۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » تهران » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 27635
  • ۰۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۳
  • 246 بازدید
  • ارسال توسط :
جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه
جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه

فیروزکوه – آبرومند: جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه به ریاست معاون عمرانی فرمانداری و با حضور مسئولان ذیربط در فرمانداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما – حیدر قلی قاسم زاده در این جلسه هماهنگی و تعامل بین دستگاهها و  بهره مندی از خرد جمعی در مواجه با بحران را ضروری دانست و گفت […]

فیروزکوه – آبرومند: جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان فیروزکوه به ریاست معاون عمرانی فرمانداری و با حضور مسئولان ذیربط در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما – حیدر قلی قاسم زاده در این جلسه هماهنگی و تعامل بین دستگاهها و  بهره مندی از خرد جمعی در مواجه با بحران را ضروری دانست و گفت :آمادگی و به روز بودن تجهیزات از شرایط  اولیه مدیریت بحران است که می طلبد دستگاههای اجرایی مرتبط امکانات وتجهیزات خود را احصا کنند تا در صورت کمبود امکانات بتوانند قبل از وقوع بحران نسبت به رفع کمی وکاستی های موجود اقدام کنند.

معاون فرماندار با اشاره به اهمیت جایگاه مدیریت بحران افزود : مصوبات ستاد مدیریت بحران به عنوان یکی از ارکان های مهم تصمیم گیری در شهرستان برای همه دستگاهها لازم الاجرا است .

وی گفت:موضوع مدیریت بحران به دلیل آنکه با جان و مال مردم در ارتباط است از اهمیت ویژه این برخوردار می باشد و همواره باید باور داشته باشیم که وقوع حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی دور از ذهن نیست.

وی  با بیان اینکه شهرستان فیروزکوه به عنوان یکی از نقاط گردشگری استان تهران همواره در فصل های بهار و تابستان میزبان گردشگران می باشد گفت:تنگه واشی یکی از جاذبه های گردشگری این شهرستان است که هر ساله گردشگران زیادی از  سراسر کشور در این منطقه حضور پیدا می کنند.

معاون عمرانی فرماندار با اشاره به تغییرات جوی و بارندگی های پراکنده در روز های اخیرگفت: با توجه به بارندگی های اخیر و شرایط نا پایدار جوی  شاهد افزایش حجم آب در تنگه واشی هستیم و از آنجا که زیر ساخت های لازم در مواقع بحرانی در این منطقه پیش بینی نشده است به منظور جلوگیری از هرگونه حوادث و خطرات احتمالی برای همشهریان و گردشگران با دستور فرماندار شهرستان فیرزکوه تا ۱۵ خرداد از حضور گردشگران و تردد در مسیر تنگه واشی جلو گیری خواهد شد.

قاسم زاده افزود: ازجمله اقداماتی که  در راستای مهار سیلاب در یکی از حوزه های سیل خیز تنگه واشی در دستور کار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قرار دارد احداث سیل بند است  که با انتخاب پیمانکار و با توجه به اعتبار تخصیص یافته  آماده اجرا است.

وی با تاکید بر جلوگیری از هر گونه ساخت و ساز در مسیل ها و بستر رودخانه ها گفت:  باید ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها توسط دستگاه های متولی شناسایی و به محض صدور رأی قطعی اقدام عملیاتی جهت آزادسازی صورت پذیرد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*