۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » استان ها » اقتصادی » تهران » عناوین اصلی » فيروزكوه
  • شناسه : 59181
  • ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
  • 5 بازدید
  • ارسال توسط :
خسارت ۱۰ هزار میلیارد تومانی سیلاب به بخش کشاورزی کشور
خسارت ۱۰ هزار میلیارد تومانی سیلاب به بخش کشاورزی کشور

خسارت ۱۰ هزار میلیارد تومانی سیلاب به بخش کشاورزی کشور

فیروزکوه – آبرومند: وقوع سیلاب چند روز گذشته در استان‌های مختلف کشور خساراتی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی وارد کرد.   به گزارش خبرنگار آبرومند- وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از مناطق سیل زده فیروزکوه گفت: در برآورد اولیه، سیلاب ۶ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد که […]

فیروزکوه – آبرومند: وقوع سیلاب چند روز گذشته در استان‌های مختلف کشور خساراتی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی وارد کرد.

 

به گزارش خبرنگار آبرومند- وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از مناطق سیل زده فیروزکوه گفت: در برآورد اولیه، سیلاب ۶ هزار میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرد که با اضافه شدن میزان خسارت این رقم به ۱۰ هزار میلیارد تومان رسید.

جواد ساداتی نژاد افزود: تخریب بخشی از شبکه‌های آبیاری، سازه‌های آبی باغات، تلفات دام، طیور، زنبور عسل و شیلات از خسارات سیل در این بخش بود.

وی گفت: ابتدا به سمت نجات باغاتی می‌رویم که از رسوب انباشه شده و سپس ابرسانی به محصولات باغی و باز کردن قنات‌های پر شده از گل و لای را با کمک نیرو‌های بسیج و امدادی آغاز می‌کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: امهال دام‌های کشاورزان، دامداران و باغداران و ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی خسارات وارده از دیگر اقدامات وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش آرام سیل زدگان در کشور است.

ساداتی نژاد گفت: بیمه کشاورزی هم در حال براورد خسارات است وکارشناسان این بخش تا کنون ۲۵۰ میلیارد تومان برآورد خسارات داشته اند.

۱۳ وی افزود: مورد درخواست‌های مستند مربوط به سیلاب در بخش کشاورزی طرح شده که مقرر است در نشست هیات دولت بررسی شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*