۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 6298
  • ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۱
  • 139 بازدید
  • ارسال توسط :

توسعه تحصیلات تکمیلی با هدف پاسخ گویی به نیاز جوانان منطقه در اولویت مسائل آموزشی است

ورامین – ابتکار ورامین: در آینده‌ای نزدیک به منظور تأمین نیازهای علمی جوانان منطقه شاهد افزایش رشته‌ در مقاطع دکتری وکارشناسی ارشد در واحد ورامین – پیشوا خواهیم بود . به گزارش خبرنگار ما – دکتر شیبانی ضمن تأکید بر کیفی سازی حوزه های مختلف دانشگاه گفت : با ژرف اندیشی مسئولین و پس از […]

ورامین – ابتکار ورامین: در آینده‌ای نزدیک به منظور تأمین نیازهای علمی جوانان منطقه شاهد افزایش رشته‌ در مقاطع دکتری وکارشناسی ارشد در واحد ورامین – پیشوا خواهیم بود .

به گزارش خبرنگار ما – دکتر شیبانی ضمن تأکید بر کیفی سازی حوزه های مختلف دانشگاه گفت : با ژرف اندیشی مسئولین و پس از گذار از سه دهه ، هم اکنون در دهه چهارم با کیفیت بخشی به آموزش، پژوهش و فرهنگ باید به رقابت با دانشگاه های معتبر دنیا بپردازیم و تبدیل به دانشگاهی پژوهش محور و کارآفرین شویم.

رییس واحد ورامین – پیشوا اظهار کرد : دانشگاه آزاد اسلامی در شرایطی آغاز به کار کرد که تعداد دانشگاه‏های کشور محدود و پاسخگوی نیاز جوانان جامعه نبود و در دهه ۶۰ قبولی در دانشگاه و عبور از کنکور کاری بسیار مشکل و آرزویی دست‏ نیافتنی بود ولی اکنون بعد از سی سال فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی ، دیوارهای کنکور فرو ریخته و هرکس می‏تواند در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه تحصیل کند و این یکی از دستاوردهای مهم دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می‏شود.

وی ادامه داد : خوشبختانه با تدابیری که در دوران مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی و شخص دکتر میرزاده اندیشیده و اجرایی شده است ، به زودی شاهد تأسیس و راه اندازی مراکز و پارک های علمی و فن آوری در مناطق مختلف کشور و پیشرفت های چشمگیر در حوزه اقتصاد دانش بنیان خواهیم بود.

رئیس واحد ورامین – پیشوا با اعلام ‌ برنامه‌های کلان آموزشی این واحد دانشگاهی افزود : با یاری خداوند و در جهت تامین نیازهای علمی جوانان منطقه در آینده‌ای نزدیک شاهد افزایش رشته‌های بیشتر در مقاطع دکتری وکارشناسی ارشد در واحد ورامین – پیشوا خواهیم بود .

شیبانی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته شده در حوزه آموزشی این واحد دانشگاهی خاطر نشان کرد : ارتقاء ۹ نفر از استادان واحد به مرتبه استادیاری و ۳ نفر به مرتبه دانشیاری ، برگزاری آزمون های سراسری در واحد باهمکاری سازمان سنجش ، برگزاری ۳۰جلسه شورای موارد خاص آموزشی جهت بررسی ۵۱۵۰پرونده دانشجویی ، پیگیری ۱۶ پرونده ارتقاء جهت مرتبه استادیاری و۶پرونده جهت اخذمرتبه دانشیاری از جمله این موارد است .

رییس واحد ورامین – پیشوا در خصوص رشته های تصویب شده در این مدت اخیر نیز عنوان کرد : با تلاش‌های صورت‌گرفته و حمایت ریاست عالی دانشگاه ، مجوز پذیرش دانشجو دربرخی رشته های مقاطع دکتری وارشد از سوی وزارت علوم و سازمان مرکزی دانشگاه اخذ گردید که شامل تغذیه دام ، اصلاح نژاد دام ،صنایع غذایی، زراعت، یماری شناسی گیاهی، زبان وادبیات فارسی، شیمی تجزیه و در مقطع دکتری و مهندسی برق الکترونیک ، مهندسی عمران (سازه) ، مهندسی مکانیک (تبدیل انرژی) ، مهندسی مکانیک (ساخت وتولید) ، مهندسی مکانیک (طراحی کاربردی) ، مهندسی منابع طبیعی (جنگلداری) ، مهندسی منابع طبیعی (مرتعداری) ، مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) ، حقوق جزا و جرم شناسی ، مترجمی زبان انگلیسی ، زیست فناوری (بیوتکنولوژی) گرایش میکروبی ، روان شناسی بالینی ، روان شناسی شخصیت ، علوم اجتماعی (جامعه شناس) ، ریاضی کاربردی ومدیریت ورزشی ، حقوق خصوصی-باستان شناسی، مهندسی کشاورزی گرایش حشره شناسی در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

شیبانی در پایان خاطرنشان کرد : این واحد دانشگاهی با درجه دانشگاهی جامع و سابقه درخشان بیش از ۲۹سال ، به عنوان بزرگترین مجتمع آموزش عالی جنوب شرق استان تهران میزبان دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیلات تکمیلی است.

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*