۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » اسلایدر » سیاسی » عناوین اصلی
  • شناسه : 1130
  • ۳۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۱
  • 102 بازدید
  • ارسال توسط :

حجت الاسلام و المسلمین محمد جغتاییامروزه جوانان ما تشنه سیاست هستند

اشاره: با توجه به سال جدید و عید نوروز و در گذشت مرحوم حاج  شیرزاد محمد میرزا کریمی عموی بزرگوار طاهر میرزا کریمی سرپرست روزنامه ابتکار جنوب و شرق تهران، حجت الاسلام و المسلمین جغتایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سیدالشهداء ناحیه ورامین به همراه سرهنگ پاسدار احمد شیرازی مسئول تعیین صلاحیت و نظارت […]

اشاره: با توجه به سال جدید و عید نوروز و در گذشت مرحوم حاج  شیرزاد محمد میرزا کریمی عموی بزرگوار طاهر میرزا کریمی سرپرست روزنامه ابتکار جنوب و شرق تهران، حجت الاسلام و المسلمین جغتایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سیدالشهداء ناحیه ورامین به همراه سرهنگ پاسدار احمد شیرازی مسئول تعیین صلاحیت و نظارت سپاه ورامین و همراهان با حضور در دفتر سرپرستی روزنامه ابتکار جنوب و شرق تهران، دیدار با میرزا کریمی سرپرست  و کارکنان این روزنامه صورت گرفت.

ورامین – خبرنگار رامین نیوز: حجت الاسلام و المسلمین جغتایی در این دیدار ابتدا طی سخنان پیرامون سال اقتصاد و فرهنگ که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، وظایف رسانه ها و مطبوعات به خصوص روزنامه ابتکار که شناخت کامل از آن را داشتند مطالبی را بیان نمودند و در ادامه این مطلب به نقش قضات در جامعه و کشور اشاره کردند و تذکراتی در این خصوص  بیان نمودند که از نظر خوانندگان می گذرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی- این روزنامه، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه سیدالشهداء ناحیه ورامین گفت: آشنایی ما با سرپرست روزنامه ابتکار بر می گردد به دوران انقلاب آن زمان که ما طلبه ای بیش نبودیم، جذابیتی که ابتکار دارد کمتر رسانه ای پیدا می شد که آن جاذبه را داشته باشد من قبلاً هم عرض کرده بودم که مطالب و گفتار ابتکار همان طور که از اسمش پیداست ابتکاری است؛ مطالبی نو، جدید، به روز و جوان پسند و به گونه ای است که مشکلات جوانان را در قالبهای طنز، حدیث، روایت، بیانات و سخنان بزرگان و علما و ائمه بیان می کنند این اتصالی که بین ابتکار و روحانیت و ائمه اطهار است این واقعا نقطه مثبتی است.

محمد جغتایی ادامه داد: در کل می خواهم عرض کنم که تمام رسانه ها و روزنامه ها این درس را از ابتکار بیاموزند و این ابتکار را عملی کنند و ارتباط شان را با ولایت، روحانیت و ائمه اطهار بیشتر کنند مخصوصاً امسال که سال فرهنگ و اقتصاد است رسانه ها حرف اول را می زند و می تواند بهترین فرهنگ و ناب ترین فرهنگ را در موضوعات مختلف ارائه بدهند.

وی گفت: مسئولین جامعه و مردم را از این تشویش و دلهره و اضطراب نجات دهند چون دشمن الان یک اضطراب عجیبی در دل مردم انداخته به خاطر گرانی، تحریم و به خاطر فرهنگ، باید رسانه های ما طوری عمل کنند که مُسکن باشند و این اضطراب های دشمنان را با مستنداتی که دارند انشاالله برطرف کنند به  این شکل مردم می توانند به راحتی و با آرامش خاطر مشکلات را یکی بعد از دیگری مرتفع سازند.

حجت الاسلام و المسلمین جغتایی افزود: یک روزنامه زمانی طرفدار زیاد پیدا می کند و از آن  استقبال می شود که تنوع خبری در آن باشد دنبال حزب، گروه، باند و خط گرایی نباشد این خسته کننده است!! مردم دیگر از باند، گروه، حزب و خط گرایی خسته شده اند مردم ما دنبال حقایق هستند، لذا روزنامه ای موفق است که در تمام زمینه ها مردم را مطلع سازند و در عین حال دارای جذابیت هم باشند همان طور که در روزنامه ابتکار همیشه این موضوع رعایت می شود.

20140413_123229

این مسئول اظهار داشت: در روزنامه ابتکار می بینیم که ستون مطالبی دیده می شود در قالب طنز تلنگری به مسئولین و دست اندرکاران می زند تا به خودشان بیایند! اگر بنده وظایفم، حرکاتم و سخنم درست باشد چرا باید در رابطه با من طنز و فکاهی بکنند، البته به این شکل انتقاد موثر و جذاب است.

وی در رابطه با جوانان گفت: امروزه جوانان ما تشنه سیاست هستند می خواهند بدانند در دنیا چه می گذرد، لذا با هر اخباری که خارج از کشور خودمان است و هجمه هایی که دشمنان اسلام به لحاظ سیاسی در پیکره انقلاب ما وارد می آورند باید این جوانان و مردم را آگاه سازیم نباید ما مردم هیچ واهمه ای از اجانب و ابر قدرت ها داشته باشیم.

جغتایی تصریح کرد: موضوع دیگر موضوعی که آحاد مردم با آن سر و کار دارند مسئله قضاوت، دادگاها و دادسراها است و همچنین مسئله بازداشتگاه ها و حبس ها که بنا به جرمهایی متعدد مرتکب می شوند این موضوع در کشور ما یک ناهنجاری به حساب می آید قضات ما باید دقت لازم را داشته باشند مسیر شرعی را حتما طی کنند نه مستندات مجهول و مراعات سرشناسان معترض به بیت المال مسلمین!!.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ورامین در ارتباط با قضات اظهار داشت: روایات متعددی داریم در مورد قضاوت، قاضی در پرتگاه جهنم است. اگر خدای نخواسته یک حکمی یک ذره این طرف و آن طرف شود؛ جایگاهش دوزخ است.

وی ادامه داد: امروزه می بینیم پرونده های بسیار سنگین و کلانی که ضربه به انقلاب می زنند در کشور ما وجود دارد ولی چرا بررسی آن به بعد موکل می شود؟ چرا امروز و فردا می کنند؟ چرا کسی با قدرت و اقتدار این موضوع را دنبال نکرده و فیصله داده نشده! به این اختلاس های میلیاردی؛ این اموال دولت است؛ که واقعاً مال همه اقشار مردم است این یک مشکل بزرگی است، چرا کاری برای حل این مشکل صورت نمی گیرد؟ قضات این موضوع را آنقدر کوچک می ببینند! که به آن رسیدگی نمی کنند و بعضی از موضوعات کوچک را چنان بزرگ جلوه می دهند و سریع رسیدگی می کنند! درست است مشکل کوچک هم باید رسیدگی بشود ولی موضوعات بزرگتر باید در الویت قرار بگیرند چرا کسانی که به پیکره این انقلاب ضربه وارد می کنند نباید محاکمه بشوند اینجاست که وظیفه مسئولین و قضات و دادگاهای ما بسیار سنگین می شود.

این مسئول در پایان افزود: منصب قضاوت منصب امیرالمومنین(ع) است، امیرالمومنین(ع) در قضاوت نمی گذاشت حق بیگناهی پایمال شود قضات ما باید امیرالمومنین(ع) را سرلوحه خود قرار دهند قضات ما باید درست قضاوت کنند فقط به مدارک جعلی رجوع نشود آنها باید سرمایه را برگردانند به خزانه دولت تا از این حرف و حدیث ها که بر علیه انقلاب می شود جلوگیری کنند.

20140413_123234

در پایان صحبت های  مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه ورامین، میرزا کریمی سرپرست روزنامه ابتکار جنوب و شرق استان تهران ضمن اظهار محبت و  تقدیر و تشکر از حضور آقایان حاضر گفت: زحمت کشیدید تشریف آوردید همان طور که حاج آقا بیان کردند امسال سال اقتصاد و فرهنگ اعلام شده و لازم است همه دست به دست هم بدهیم و انشاالله این دو معقوله نیز همانند سال قبل (حماسه سیاسی) که مقام معظم رهبری اشاره کردن و تحقق پیدا کرد این دو موضوع مهم یعنی اقتصاد و فرهنگ نیز در سال ۹۳ تحقق پیدا کند و نیاز به تکرار نامگذاری اقتصاد در سال بعد نباشد.

وی در ادامه گفت: حاج آقا جغتایی درباره دو موضوع صحبت فرمودید که موضوع اول مستقیم با ما در ارتباط است یعنی رسانه ها و مطبوعات تا آنجایی که در توان ما هست سعی می کنیم به خط و خطوط های  سیاسی توجه نکنیم و کار رسانه ای انجام بدهیم، تا جایی که امکان است ایرادها را بگوییم حالا با هر زبانی که بشود گفت، با زبان طنز؛ با زبان سیاسی؛ با  زبان بسیجی و بقول معروف با زبان( مش ماشالا ) آنچه لازم است را انتقال بدهیم! و تذکر و یک تلنگر بزنیم  به بعضی از مسئولین که به نظر ما این راه شما اشکال دارد یا بی توجهای شده است. سپس  مسئولین بررسی می کنند اگر  ببیند که صحت دارد اصلاح می کنند واگر  صحت ندارد به ما جوابیه می دهند و ما  جوابیه را هم به نظر مردم می گذاریم تا آنها قضاوت کنند.

میرزاکریمی در پایان گفت: تا جایی که در توان داشته باشیم؛ و قانون اجازه بدهد در فضای صداقت و امانت داری به دور از جوسازی و حاشیه سازی مثل گذشته حتما در همین فضایی که ملاحظه کردن فعالیت می کنیم فعالیت ما در چند روزنامه و سه پایگاه اطلاع رسانی در نه شهرستان است. یعنی شهرستانهای ری، قرچک، ورامین، پیشوا، فیروزکوه، دماوند، پاکدشت، پردیس و گرمسار و اخیرا به نوعی در شهریار و ملارد فعالیت رسانی  داریم و تلاش می کنیم آنچه به عقل و فکرمان می رسد برای کشور و جامعه انقلابی خود  در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری تداعی کنیم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*