۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 27577
  • ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
  • 306 بازدید
  • ارسال توسط :
خداوند آتش‌های زیادی را برای انقلاب اسلامی گلستان کرده است
خداوند آتش‌های زیادی را برای انقلاب اسلامی گلستان کرده است

خداوند آتش‌های زیادی را برای انقلاب اسلامی گلستان کرده است

تبریز – آبرومند: نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آثار سبب سازی خداوند در امور، گفت: خداوند تاکنون آتش‌های بسیاری را برای انقلاب اسلامی تبدیل به گلستان کرده است.

تبریز – آبرومند: نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آثار سبب سازی خداوند در امور، گفت: خداوند تاکنون آتش‌های بسیاری را برای انقلاب اسلامی تبدیل به گلستان کرده است.

 

به گزارش خبرنگار ما –  آیت الله سید احمد خاتمی، بامداد امروز، در مراسم شب قدر ۲۱ ام ماه مبارک رمضان در مصلی امام خمینی (ره) اظهار داشت: ملت ایران، خداباور است و با خداباوری جواب همه توطئه‌های دشمنان را خواهد داد، این ملت ایمان دارد که خدا رهروان انبیا و مؤمنان را تنها نمی‌گذارد.

 

وی افزود: ملت ایران باور دارند که خدا سبب ساز است و کاری که خدا بخواهد، اگر عالم و آدم هم نخواهند انجام می‌شود و اگر خدا نخواهد کاری انجام نمی‌شود.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به چند نمونه از سبب سازهای الهی در قرآن کریم اظهار داشت: به فرغون خبر دادند پسر بچه‌ای متولد می‌شود و کاخ تو را سرنگون می‌کند، فرعون دستور داد و در همان سال گردن ۷۰ هزار طفل بی گناه را زدند، اما در همین شرایط، موسی متولد و در کاخ فرعون بزرگ شد.

 

آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: وقت تولد موسی، مأموران فرعون متوجه شدند، مادر موسی از ترس، کودک را در تنور آتش انداخت اما بعد از رفتن مأموران، صدای کودک شنیده شد و موسی بدون کوچک‌ترین صدمه‌ای از تنور بیرون کشیده شد.

 

وی عنوان کرد: مادر حضرت موسی (ع) از نجاری خواست تا صندوقچه ای برای او بسازد تا طفل را در آن گذاشته و به آب بیندازد، اما نجار متوجه متولد پسربچه شد و خواست با گزارش دادن به کاخ فرعون، پاداش بگیرد اما زبانش بند آمد و لال شد و این یکی دیگر از کارهای سبب ساز خداوند بود.

 

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری به آب سپردن موسی در صندوق را از دیگر امور سبب ساز الهی دانست و ابراز داشت: فرعون پسری نداشت اما دخترش مریض بود، اطبا آب دهان کودک را شفابخش او دانستند و این دختر با آب دهان موسی، شفا پیدا کرد و این چنین شد که محبت این طفل را در دل همسر فرعون انداخت.

 

آیت الله خاتمی ادامه داد: موسی پستان هیچ دایه‌ای را به دهان نگرفت، خواهر موسی که در کاخ فرعون خدمت می‌کرد، دایه دیگری را پیشنهاد کرد و موسی او را احضار کرد و آن دایه، مادر حضرت موسی بود و با سبب الهی، موسی دوباره به دامان مادرش بازگشت.

 

این استاد حوزه علمیه در بخش دیگری داستان حضرت ابراهیم (ع) را از کارهای سبب سوز الهی در قرآن کریم دانست و گفت: وقتی کادر صخره را شکافت اما گردن اسماعیل را نبرید، خداوند با سبب سوزی، خواست تا حضرت اسماعیل (ع) زنده بماند.

 

وی ادامه داد: سوزاندن جناب ابراهیم بت شکن، دیگر داستانی است که خدای سبب سوز را به تصویر می‌کشد، با اینکه مردم ۴۰ روز در حال جمع کردن هیزم بودند تا از ابراهیم زهر چشم بگیرند اما این آتش مهیب برای حضرت گلستان شد.

 

کشورهای ۱+۵ از صدام حمایت می‌کردند

 

عضو خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به توطئه‌های مستمر دشمن علیه انقلاب اسلامی اظهار داشت: از اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، خداوند آتش‌های زیادی را برای انقلاب اسلامی گلستان کرده است.

 

وی افزود: داعش های وطنی را به نام منافقین خلق به جان این مردم انداختند و ۱۷ هزار مردم بی گناه را ترور کردند، اما خداوند آتش آنها را خاموش و آنها را ذلیل و خوار و در کشورهای مختلف سرگردان و آواره کرد.

 

آیت الله خاتمی گفت: ما در ۸ سال جنگ تحمیلی، با کشورهای ۱+۵ می‌جنگیدیم، آلمان، فرانسه و آمریکا به صدام کمک می‌کردند اما سرانجام، صدام دست تسلیم را در مقابل جمهوری اسلامی ایران بالا برد.

 

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری این اجتماعات را عملیات بزرگ معنوی دانست و اظهار داشت: کودتاهای دشمنان یکی پس از دیگر با دعای ملت ایران نقش برآب شد.

 

این استاد حوزه علمیه در بخش پایانی با اشاره به شروط الطاف الهی عنوان کرد: خداباوری یکی از این شروط است، وقتی برخی در برابر دشمن می‌ترسند و می‌لرزند رهبر معظم انقلاب اسلامی با شجاعت اعلام می‌کنند که این خبرها نیست و جنگ نمی‌شود و مذاکره نمی‌کنیم، در واقع همان حنجره ای که اوایل پیروزی انقلاب اسلامی گفت: «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» زنده شد.

 

آیت الله خاتمی رفتار مناسب با دین مداری را موجب جذب عنایت خداوند عنوان کرد و اظهار داشت: باید با دین مداری به دنبال کسب الطاف الهی بود نه با دین شعاری، عنصر تقوا را نیز باید در خانواده، اداره و جامعه رعایت کنیم و با رعایت صبر و مقاومت، از بن بست رهایی یابیم.

(منبع خبر: مهر)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*