۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 1779
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۸
  • 374 بازدید
  • ارسال توسط :

جشنواره شعر طراوت کشوری شد

ورامین – رامین نیوز: با توجه به استقبال گسترده شاعران سراسر کشور از جشنواره شعر طراوت، مقرر شد این برنامه به صورت کشوری برگزار شود. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- رئیس کمیته های جشنواره شعر طراوت گفت: پس از بررسی و نشست با اصحاب شعر و اندیشه شهرستان ورامین تصمیم بر این شد تا اداره […]

ورامین – رامین نیوز: با توجه به استقبال گسترده شاعران سراسر کشور از جشنواره شعر طراوت، مقرر شد این برنامه به صورت کشوری برگزار شود.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- رئیس کمیته های جشنواره شعر طراوت گفت: پس از بررسی و نشست با اصحاب شعر و اندیشه شهرستان ورامین تصمیم بر این شد تا اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین اقدام به فراخوان نخستین جشنواره شعر استانی طراوت نماید.

مجید بذرافشان افزود: بر این اساس موضوعات مورد طرح و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد ورزش، سلامتی، نشاط، زندگی و طراوت بعنوان موارد اصلی و در قالب فراخوان ارائه گردد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین ادامه داد: فراخوان از سوی اصحاب رسانه  و برخی سایتهای مرتبط با شعر و ادب به سمع و نظر علاقه مندان رسید و اطلاع رسانی از سوی شاعران شهرستانهای ورامین، پیشوا و قرچک نیز به صورت گسترده در اختیار شاعران مناطق مختلف دیگر قرار گرفت.

این مقام مسئول اظهار داشت: در این خصوص آثار به دبیرخانه که در یکی از دفاتر اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین در نظر گرفته شده است ارسال شد که در این میان اشعاری از استانهای دیگر کشور نیز ارسال شد.

بذرافشان گفت: با توجه به استقبال گسترده از تمامی نقاط کشور، هیات علمی طی یک جلسه دستورالعملی مبنی بر کشوری بودن جشنواره را صادر کرد که این امر مورد موافقت این اداره قرار گرفت.

رئیس کمیته های جشنواره شعر طراوت ادامه داد: حال در نظر است تمامی آثار ارائه شده به دبیرخانه و در ادامه، دیگر اشعاری که شاعران کشوری درخواست شرکت در جشنواره را داردند به هیات داوران ارجاع داده شود تا آنان نیز بتوانند در این مراسم شرکت نمایند.

او افزود: تا کنون از تمامی استانهای کشور شعر ارسال گردیده که در مجموع ۵۰۰ آثار به دبیرخانه ارسال شده است که قطع به یقین و با توجه به استقبال اهالی شعر، آثار ارسالی به بیش از ۸۰۰ شعر خواهد رسید.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گفت: در حال حاضر ۱۲۰ نفر نیز بعنوان شرکت کننده در این جشنواره به ارسال آثار مبادرت نموده اند.

بذرافشان تأکید کرد: این جشنواره برای اولین بار در کشور است که توسط یک اداره ورزشی پایه ریزی گردیده و تا کنون سابقه ای از این دست برنامه های فرهنگی در کشور مشاهده نشده است.

رئیس کمیته های جشنواره شعر طراوت اظهار داشت: اختتامیه این جشنواره پایان خردادماه برگزار می گردد و شهرستان ورامین شاهد حضور تمامی شرکت کنندگان خواهد بود و مقرر شده علاوه بر پذیرایی از یک هزار نفر در این مراسم، به شاعرانی که از دیگر نقاط کشور حضور خواهند داشت بعد از اختتامیه در هتل سپینود ورامین اسکان داده شود.

وی ادامه داد: این یک همایش بی نظیر خواهد بود که اداره ورزش به مناسبت یوم ا… ۱۵ خرداد که با نام ورامین عجین گشته پایه ریزی نموده است.

بذرافشان ادامه داد: مهلت ارسال آثار ۲۹ اردیبهشت ماه خواهد بود و شاعران می توانند آثار خود را با ذکر مشخصات و شماره تماس از طریق پست الکترونیکی shereostan@gmail.com  در اختیار دبیرخانه قرار دهند.

رئیس اداره گفت: مقرر گردیده در روز اختتامیه از ۱۰شاعر برتر تجلیل شود و ۲۰ نفر نیز بعنوان شایسته تقدیر معرفی گردند.

بذرافشان تأکید کرد: در پایان نیز تمامی آثار بعد از بررسی در قالب کتاب و با نام و تصاویر شاعران به چاپ خواهد رسید.

وی گفت: در صورت درخواست شاعران به احتمال فراوان مهلت ارسال آثار یک هفته تمدید می شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*