۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » البرز » عناوین اصلی » کرج
  • شناسه : 62999
  • ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۸:۲۴
  • 14 بازدید
  • ارسال توسط :
راهیان نور یکی از مهمترین حرکت های فرهنگی کشور است
راهیان نور یکی از مهمترین حرکت های فرهنگی کشور است

راهیان نور یکی از مهمترین حرکت های فرهنگی کشور است

کرج – آبرومند: مسوول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز از آغاز اعزام دانش آموزان این استان به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس خبر داد. به گزارش خبرنگار آبرومند – سرهنگ پاسدار سعید اخلاقی افزود: امسال در مجموع چهار هزار دانش آموز از استان البرز به مناطق عملیاتی هشت […]

کرج – آبرومند: مسوول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز از آغاز اعزام دانش آموزان این استان به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش خبرنگار آبرومند – سرهنگ پاسدار سعید اخلاقی افزود: امسال در مجموع چهار هزار دانش آموز از استان البرز به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام می شوند که یک هزار نفر آنان طی امروز تا ۲ هفته آینده راهی جنوب و غرب کشور خواهند شد.

 

وی بیان داشت : اعزام دانش آموزان البرز به راهیان نور در ۲ مرحله پیش بینی شده است که مرحله دوم نیز در ماه های بهمن و اسفند امسال انجام می شود.

 

اخلاقی اظهار داشت:‌ در دومین مرحله حدود سه هزار دانش آموز دختر و پسر مقطع دوم متوسطه در ماه های بهمن و اسفند سال جاری عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور و سرزمین نور می شوند.

 

وی هدف اصلی از اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس را آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: یکی از تفاوت های اردوی راهیان نور در سال جاری علاوه بر بازدید دانش آموزان از یادمان های دفاع مقدس، بازدید از اماکنی است که حاصل دستاورد و پیشرفت های انقلاب اسلامی است.

 

اخلاقی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند «راهیان نور یک فناوری برای استخراج گنج تمام نشدنی دوران دفاع مقدس»، افزود: زمانی که دانش آموزان را با فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت آشنا کنیم و با این ارزش ها انس بگیرند به هویت خودشان و خودباوری خود بیشتر فکر کرده و تامل می کنند و در نتیجه انگیزه بیشتری برای مقابله با استکبار، ظلم و استعمار پیدا می کنند.

 

وی تصریح کرد: راهیان نور یکی از مهمترین حرکت های فرهنگی کشور است و دانش آموزان را در طی کردن پله های ترقی، پیشرفت، خودباوری و عزت ملی رشد می دهد و بدین منظور این حرکت عظیم فرهنگی و راهیان نور ادامه خواهد داشت و افتخار می کنیم که در این عرصه خادمی شهدا و انقلاب و نظام را داشته باشیم.

 

مسوول سازمان اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز به اهمیت راهیان نور اشاره کرد و گفت: باید تمام مردم و مسوولان کمک کنند تا این حرکت روز به روز تقویت و توسعه یابد.

 

در ۲ سال گذشته به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا اردوی راهیان نور دانش آموزی به صورت مجازی برگزار شد.

(منبع: ایرنا)

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*