۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » سیاسی » عناوین اصلی » مرکزی
  • شناسه : 56839
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۹
  • 18 بازدید
  • ارسال توسط :
راهبرد مدیریتی در استان مرکزی حضور بین اقشار مختلف مردم است
راهبرد مدیریتی در استان مرکزی حضور بین اقشار مختلف مردم است

راهبرد مدیریتی در استان مرکزی حضور بین اقشار مختلف مردم است

اراک – آبرومند: استاندار مرکزی گفت: پشت‌میزنشینی در استان مرکزی به پایان رسیده و مسئولین باید بین مردم حضور داشته باشند.   به گزارش خبرنگار ما به نقل از مهر-  فرزاد مخلص الائمه شامگاه یکشنبه در نشست با تشکل‌های بخش کشاورزی اظهار کرد: بی‌اعتمادی مردم به دولت و مسئولین واضح است و در چند سال […]

اراک – آبرومند: استاندار مرکزی گفت: پشت‌میزنشینی در استان مرکزی به پایان رسیده و مسئولین باید بین مردم حضور داشته باشند.

 

به گزارش خبرنگار ما به نقل از مهر-  فرزاد مخلص الائمه شامگاه یکشنبه در نشست با تشکل‌های بخش کشاورزی اظهار کرد: بی‌اعتمادی مردم به دولت و مسئولین واضح است و در چند سال اخیر تشدید شده‌است لذا بزرگ‌ترین پروژه دولت سیزدهم ترمیم اعتماد مردم است.

 

وی ادامه داد: اعتماد مردم به‌خاطر وعده‌های عمل نشده مسئولین از بین رفته است و ما در استان اعلام کرده‌ایم که راهبرد پشت‌میزنشینی در استان مرکزی تمام است و مسئولین باید در میدان و در بین مردم باشند.

 

استاندار مرکزی با بیان اینکه اعتماد مردم سرمایه بزرگی است، افزود: سومدیریت‌های دولتی و سو تدابیر موجب تشدید این بی‌اعتمادی در سال‌های گذشته شده که باید با حداکثر توان شناسایی و رفع کنیم.

 

سرمایه صندوق توسعه محصولات کشاورزی افزایش می‌یابد

 

مخلص الائمه در خصوص افزایش سرمایه صندوق توسعه محصولات کشاورزی گفت: با تدابیری که پیش‌بینی کردیم در گام اول به‌زودی این سرمایه را ۶ الی ۷ برابر افزایش خواهیم داد و در گام‌های بعدی اگر بتوانیم بیشتر افزایش می‌دهیم تا حرکتی در حوزه صندوق توسعه محصولات کشاورزی در استان شود.

 

وی ادامه داد: ریاست ۶۰ کمیسیون و کارگروه و شورا در استان مرکزی با استاندار است به‌همین تعداد ریاست کمیسیون‌های مختلف با معاونین استاندار است که حجم زیادی از وقت ما صرف این موارد می‌شود و بیش‌از آنکه به رشد و آبادانی کشور در آینده توجه کنیم عمده وقت ما درگیر رفع مشکلات نسبتاً طولانی در گذشته‌است که این مشکلات ریشه گرفته است.

 

وی با بیان اینکه نگاه به مسائل راهبردی و کلان دارای سه مؤلفه است، ادامه داد: یکی از مؤلفه‌ها عبارت است از وضع گذشته و مؤلفه دوم فشار حال و مؤلفه سوم کشش آینده است که حجم هر یک از این مؤلفه‌ها بیشتر باشد جهت ما به آن سمت می‌رود و اکنون حجم زیادی از وقت ما صرف مشکلات گذشته می‌شود.

 

استاندار مرکزی عنوان کرد: بالغ‌بر ۵۴ سیاست کلی توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب‌شده و توسط مقام‌معظم رهبری ابلاغ‌شده و نخبگان پاسخ دهند که کدام یک از این سیاست‌ها اجرا شده و چرا اجرا نشده است.

 

ساختارهای نظام اداری نیاز به اصلاح دارد

 

مخلص الائمه بیان کرد: تا زمانی‌که ساختارهای نظام اداری اصلاح نشود بهترین سیاست‌ها، برنامه‌ها و دستورات هم به نتیجه نمی‌رسد زیرا این برنامه‌ها در یک نظام اداری بیمار و فاسدی به نام نظام اداری دیوان سالاری ایران با قدمت پنجاه‌ساله افتاده‌است که این نظام خاصیتش تشکیل جلسات و کارگروه‌ها است و در نتیجه اگر مدیری بخواهد کار درستی انجام دهد از نهادهای نظارتی ترس دارد که مانع کار می‌شوند.

 

وی افزود: مسئله و موانع باعث شده که وضعیت موجود به وضعیت مطلوب تبدیل نشود و این موانع می‌تواند از جنس سلبی باشد یا مسأله‌ای باشد که مسیر حرکت را منحرف می‌کند و ما با این موانع دست‌وپنجه نرم می‌کنیم.

 

استاندار مرکزی تصریح کرد: ۱۳۴ چالش در حوزه حوزه‌های مختلف کشور وجود دارد که این چالش‌ها را شخص رئیس‌جمهور ابلاغ کرده در این سند ۱۳۴ چالش در ۹ فصل و ۱۳۷ موضوع که یکی از این موضوعات مربوط به کشاورزی است و ۴ چالش مربوط به بخش کشاورزی است وجود دارد.

 

مخلص الائمه با اشاره به سند تحول دولت مردمی برای ۴ چالش بخش کشاورزی ۹ عامل و ۱۲ راهبرد و ۴۲ اقدام مربوط برای چالش‌های مربوط به بخش کشاورزی برشمرد و گفت: دولت معتقد است که اگر این ۴۲ اقدام در بخش کشاورزی صورت بگیرد به‌احتمال خیلی زیاد ۱۰ نشانگر وضعیت مطلوب را خواهیم دید و ۴ چرخش تحول‌آفرین در حوزه کشاورزی خواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: وضعیت مطلوب دارای شرایط افزایش ضریب خود اکتفایی در نهادها و محصولات غذایی راهبردی و کالاهای اساسی کشاورزی، افزایش سهم بخش کشاورزی در تراز تجاری کشور، ارتقا نقش مراتع و کاهش وابستگی به بخش زراعت در تأمین علوفه دام مورد نیاز کشور، افزایش سطح نفوذ دانش فناوری در بخش کشاورزی و کاهش سهم واردات در تأمین نیازهای غذایی دام است.

 

استاندار افزود: چرخش‌های تحول‌آفرین عبارت‌اند از تمرکز بر توسعه محصولات کشاورزی به تمرکز بر توسعه صنعت و مدیریت بازار کشاورزی، چرخش تحول‌آفرین از اتخاذ سیاست‌های قیمتی، تجاری و افزایش رقابت و رفع عدم تقارن‌های اطلاعاتی بخش کشاورزی است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*