۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » عناوین اصلی » فرهنگی » ورامين
  • شناسه : 5154
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۰
  • 284 بازدید
  • ارسال توسط :

در نخستین جشنواره شعر استانی خاتم تا خاتم رقابت شاعران در وصف ائمه

ورامین – ابتکارآنلاین: فراخوان نخستین جشنواره شعر استانی با عنوان خاتم تا خاتم تدوین شد . به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسئول برگزاری این جشنواره در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت : در نظر است نخستین جشنواره شعر استانی با عنوان خاتم تا خاتم با محوریت شهرستان ورامین به اجرا درآید . مهرداد مجتهدی گفت […]

ورامین – ابتکارآنلاین: فراخوان نخستین جشنواره شعر استانی با عنوان خاتم تا خاتم تدوین شد .

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسئول برگزاری این جشنواره در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت : در نظر است نخستین جشنواره شعر استانی با عنوان خاتم تا خاتم با محوریت شهرستان ورامین به اجرا درآید .

مهرداد مجتهدی گفت : این جشنواره به مناسبت هفته وحدت و به همت بنیاد فرهنگی مهدویت پایه ریزی گردیده که شاعران استان تهران میتوانند با ارسال اشعار و آثار خود در خصوص موضوعات مطروحه با یکدیگر به رقابت بپردازند .

وی ادامه داد : آثار میبایست با محوریت اندیشه و پیام زندگی حضرت رسول اکرم ( ص ) بعنوان خاتم انبیا تا زندگی و انتظار فرج حضرت ولی عصر ( عج ) به عنوان خاتم امامان به رشته تحریر درآید تا در کنار مضامین سروده شده در خصوص اشعار آیینی در مرحله رقابت قرار گیرد .

این شاعر پیشکسوت افزود : شاعران کودک و نوجوان نیز میتوانند در این رقابت حضور یابند و ذائقه شعری خود را محک زده و نقشی تاثیر گذار در روند استعدادیابی این فرهنگ غنی داشته باشند .

این مسئول گفت : شاعران نوپای استان تهران میتوانند اشعار خود را در مضامین مورد نظر در عرصه انتظار از دیدگاه کودک و نوجوان سروده و به دبیرخانه ارسال نمایند .

مجتهدی در ادامه به سرفصل های موردنظر اشاره کرد و اظهار داشت : شاعران میتوانند با چهار موضوع ؛ ولادت حضرت رسول اکرم ( ص ) پیام آور صلح و دوستی – حضرت مهدی ( عج ) انتظار و مهدویت -اشعار آئینی ، از نبوت تا امامت و انتظار از دیدگاه کودک و نوجوان در این جشنوراه حضوری فعال داشته باشند .

شاعر نام آشنای ورامین ادامه داد : علاقه مندان در قالب های مختلف شعری همچون کلاسیک و نیمایی میتوانند قدرت شعری خود را متبلور نمایند .

مسئول برگزاری این جشنواره سپس به شرایط شرکت در این رقابت پرداخته و افزود : به جز شاعران کودک و نوجوان که سن آنان باید کمتر از ۱۸ سال باشد ، محدودیت سنی برای بزرگسالان وجود ندارد و شرکت کنندگان به صورت اختیاری میتوانند اثرهای خود را به دبیرخانه ارسال نمایند .

او اشاره داشت : آثار ارسالی نباید در جشنواره ای شرکت داده شده یا به چاپ رسیده باشد و میبایست تمامی اشعار با ذکر مشخصات همچون نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد ، مدرک و رشته تحصیلی ، استان یا شهرستان محل سکونت ، شماره تماس در کنار آدرس پستی به صورت تایپ شده در قالب سی دی به دبیرخانه ارایه داده شود .

مجتهدی گفت : پنج شنبه مورخ ۱۱ دی ماه سال جاری بعنوان آخرین زمان برای مهلت ارسال آثار در نظر گرفته شده است که تمدید نیز نخواهد شد و ۵ شنبه مصادف با شب ولادت حضرت رسول اکرم ( ص ) مراسم اختتامیه برگزار میگردد که زمان و مکان دقیق متعاقبا به سمع و نظر خواهد رسید .

مسئول برگزاری این جشنواره اظهار کرد : آدرس پستی به نشانی bonyad.varamin@gmail.com برای سهولت در ارسال آثار و دبیرخانه نیز در ورامین ، خیابان فرمانداری ، مقابل درب پارکینگ فرمانداری ، ساختمان بیناد فرهنگی حضرت مهدی ( عج ) واقع در طبقه دوم به شماره تماس ۳۶۲۶۲۶۱۹ در نظر گرفته شده است .

این شاعر پیشکسوت افزود : بعد از داوری و اعلام اسامی نفرات برگزیده ، حواله سفر به زیارت کربلای معلی برای نفرات برگزیده در هر فصل و پرداخت هزینه سفر به مشهد مقدس برای مقام آوران دوم و سوم در نظر گرفته شده است که در کنار آن لوح و تقدیر نامه نیز به آنان اهدا میگردد .

مجتهدی در پایان این گفت و گو از همه شاعران ، علاقه مندان و افرادی که طبع شعری دارند دعوت بعمل آورد در این رهاورد فرهنگی – مذهبی شرکت نمایند .

(منبع خبر: gmail)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*