۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » اردبیل » استان ها » عناوین اصلی » فرهنگی
  • شناسه : 63938
  • ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
  • 21 بازدید
  • ارسال توسط :
جایگاه معلم بالذات و بالفطره قابل احترام است
جایگاه معلم بالذات و بالفطره قابل احترام است

جایگاه معلم بالذات و بالفطره قابل احترام است

اردبیل – آبرومند : نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: معلمان مایه فخر و شرف جامعه هستند و جایگاه والای آنها به خاطر علم و خدمت به تلاشگران این عرصه است. به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر- آیت الله سیدحسن عاملی در دیدار با معلمان پیشکسوت و تجلیل از […]

اردبیل – آبرومند : نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: معلمان مایه فخر و شرف جامعه هستند و جایگاه والای آنها به خاطر علم و خدمت به تلاشگران این عرصه است.

به گزارش خبرنگار آبرومند به نقل از مهر- آیت الله سیدحسن عاملی در دیدار با معلمان پیشکسوت و تجلیل از جایگاه آنها در اردبیل اظهار کرد: نقش اصلی و محوری معلم در نظام تعلیم و تربیت نقش برگرفته از مسئولیت و مأموریت انبیا و اولیای الهی است که توانستند در این مسئولیت وظیفه خطیر خود را به شایستگی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: در شورای آموزش و پرورش و فرهنگ عمومی مقرر شده تا تجلیل از پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت را انجام دهیم تا قداست شغل معلمی بیش از گذشته مبرهن شود.

امام جمعه اردبیل افزود: صولت و عظمت یک ملت به علم، دانایی و فرهیختگی است که از این عناصر به عنوان قدرت واقعی جوامع یاد می‌شود که ما نیز وظیفه داریم در مسیر پیشرفت و توسعه کشور بیش از گذشته به آموزش و پرورش و معلمان بها دهیم.

عاملی ادامه داد: جایگاه معلم بالذات و بالفطره قابل احترام است و مجاهدت تلاشگران سنگر تعلیم و تربیت و هدایتگری نسل آینده از ارزش و بهای آن است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل بیان کرد: تک تک افراد جامعه وظیفه تکریم جایگاه علم و معلم را دارند و بی تفاوتی در این عرصه می‌تواند آسیب و خطراتی را به همراه داشته باشد.

عاملی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز مورد هجمه سنگین دشمنان و فریب خوردگان داخلی است که در این برهه حساس باید مدارس و دانشگاه‌ها به محل تربیت انسان‌های شایسته و فاخر تبدیل شوند تا ما صیانت حقیقی را در جامعه شاهد باشیم.

در این مراسم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با حضور در منزل تعدادی از پیشکسوتان عرصه تعلیم و تربیت و معلمان از تلاش آنها قدردانی کرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*