۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 27335
  • ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
  • 296 بازدید
  • ارسال توسط :
حماسه آزادی خرمشهر باید حفظ شود
حماسه آزادی خرمشهر باید حفظ شود

حماسه آزادی خرمشهر باید حفظ شود

کرج – آبرومند: فرمانده سپاه پاسداران استان البرز با اشاره به اینکه آزادی خرمشهر یک روزبه یادماندنی است، گفت: باید این حماسه را حفظ کنیم و از آن درس بگیریم.   به گزارش خبرنگار ما – سردار یوسف مولایی صبح پنجشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح استان که در آستان امام‌زاده محمد (ع) برگزار شد، […]

کرج – آبرومند: فرمانده سپاه پاسداران استان البرز با اشاره به اینکه آزادی خرمشهر یک روزبه یادماندنی است، گفت: باید این حماسه را حفظ کنیم و از آن درس بگیریم.

 

به گزارش خبرنگار ما – سردار یوسف مولایی صبح پنجشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح استان که در آستان امام‌زاده محمد (ع) برگزار شد، اظهار کرد: امروز به‌منظور تجدید میثاق دوباره با شهدای سوم خرداد دورهم جمع شده‌ایم.

 

وی در ادامه با بیان اینکه سوم خرداد با توجه به شرایط و ویژگی‌های این روز بزرگ و ارزشمند باید پاس داشته شود، تأکید کرد: باید سالیان سال از درس‌های این روز عبرت بگیریم.

 

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه سوم خرداد سالروز مقاومت تاریخی خرمشهر در مقابل رژیم بعث است، عنوان کرد: مردم خرمشهر ۳۴ روز بدون هیچ تجهیزاتی مقابل دشمن جنگیدند و این مهم موجب تاریخی شدن این رویداد بزرگ شد.

 

سردار مولایی با بیان اینکه آزادی خرمشهر یک روزبه یادماندنی است که باید آن را حفظ کنیم و از آن درس بگیریم، اضافه کرد: سوم خرداد به نام سالروز ایثار و مقاومت خوانده‌شده است.

 

وی در بخش دیگری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اینکه خرمشهرها در پیش داریم، خاطرنشان کرد: امروز باید شرایط را با سوم خرداد سال ۱۳۶۱ انطباق دهیم تا بتوانیم از این تجمع‌ها بهره کافی ببریم.

 

فرمانده سپاه استان البرز با اشاره اینکه مقاومت و جلب رحمت الهی موجب پیروزی می‌شود، بیان کرد: اگر به‌درستی این اقدامات انجام نشود به هدف نمی‌رسیم.

 

سردار مولایی با اشاره به آیاتی از قرآن مبنی بر اینکه اگر بخواهیم جلب رحمت الهی داشته باشیم، ابتدا باید ایمان بیاوریم و صبر داشته باشیم، تصریح کرد: باید مقاومت داشته باشیم تا رحمت الهی جلب شود. در خرمشهر دشمن در همه موارد از ایران بهتر بود اما با تلاش و مقاومت توانستیم خرمشهر را بازپس بگیریم.

 

وی بیان کرد: اگر امروز مقابل دشمن ایستادگی و استقامت نکنیم، می‌شکنیم و اگر چشممان به دست دشمن باشد و اگر نگاه به دشمن داشته باشیم موفق نخواهیم شد. باید به فرمول و عناصر پیروزی هشت سال دفاع مقدس بازگردیم.

 

فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص استقامت امام خمینی (ره)، گفت: اگر امروز بخواهیم از محاصره اقتصادی و نظامی خارج شویم باید به نسخه نجات‌بخش قرآن کریم بازگردیم. باید یادمان نرود که امروز با تأسی از امام حسین (ع) می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

 

سردار مولایی با اشاره به سخنان شهید جهان‌آرا مبنی بر اینکه اگر خرمشهر سقوط کند می‌توانیم آن را پس بگیریم اما اگر ایمان سقوط کند نمی‌توان آن را پس گرفت، خاطرنشان کرد: این جملات نشان‌دهنده درک بالای رزمندگان از قرآن کریم و سخنان ائمه اطهار است.

(منبع خبر: خبرگزاری مهر)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*