۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 6750
  • ۰۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۸
  • 290 بازدید
  • ارسال توسط :

حساسیت های فصلی قابل کنترل است

ری – ابتکار ورامین: مسوول شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ری با بیان اینکه فصل بهار حساسیت های از جمله عطسه و سرفه های ممتد به همراه دارد گفت: با رعایت نکاتی ساده حساسیت های فصلی قابل کنترل است. به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – فاطمه تاجیک خارش و آبریزش بینی، جاری شدن […]

ری – ابتکار ورامین: مسوول شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ری با بیان اینکه فصل بهار حساسیت های از جمله عطسه و سرفه های ممتد به همراه دارد گفت: با رعایت نکاتی ساده حساسیت های فصلی قابل کنترل است.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از ایرنا – فاطمه تاجیک خارش و آبریزش بینی، جاری شدن اشک چشم، سرفه، تنگی نفس و احتقان ریه را از جمله حساسیت های فصل بهار عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با فرارسیدن فصل بهار این علایم آزاد دهنده در بسیاری از افراد بروز می کند افزود: رویش گل ها و شکوفه ها و گرده افشانی منبع این نوع حساسیت ها است.

تاجیک با بیان اینکه می توان با رعایت نکات ساده از شدت این مشکلات کاست گفت: افرادی که حساسیت دارند، سعی کنند در بین ساعت های ۱۰ تا ۱۷ که گرده افشانی گل ها بیشتر است از منزل خارج نشوند.

مدیرشبکه بهداشت شهرستان ری، بستن درها و پنجره ها را مفید دانست و گفت: استفاده از مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان نیز می توانند مقاومت بدن را افزایش داده و از بروز علائم آلرژی جلوگیری کند.

وی چای سبز را سرشار از آنتی اکسیدان دانست و افزود: پیشنهاد می شود روزانه یک لیوان چای سبز بنوشید و مصرف روزانه میوه ها و سبزی ها را نیز فراموش نکنید.

تاجیک تاکید کرد: افرادی که دارای حساسیت هستند در هنگام باد و طوفان از منزل خارج نشده و سعی کنند خانه و محل کار خود را تمییز و بدون گرد و خاک نگه دارند.

مسوول شبکه بهداشت ودرمان شهرستان ری استفاده از جاروبرقی به جای جاروهای دستی، جلوگیری از مصرف اسپری های خوشبوکننده، حشره کش ها و سایر مواد محرک مانند عطر و ادوکلن را در کنترل حساسیت مفید دانست.

وی همچنین مصرف سیگار را در تشدید آلرژی موثر عنوان و توصیه کرد: از مصرف سیگار، قلیان و حضور در کنار افراد مصرف کننده اجتناب شود.

وی تاکید کرد: افراد درصورت تشدید علائم حساسیت از مصرف خودسرانه دارو اجتناب کرده و با مراجعه به پزشک دارو مصرف کنند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*