۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » گرمسار
  • شناسه : 8773
  • ۰۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۷
  • 57 بازدید
  • ارسال توسط :

جلسه هماهنگی هر محله یک سفره افطاری در گرمسار برگزار شد

گرمسار – ابتکار ورامین: جلسه هر محله یک سفره افطاری در سالن جلسات شهید صبوری فرمانداری با حضور صحرایی معاون فرماندار و روسای دستگاههای مرتبط برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری گرمسار – در ابتدای این جلسه صحرای ضمن تبریک ماه مبارک رمضان وقبولی طاعات و عبادات گفت: یکی از راه […]

گرمسار – ابتکار ورامین: جلسه هر محله یک سفره افطاری در سالن جلسات شهید صبوری فرمانداری با حضور صحرایی معاون فرماندار و روسای دستگاههای مرتبط برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فرمانداری گرمسار – در ابتدای این جلسه صحرای ضمن تبریک ماه مبارک رمضان وقبولی طاعات و عبادات گفت: یکی از راه های ارتقای سرمایه های اجتماعی بازتولید و احیای آیین ها و سنت هایی است که در گذشته در جامعه متداول بوده اند.

ایشان در ادامه افزود: تقویت و بازآفرینی این آیین ها و سنت های ارزشمند در جامعه به انسجام اجتماعی بیشتر و مسئولیت پذیری کمک می کند و همچنین به افزایش سرمایه های اجتماعی کمک می نماید.

صحرایی از برگزاری طرح «هر محله یک سفره افطاری» در سطح شهرستان ابراز خرسندی نمود و گفت: باید در برگزاری این برنامه‌ها همه دستگاه‌ها با هم هماهنگ باشند تا شاهد اجرای برنامه‌های خوب در سطح مساجد و حسینیه ها ومحلات باشیم.

وی با اشاره به اینکه می توان از سنت های ماه مبارک رمضان برای تقویت انسجام اجتماعی استفاده کرد؛ اظهار نمود: البته در حال حاضر نیز سفره های افطاری در ماه مبارک توسط کمیته امداد،اداره اوقاف، مساجد، هیأت های مذهبی و یا به شکل خانوادگی دایر می شوند که باید با هم افزایی و ایجاد هماهنگی بیشتر زمینه ای را فراهم کرد تا این سنت زیبا در شکلی گسترده در جامعه برگزار شود.

شایان ذکر است در ادامه جلسه کلیه اعضا نقطه نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودندو با تاکید بر پرهیز از دولتی کردن آیین های مردمی، عنوان شد: برگزاری این مراسمات به شکل دولتی و با حضور کارمندان ادارات چندان مطلوب نیست و باید اجازه داد مردم خود برگزار کننده این آیین ها باشند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*