۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » دماوند » عناوین اصلی
  • شناسه : 8132
  • ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۶
  • 158 بازدید
  • ارسال توسط :

تهیه بانک اطلاعات افراد بی‌سواد و کم‌سواد در دماوند

دماوند – ابتکار ورامین: معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند از تهیه بانک اطلاعات افراد بی‌سواد و کم‌سواد به منظور ریشه‌کنی بی‌سوادی در این شهرستان خبر داد و گفت: در این زمینه، تاکنون ۸۰ نفر توسط آموزش و پرورش شناسایی شدند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند- شاهرخ جهانشاهی امروز […]

دماوند – ابتکار ورامین: معاون سیاسی انتظامی فرماندار دماوند از تهیه بانک اطلاعات افراد بی‌سواد و کم‌سواد به منظور ریشه‌کنی بی‌سوادی در این شهرستان خبر داد و گفت: در این زمینه، تاکنون ۸۰ نفر توسط آموزش و پرورش شناسایی شدند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند- شاهرخ جهانشاهی امروز با اشاره به طرح ریشه‌کنی بی‌سوادی در شهرستان دماوند اظهار کرد: بر اساس مصوبه‌ای که در شورای نهضت سواد‌آموزی این شهرستان داشتیم، قرار شد تا نسبت به شناسایی افراد بی‌سواد و کم‌سواد اقدام شود.

وی با بیان اینکه طبق مصوبه هیئت‌وزیران رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال شامل این طرح می‌شوند، افزود: از دستگاه‌های متولی از جمله جهاد کشاورزی، ثبت‌احوال، آموزش و پرورش، بهزیستی، کمیته امداد، تأمین اجتماعی و … درخواست کرده‌ایم تا آمار افراد کم‌سواد و بی‌سواد را ارائه کنند .

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه باید در پایان برنامه توسعه پنجم بی‌سوادی ریشه‌کن شود، گفت: امیدواریم با تهیه بانک اطلاعاتی افراد بی‌سواد و کم‌سواد بتوانیم در این جهت برنامه‌ریزی داشته باشیم .

جهانشاهی با بیان اینکه در این خصوص، اقدامات و دستورالعمل‌ها به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شده است، تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی اکنون در حال شناسایی این افراد هستند تا بانک اطلاعاتی هرچه زودتر تکمیل شود و بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب آنها را باسواد کنیم .

وی ادامه داد: اداره آموزش و پرورش شهرستان دماوند تاکنون ۸۰ نفر بی‌سواد و کم‌سواد را شناسایی و کارهای آموزشی را آغاز کرده است؛ البته هنوز برخی از افراد تمایلی برای سوادآموزی ندارد که قطعاً باید انگیزه‌های لازم به آنها داده شود تا مطابق با شرایط زیرپوشش نظام آموزشی کشور قرار گیرند .

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند با بیان اینکه اتباع خارجی مجاز نیز شامل این طرح می‌شوند، ادامه داد: از جمله تمهیدات لازم این بوده که به پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کردیم تا به از ارائه گواهینامه به افراد بی‌سواد جلوگیری و این محدودیت را در این زمینه اعمال کند .

جهانشاهی گفت: همچنین به اتاق اصناف شهرستان دماوند نیز اعلام کردیم تا به اصناف بی‌سواد مجوز فعالیت ندهد؛ این تمهیدات را پیش‌بینی کردیم تا بتوانیم در راستای ریشه‌کنی بی‌سوادی در شهرستان دماوند گام برداریم .

وی بیان کرد: براساس شناسایی و بررسی بعضی از دستگاه‌های شهرستان دماوند، متوجه شدیم که مردم بومی کمتری پیدا می‌شوند که بی‌سواد باشند و اکثر کسانی که دچار این موضوع هستند، از اتباع خارجی یا از جاهای دیگری به این شهرستان آمده‌اند

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*