۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » عناوین اصلی
  • شناسه : 736
  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۹:۴۴
  • 384 بازدید
  • ارسال توسط :

حضور قائم مقام مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان تهران در پیشوا

پیشوا – رامین نیوز: سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد و قائم مقام مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان تهران با حضور در شهرستان پیشوا پیرامون تجهیز کانون های مساجد و استفاده از پتانسیل های موجود در این مراکز با مسئولان شهرستان گفتگو کرد. به گزارش خبرنگار رامین نیوز- حجت الاسلام جواد گلی […]

پیشوا – رامین نیوز: سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد و قائم مقام مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان تهران با حضور در شهرستان پیشوا پیرامون تجهیز کانون های مساجد و استفاده از پتانسیل های موجود در این مراکز با مسئولان شهرستان گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار رامین نیوز- حجت الاسلام جواد گلی بیان کرد: در رأس کانونهای فرهنگی هنری مساجد انسان‌ای فرهیخته، با ذایقه، پویا و فعال و جوان‌ شناس مشغول به فعالیت هستند که برای تربیت جوانان برنامه‌ ریزی می‌ کنند و یکی از اهداف، کانونهای فرهنگی و هنری مساجد جذب و به کار گیری نیروهای جوان و استفاده از فکر و اندیشه آنان است.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان تهران در این دیدار که با حضور طاهری  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ملکوتی خواه فرماندار و دیگر مسئولان شهرستان برگزار شد، ضمن قول مساعد برای تجهیز کانونهای فرهنگی و هنری روستاهای شهرستان پیشوا که تا کنون هیج امکاناتی  دریافت نکرده اند گفت: از آنجا که مسجد پایگاه های ترویج فرهنگ و اندیشه اسلامی است، با نگاه ویژه به کانون ها می توان زمینه رشد و اعتلای دینی و مذهبی در جوانان را فراهم نمود. و در این راستا در چند روز پایانی سال ۹۲  پنج کانون فرهنگی هنری در شهرستان پیشوا را تجهیز خواهیم کرد.

حجت الاسلام گلی افزود: مساجد از جمله مکان هایی هستند که تفکر مذهبی در آنها صورت می گیرد و همین امر احساس امنیت و آرامش را برای خانواده ها در پی دارد و بر همین اساس تلاش ما این است که از این ظرفیت در کانون های فرهنگی هنری بهره بگیریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بدنه جامعه در ارتباط هستند، یادآور شد: هم‌اندیشی، هم‌فکری، برنامه‌ریزی میان مدیران کانون‌ها با مسئولان می تواند در جهت ارتقای کمی و کیفی برنامه ها و خطی­مشی ها سازنده و اثربخش باشد.

امیر حسین طاهری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا در خصوص روند فعالیتهای کانونهای فرهنگی و هنری مساجد شهرستان گفت : در سطح شهرستان ۳۳ مسجد داریم که به لطف پروردگار برای ۳۰ مسجد کانون فرهنگی و هنری  تاسیس شده است و درسال ۹۲ تجهیزات اولیه به این کانونها اهداء شده است که امید است از سال آینده در بحث کمیت کانونهای فرهنگی و هنری مساجد فعالیت بیشتری شود و نسبت به فعال سازی آنها اقدام گردد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان پیشوا افزود: نسبت به فعالیت مساجد در سطح شهرستان در شورای فرهنگ عمومی تصمیمات خوبی مصوب شده است که بعضاً برخی از مصوبات اجرای صد در صدی داشته است.

طاهری در ادامه تصریح کرد : با توجه به تصویب بوجه های میلیاردی توسط کشور های غربی در خصوص تسلط فرهنگی بر فرهنگ ناب ایرانی اسلامی این مساجد محلات است که می تواند با کمترین هزینه و بیشترین بازده به مقابله فرهنگی بپردازد.

شایان ذکر است حجت الاسلام و المسلمین جواد گلی در سفر خود به شهرستان پیشوا با حجت الاسلام و المسلمین رحمتی  امام جمعه شهرستان، دکتر ملکوتی خواه فرماندار شهرستان، ام الشهدا جاجیه خانم جنیدی موسس و مدیر حوزه علمیه خواهران شهرستان پیشوا دیدار کردند و از مسائل فرهنگی شهرستان آگاه شدند.

درپایان این دیدار مقرر شد ضمن تجهیز کانونهای فرهنگی و هنری مساجد نسبت به تاسیس کانون تخصصی تعالی خانواده و تبلیغ و کانون مصلی در شهرستان پیشوا اقدام گردد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*