۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 5313
  • ۲۱ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۶
  • 273 بازدید
  • ارسال توسط :

در دیدار فعالان بسیج دانشجویی با امام جمعه ورامین مطرح شد بسیج دانشجویی همیشه در مباحث انقلاب پیشقدم بوده‌ است

ورامین – ابتکارآنلاین: در دیدار فعالان بسیج دانشجویی با امام جمعه ورامین مطرح شد: نیروهای بسیج دانشجویی همیشه در مباحث انقلاب پیشقدم بوده‌اند. به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از اسوه نیوز- اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا با آیت‌الله سیدمرتضی محمودی‌گلپایگانی نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین […]

ورامین – ابتکارآنلاین: در دیدار فعالان بسیج دانشجویی با امام جمعه ورامین مطرح شد: نیروهای بسیج دانشجویی همیشه در مباحث انقلاب پیشقدم بوده‌اند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از اسوه نیوز- اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا با آیت‌الله سیدمرتضی محمودی‌گلپایگانی نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین دیدار کردند.

‌محمودی‌گلپایگانی، امام جمعه ورامین در این دیدار اظهار کرد: دین مبین اسلام دین مهربانی و وحدت است، امروز یکی از فرائض این است که وحدت کلمه را حفظ کنیم و به این نگاه کنیم که چه حرکتی انجام می‌دهیم که دشمن نتواند از آن سوء استفاده کند.

وی ضمن بیان اینکه یکی از سیاست‌های دشمن این است که بین مسلمان تفرقه بیندازند، خاطرنشان کرد: مردم پیشوا در انقلاب پیشقدم بودند و به همین دلیل نیز در زمان طاغوت سختی بسیار زیادی کشیدند، زیرا رژیم آن زمان به آن‌ها سخت می‌گرفت.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین گفت: مسئولان نباید خودسرانه ف.ه را دعوت می‌کردند بلکه باید با مسئولان مختلف و نیروهای ارزشی مشورت می‌کردند تا صلاح کار را بدانند، همچنین برای دعوت میهمان دوم نیز باید همین‌گونه بود.

محمودی‌گلپایگانی با اشاره به نزدیکی یوم‌الله ۹ دی بیان داشت: ۹ دی نشان‌دهنده بصیرت و بیداری ملت مسلمان و ولایی ایران است.

* نیروهای بسیج دانشجویی همواره در مباحث انقلاب پیشقدم بوده‌اند

حجت‌الاسلام سیدمحسن محمودی، امام جمعه موقت ورامین نیز در ادامه این دیدار گفت: نیروهای بسیج دانشجویی همیشه در مباحث انقلاب پیشقدم بوده‌اند و در راه شهدا باقی مانده‌اند.

وی عنوان کرد: بسیجی بودن هزینه‌هایی نیز دارد و همه افراد ارزشی زمانی که وارد این مسئولیت‌ها شدند، تمام این هزینه‌ها را به جان خریده‌اند، زیرا امروز می‌بینیم که موج مخالفی بر علیه فعالیت‌های انقلابی و اسلامی این مسئولان می‌شود.

امام جمعه موقت ورامین تصریح کرد: انجمن اسلامی تهمتی به امام جمعه وارد کرده‌اند و در بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که امام جمعه می‌خواهد برای دعوت همه میهمانان با آن‌ها مشورت کنیم که باید به صراحت بگوییم این یک تهمت بیش نیست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران بیان کرد: رهبر معظم انقلاب سخنان زیادی در ارتباط با فتنه‌گران و مواضع آن‌ها بیان کرده‌اند و اعلام فرمودند تا زمانی که این افراد از مواضع خود دست نکشند و گذشته را جبران نکنند، از دید ما فتنه‌گر هستند.

وی ضمن اشاره به سخنرانی ف.ر در دانشگاه پیشوا اظهار کرد: اگر میزگردی در آن روز تشکیل می‌شد و از هر دو جناح در آن دعوت می‌شدند و کرسی آزاداندیشی تشکیل می‌دادند ما نیز استقبال می‌کردیم، زیرا رهبر معظم انقلاب نیز تشکیل این کرسی‌های آزاداندیشی را دستور داده‌اند ولی دشمنان نظام نیز این را می‌دانند که اگر این تشکیل شود دیگر آن‌ها طرفداری ندارند، زیرا حق با اسلامی است که امام حسین (ع) طرفدار آن است.

امام جمعه موقت ورامین ضمن بیان اینکه این حرکت‌ها ایجاد فتنه جدید است، بیان کرد: ما به‌دنبال رویارویی با دانشجویان نیستیم بلکه بسیج دانشجویی با تمام افرادی که دل در گرو انقلاب دارند، ارتباط دارد و از سوی دیگر نیز طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، بسیج برای فرد یا افراد خاصی نیست.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: در آستانه ۹ دی قرار داریم که این روز، همان روز نمایش بصیرت امت اسلامی است که مجامع دانشگاهی و علمی ما نسبت به این روز باید روشنگری کنند.

وی افزود: باید در این روز روشنگری‌هایی در ارتباط با صحبت‌های مقام معظم رهبری انجام دهیم، زیرا فتنه‌ای که اتفاق افتاد چراغ راه آینده ما است. امیدواریم که در روز ۹ دی امسال نیز با همکاری بسیج دانشجویی و مسئولان دانشگاه روشنگری‌های مناسبی نسبت به فتنه‌های پس از انقلاب داشته باشیم.

محمودی در پایان صحبت‌هایش عنوان کرد: بسیج دانشجویی باید تمام تلاش خود را داشته باشد که مراسم این روز با شکوه هرچه بیشتر انجام شود.

* با حمایت مسئولان ارزشی، سفر عنصر فتنه‌ به پیشوا لغو شد/ گرامیداشت روز بصیرت با حضور نیروهای ارزشی

ابوالقاسم هوشمند، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا نیز در این دیدار گفت: اغلب برنامه‌های فرهنگی دانشگاه با مشارکت بسیج دانشجویی اجرا می‌شود و به همین دلیل نیز این برنامه‌ها مورد استقبال قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اتفاقات اخیر که از طرف برخی افراد مسئله‌دار صورت گرفت، با موج رسانه‌ای بسیار قوی در شهرستان روبه‌رو شده است، خاطرنشان کرد: در دانشگاه ما به غیر از بسیج دانشجویی، هیچ تشکلی در یک سال گذشته نه‌تنها برنامه شایانی نداشته، بلکه درب اتاق‌هایشان نیز اکثر اوقات بسته بوده است.

این عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا در ادامه بیان داشت: بسیج دانشجویی طبق دستورات سازمانی و قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور، برای اجرای برنامه‌های درون تشکیلاتی و استفاده از اساتید همان دانشگاه نیازی به مجوز شورای فرهنگی دانشگاه ندارد ولی باز هم برای برنامه‌ای که روز سه‌شنبه در نظر گرفته شده بود، نامه‌ای برای رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی نگاشته شد و هماهنگی لازم صورت پذیرفت که همین امر موجب شد که کلید سالن اجتماعات را تحویل نماینده بسیج دادند تا فضاسازی‌های مورد نیاز را انجام دهیم.

هوشمند اظهار کرد: قبل از این برنامه، حضور ف.ه به‌عنوان برنامه‌ای که قرار بود توسط انجمن صورت بگیرد در فضای شهرستان منتشر شد که حمایت نیروهای ارزشی و به‌ویژه آیت‌الله محمودی‌گلپایگانی و حجت‌الاسلام محمودی سبب شد که حضور این عنصر فتنه لغو شود.

وی پس از اشاره به فعالیت‌های غیرقانونی برخی اعضای یک تشکل خاص دانشگاه پیشوا گفت: بعد از لغو سخنرانی ف.ه به دانشگاه پیشوا، رئیس و معاون فرهنگی دانشگاه اعلام کردند که برنامه دیگری نداریم ولی روز بعد اعلام شد که ف.ر به این دانشگاه سفر می‌کند و متوجه شدیم که مسئولین شهرستان با این سفر کنار آمده‌ و اعلام کرده‌اند که سخنرانی این فرد باید بدون حاشیه باشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین ـ پیشوا در پایان تصریح کرد: در نظر داریم که در ایام ۹ دی، روز بصیرت، از سخنرانان انقلابی مانند حجت‌الاسلام نبویان، دکتر کوچک‌زاده، آقای صفارهرندی یا دکتر علیرضا زاکانی دعوت به‌ عمل آوریم که امیدواریم مسئولان تاییدکننده با همه تشکل‌های دانشجویی به عدالت برخورد کنند.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*