۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » استان ها » پاكدشت » تهران » عناوین اصلی
  • شناسه : 59427
  • ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
  • 5 بازدید
  • ارسال توسط :
خیرین به عرصه ساخت مسجد ورود کنند
خیرین به عرصه ساخت مسجد ورود کنند

خیرین به عرصه ساخت مسجد ورود کنند

پاکدشت- آبرومند: بخشدار شریف‌آباد پاکدشت گفت: مساجد مهمترین پایگاه اجتماعی کشورند که توسعه این اماکن مقدس در ترویج فرهنگ دینی نقش به سزایی دارد لذا از خیرین نیک‌اندیش درخواست می‌شود تا به عرصه ساخت مسجد نیز ورود کنند.   به گزارش خبرنگار آبرومند – اصغر مونسان روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات احداث مسجد روستای […]

پاکدشت- آبرومند: بخشدار شریف‌آباد پاکدشت گفت: مساجد مهمترین پایگاه اجتماعی کشورند که توسعه این اماکن مقدس در ترویج فرهنگ دینی نقش به سزایی دارد لذا از خیرین نیک‌اندیش درخواست می‌شود تا به عرصه ساخت مسجد نیز ورود کنند.

 

به گزارش خبرنگار آبرومند – اصغر مونسان روز شنبه در جلسه بررسی مشکلات احداث مسجد روستای کریم آباد از توابع بخش شریف‌آباد پاکدشت که با حضور امام جمعه این شهر برگزار شد اظهار داشت: مساجد مهمترین پایگاه‌های اجتماعی در جوامع اسلامی محسوب می‌شود و کارکرد این اماکن مقدس در شکل گیری نهضت انقلابی به رهبری امام راحل و پس از پیروزی انقلاب در توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور و مقابله با توطئه دشمنان قسم خوره نظام به خوبی مشهود است.

 

وی افزود: امروز بسیاری از خیرّین نیک اندیش در حوزه ساخت مدرسه و مراکز درمانی، اهتمام ویژه‌ای داشته و بسیاری از نیازهای کشور را به عنوان بازوان پرتوان دولت، رفع می‌کنند ولی باید در کنار احداث این اماکن، به ساخت مسجد نیز اهتمام داشت و برای آن برنامه ریزی کرد.

 

مونسان با بیان این که تمامی روستاهای بخش شریف‌آباد پاکدشت از مسجد برخوردارند اظهار داشت: با وجود آن که تمامی روستاهای بخش شریف‌آباد از مسجد برخورداند ولی برخی از این اماکن مقدس به دلیل قدمت زیاد به بازسازی و تعمیر نیاز دارند که تحقق آن به همراهی خیرّین نیاز دارد.

 

وی تصریح کرد: در کنار استفاده از توان و ظرفیت خیرّین و معتمدین، گروه‌های جهادی و بنیاد برکت نیز از توان بالقوه‌ای در این حوزه برخورداند به شرط آن که بتوان به تلاش این گروه‌ها جهت‌دهی مناسب داد و تمامی ظرفیت‌ها را در یک راستا و در مسیر ساخت و یا تجهیز مساجد به کار برد.

 

بخشدار شریف‌آباد پاکدشت تأکید کرد: مساجد از زمان نبی مکرم اسلام (ص)، محل رسیدگی به امور دنیوی و اخروی مردم بوده و امروز نیز باید با توسعه کارکردهای این اماکن مقدس و محدود نکردن آن فقط به اقامه نماز و یا برگزاری مراسم ترحیم، زمینه جذب بیش از پیش جوانان و آشنا کردن آنان با آموزه‌های دینی را فراهم کرد.

پاکدشت با دو بخش مرکزی و شریف‌آباد و با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*