۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » تهران » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 27281
  • ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
  • 401 بازدید
  • ارسال توسط :
دشت ورامین ۸۰ میلیون متر مکعب بیلان منفی آب دارد
دشت ورامین ۸۰ میلیون متر مکعب بیلان منفی آب دارد

دشت ورامین ۸۰ میلیون متر مکعب بیلان منفی آب دارد

ورامین – آبرومند: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت : استان تهران ۱۵۰ میلیون متر مکعب بیلان منفی آب دارد که از این میزان، ۸۰ میلیون متر مکعب مربوط به دشت ورامین است. به گزارش خبرنگار ما-  محمدرضا بختیاری در جلسه مشترک با فرمانداران و مسئولان شهرستان های جنوب شرق استان تهران که […]

ورامین – آبرومند: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت : استان تهران ۱۵۰ میلیون متر مکعب بیلان منفی آب دارد که از این میزان، ۸۰ میلیون متر مکعب مربوط به دشت ورامین است.

به گزارش خبرنگار ما-  محمدرضا بختیاری در جلسه مشترک با فرمانداران و مسئولان شهرستان های جنوب شرق استان تهران که در آبفای جنوب شرقی برگزار شد با اشاره به وضعیت بحرانی دشت ورامین از نظر آب گفت : این امر در اثر برداشت بی رویه آب از منابع زیرزمینی رخ داده که می باید قوانین بازدارنده محکمی در این محدوده اعمال شود.

وی تصریح کرد: برداشت بی رویه آب از منابع زیر زمینی باعث بروز پدیده فرونشستی شده که تا نزدیکی راه آهن سراسری تهران – مشهد نیز رسیده است.

بختیاری اظهار داشت: دشت ورامین شامل شهرستان های ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت از اهمیت ویژه ای در تولید محصولات زراعی برخوردار است و وجود یکصد هزار هکتار اراضی مرغوب بیانگر اهمیت این بخش از استان تهران است.

وی افزود: اهمیت دشت ورامین برای نظام باعث گردید که همزمان با احداث سد ماملو و لتیان، موضوع تأمین آب مورد نیاز این بخش به ویژه در حوزه کشاورزی مورد توجه مسئولان قرار گیرد و امروز ۲۵۶ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده جنوب تهران، جایگزین حق آبه دشت ورامین از رودخانه جاجرود شده است.

بختیاری اظهار داشت: به منظور تأمین آب شرب مورد نیاز مردم این منطقه نیز ۳۰ میلیون متر مکعب از سهم ۱۰۰ میلیون متر مکعبی آب ماملو برای شرب، به دشت ورامین اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران با اشاره به لزوم اجرای طرح فاضلاب به منظور بازچرخانی آب گفت: میانگین اجرای طرح های فاضلاب در کل کشور حدود ۴۰ درصد است در صورتی که این میزان در شهرستان های استان تهران حدود ۱۲ درصد می باشد.

وی تأکید کرد: استان تهران از نظر اجرای طرح های فاضلاب، یکی از فقیرترین مناطق کشور است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*