۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » اصفهان » عناوین اصلی » ورزشی
  • شناسه : 59617
  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
  • 18 بازدید
  • ارسال توسط :
خطر فرونشست بیخ گوش ورزشگاه نقش جهان
خطر فرونشست بیخ گوش ورزشگاه نقش جهان

خطر فرونشست بیخ گوش ورزشگاه نقش جهان

اصفهان – آبرومند: فرونشست زمین گریبان‌گیر اماکن ورزشی و ورزشگاه‌های استان اصفهان شده است. به گزارش خبرنگار آبرومند – اصفهان مدتی است که موضوع هشدار برانگیز فرونشست، زنگ خطر را در اصفهان به صدا درآورده و کم‌آبی، برداشت‌های بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و خشکسالی‌های به وجود آمده، روند این بحران را تسریع کرده است. تا […]

اصفهان – آبرومند: فرونشست زمین گریبان‌گیر اماکن ورزشی و ورزشگاه‌های استان اصفهان شده است.

به گزارش خبرنگار آبرومند – اصفهان مدتی است که موضوع هشدار برانگیز فرونشست، زنگ خطر را در اصفهان به صدا درآورده و کم‌آبی، برداشت‌های بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و خشکسالی‌های به وجود آمده، روند این بحران را تسریع کرده است. تا جایی که اکنون گریبان‌گیر اماکن ورزشی و ورزشگاه‌های استان شده است.

 

چندی پیش رئیس بخش زلزله و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی کشور گزارشی ۱۶۰ صفحه‌ای در خصوص وضعیت فرونشست ارائه کرد که در آن تمام مناطق شمالی اصفهان همچون ۱۵، ۱۴، ۹، ۲، ۸، ۷ و به نوعی مناطق شمال و هلالی اصفهان تماماً درگیر نرخ بالای فرونشست زمین هستند و در این گستره علاوه بر ساختمان‌های مسکونی که نزدیک به ۸۰۰ هزار واحد را در بر می‌گیرد، زیرساخت‌های مهم دیگری نیز وجود دارد.

 

علی بیت‌الهی مدیر بخش مرکز زلزله‌شناسی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در این باره گفت: علاوه بر این زمین و خاکِ محدوده شمالی اصفهان از نوع واگرا است که در اثر فرونشست زمین شکاف و ترک‌هایی اتفاق می‌افتد که یکی از این شکاف‌های تیپیک در محدوده ورزشگاه نقش‌جهان است که تصاویر آن نیز موجود است و این‌ها علائمی دال بر روند پیشروی فرونشست زمین در اصفهان دارد که پیش‌بینی می‌کنیم در ماه‌های آتی این علائم بیشتر شود.

 

ورزشگاه نقش جهان که طی قراردادی ۴۵ ساله به باشگاه سپاهان اجاره داده شده، در خطر فرونشست قرار گرفته تا جایی که بنابر شنیده‌ها امکان لغو برگزاری مسابقه در این ورزشگاه وجود دارد. برخی منابع از اعزام تیمی برای بررسی شرایط فرونشستی این ورزشگاه خبر داده‌اند.

 

با این حال دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان می‌گوید: ورزشگاه نقش‌جهان هیچ مشکلی برای برگزاری مسابقات ندارد. شاید کارشناسان احتمال فرونشست ورزشگاه را در آینده پیش‌بینی کرده باشند، اما فعلاً هیچ مشکلی ورزشگاه را تهدید نمی‌کند.

 

حمیدرضا دادخواه با بیان اینکه ورزشگاه‌های فولادشهر و نقش‌جهان آمادگی لازم برای میزبانی مسابقات لیگ برتر را دارند، تصریح کرد: خوشبختانه تمام شرایط برای برگزاری مسابقات در اصفهان فراهم است. البته هر دو ورزشگاه نواقص کوچکی دارند که قرار است طی چند روز باقی مانده تا زمان آغاز مسابقات برطرف شود.

 

خطر فرونشست بیخ گوش ورزشگاه نقش جهان

او با اشاره به شرایط لازم برای حضور هواداران، افزود: نصب گیت‌های ورودی در ورزشگاه فولادشهر به اتمام رسیده و در ورزشگاه نقش‌جهان نیز رو به اتمام است. سازمان لیگ فعلاً چیزی درباره عدم حضور تماشاگران به ما اعلام نکرده و تا این لحظه بازی‌ها طبق روال گذشته برگزار شده و باشگاه‌ها می‌توانند از ۳۰ درصد ظرفیت ورزشگاه‌ها برای حضور تماشاگران استفاده کنند.

 

دادخواه با تاکید بر لزوم راه‌اندازی سامانه بلیت‌فروشی توسط باشگاه‌ها یادآور شد: سامانه بلیت‌فروشی یکی از الزامات برگزاری مسابقات است و هیئت فوتبال اصفهان از دو باشگاه ذوب‌آهن و سپاهان پیگیری‌های لازم در این زمینه را به عمل آورده است.

 

فصل گذشته سامانه بلیت‌فروشی در زمان برگزاری بازی‌های حساس با اشکالاتی مواجه بود که به باشگاه‌ها تأکید کردیم باید این نواقص را رفع کنند. هر دو باشگاه ذوب‌آهن و سپاهان همکاری زیادی با هیئت فوتبال داشتند و متعهد شده‌اند که نواقص قبلی را رفع کرده و هیئت نیز پیش از آغاز لیگ از سامانه هر دو باشگاه بازدید خواهد کرد، زیرا دسترسی آسان هواداران به بلیت مسئله مهمی است.

(منبع: باشگاه خبرنگاران جوان)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*