیان اینکه در حوزه معاونت بهداشتی در سطح استان اصفهان نیز بیش از ۳۹ هزار و ۲۷۷ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ترمینال ها و پارک ها، مراکز اقامتی شهرها و بین راهی انجام شد، افزود: متخلفان شناسایی شده در این زمینه به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به ۸۰۰ مورد بازرسی از داروخانه ها، واحدهای تولیدی صنایع غذایی و بررسی آزمایشگاه ها توسط معاونت غذا و دارو اظهار کرد: در این حوزه به شش هزار و یکصد مورد سوالات علمی، نیازمندی و کمبودهای دارویی پاسخ داده شد.

به گفته محسن رنجبر جانشین رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر اصفهان، تعداد گردشگران این استان در نوروز امسال حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

استان اصفهان به دلیل برخورداری از جاذبه های فراوان تاریخی، فرهنگی و طبیعی یکی از مقاصد اصلی گردشگران در تعطیلات نوروز است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*