۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار ویژه » سیاسی » عناوین اصلی » ورامين
  • شناسه : 8769
  • ۰۵ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۲
  • 127 بازدید
  • ارسال توسط :

رئیس دادگستری ورامین مطرح کرد صدور آرای سنگین برای جرائم خشن و مخل امنیت

ورامین – ابتکار ورامین: رئیس دادگستری شهرستان ورامین گفت: دستگاه قضایی با برخورد سخت، آرای سنگینی برای جرائم خشن صادر می‌کند. به گزارش خبرنگار ما به نقل از فارس – عبادالله میرزایی‌مطلق لحظاتی پیش که به‌مناسبت هفته قوه قضاییه به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه در جمع نمازگزاران ورامین سخن می‌گفت با اشاره […]

ورامین – ابتکار ورامین: رئیس دادگستری شهرستان ورامین گفت: دستگاه قضایی با برخورد سخت، آرای سنگینی برای جرائم خشن صادر می‌کند.

به گزارش خبرنگار ما به نقل از فارس – عبادالله میرزایی‌مطلق لحظاتی پیش که به‌مناسبت هفته قوه قضاییه به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه در جمع نمازگزاران ورامین سخن می‌گفت با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی در افزایش سطح امنیت اجتماعی اظهار کرد: با تعامل و هماهنگی با ادارات در سطح شهرستان ورامین سعی کردیم امنیت را حفظ کنیم و اجازه ندهیم عده‌ای با زیاده‌خواهی حقوق مردم را پایمال کنند، از جمله برخورد با جرائم خشن در دستور کار بوده است.

وی گفت: اگر پرونده‌ای دیر به نتیجه برسد و رسیدگی طولانی شود ممکن است در عمل نتیجه‌ای نداشته باشد به همین دلیل ما سعی کردیم از اطاله دادرسی‌ها جلوگیری کنیم، البته ممکن است برخی پرونده‌ها به اقتضای آن پرونده به‌طول بیانجامد تا مبادا ظلمی در حق طرفین پرونده نشود.

رئیس دادگستری شهرستان ورامین در ادامه به عوامل ایجاد جرم در جامعه اشاره کرد و افزود: ورود پرونده به دادگستری نشان از یک سری مشکلات در منطقه دارد که همدلی و همفکری مردم و مسئولان و یاری آن‌ها در این موضوع سبب کاهش ورود پرونده‌ها به دادگستری می‌شود.

وی با تاکید بر کمک شوراهای حل اختلاف در صلح و سازش در دعاوی عنوان کرد: همواره در صدور حکم یک طرف پرونده ناراضی بوده و همچنین وجود داشته که پس از صدور حکم همچنان دشمنی ادامه پیدا کرده اما در زمان صلح و سازش هر دو طرف راضی خواهند ماند.

میرزایی‌مطلق بیان کرد: ارتکاب جرم آثار بسیاری در جامعه بر جا می‌گذارد، زمانی که سرپرست یک خانواده در زندان باشد آن خانواده و فرزندان خانواده رنج‌های فراوانی متحمل خواهند شد، ما در جرائم خشن و امنیتی که موجب ناامنی برای مردم می‌شود آرای سنگین صادر می‌کنیم و پای آن هم می‌ایستیم که حکم اجرا شود اما در موارد حقوقی که یک شخص بدهکار است شخص طلبکار بداند که با زندان انداختن یک فرد چه مشکلاتی ایجاد می‌شود.

وی با انتقاد از آثار زندان انداختن یک فرد افزود: سعی کنیم از ارتکاب به جرم جلوگیری کنیم، خود مردم می‌توانند این امر را انجام دهند و این وظیفه دستگاه قضایی و نیروی انتظامی به تنهایی نیست، یک امر به معروف و نهی از منکر می‌تواند از وقوع جرم و گناه جلوگیری کند.

رئیس دادگستری شهرستان ورامین عنوان کرد: یکی از آثار مخرب وقوع جرم کاهش استحکام خانواده‌ها می‌شود، در حال حاضر با افزایش بی‌رویه بحث طلاق در دادگاه‌ها روبه‌رو هستیم، یک زن و مرد که از هم جدا می‌شوند آینده فرزندان آن‌ها در بسیاری مواقع تباه می‌شود.

وی با بیان اهمیت پیشگیری از وقوع جرم گفت: اگر بتوانیم از وقوع جرم جلوگیری کنیم ثواب فراوانی می‌بریم، جوانان و اشخاص بسیاری به‌دلیل بی‌احتیاطی، عدم اشتغال و یا معتاد بودن سرپرست در گوشه زندان هستند، ما همه مکلف به هدایت فرزندان و اعضای خانواده هستیم.

میرزایی‌مطلق تصریح کرد: کسی که به حبس یا زندان محکوم می‌شود بعد از آزادی از زندان حق حیات، شهروندی و حق کار دارد، متاسفانه یکی از مشکلات ما این است که بسیاری از افراد جامعه کسی که از زندان آزاد شده را نمی‌پذیرند، بدانید که اگر این‌طور باشد زمینه ارتکاب مجدد جرم فراهم می‌شود.

وی در ادامه به عدم پذیرش زندانیان در جامعه هشدار داد و گفت: بسیاری از زندانی‌ها که پس از آزادی زمینه‌ای برای اشتغال و بازگشت به جامعه نداشتند مجدداً مرتکب جرم شدند.

بالاترین مقام قضایی شهرستان ورامین اشاره به نفوذ بیش از پیش وسایل الکترونیکی و ارتباط جمعی در اجتماع خاطرنشان کرد: بسیاری از پرونده‌های تشکیل شده در دادگستری به دلیل روش‌های تبلیغات در ماهواره‌ها و … است.

میرزایی‌مطلق بر هوشیاری نسبت به پیامک‌های کلاهبرداری تاکید کرد و افزود: شهروندان نسبت به کلاهبرداری‌ها از طریق پیامک‌های ناشناخته آگاه باشند، بی‌احتیاطی نکنید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*