۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » استان ها » عناوین اصلی » قزوین
  • شناسه : 27976
  • ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱
  • 335 بازدید
  • ارسال توسط :
ردپای فضای مجازی در بسیاری جرائم محسوس است
ردپای فضای مجازی در بسیاری جرائم محسوس است

ردپای فضای مجازی در بسیاری جرائم محسوس است

قزوین – آبرومند: دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: فضای مجازی به بستری برای وقوع جرم تبدیل شده و ردپای فضای مجازی در بسیاری از جرائم محسوس است. به گزارش خبرنگار ما –  محمد قاسمی در نشست هم اندیشی با استادان دانشگاه فرهنگیان قزوین که با موضوع آسیب های اجتماعی برگزار شد، افزود: امروز دشمنان […]

قزوین – آبرومند: دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: فضای مجازی به بستری برای وقوع جرم تبدیل شده و ردپای فضای مجازی در بسیاری از جرائم محسوس است.

به گزارش خبرنگار ما –  محمد قاسمی در نشست هم اندیشی با استادان دانشگاه فرهنگیان قزوین که با موضوع آسیب های اجتماعی برگزار شد، افزود: امروز دشمنان در جنگ نرم با بهره گیری از سیستم های نوین همچون اینترنت، فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و… بنیاد خانواده و به خصوص جوانان را مورد هدف قرار داده اند و به دنبال ایجاد تزلزل در نهاد خانواده هستند.

 

قاسمی در ادامه گفت: کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی نیازمند اقدامات فرهنگی بوده و کار فرهنگی زمان بر و نیازمند صرف وقت و انرژی است.

 

وی گفت: باید در این راستا از نیروهای انسانی متخصص به خوبی بهره برد و همه نهاد ها به خصوص نهادهای متولی امر فرهنگ باید به صورت علمی و عملی و فارغ از نگاه های آماری به میدان بیایند.

 

دادستان مرکز استان تصریح کرد: در اصل ۱۵۶ قانون اساسی وظیفه پیشگیری برعهده قوه قضاییه نهاده شده است و در این راستا اقدامات سال های دور این قوه برای پیشگیری به صورت سلبی و در قالب اعمال مجازات ها بود.

 

قاسمی افزود: امروز این نگاه در قوه قضاییه تغییر کرده و به پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی قبل از تشکیل پرونده و ورود به دستگاه قضایی تبدیل شده است.

 

وی در ادامه تاکید کرد: امر پیشگیری به تنهایی توسط قوه قضاییه محقق نخواهد شد و لازمه این امر حضور میدانی و عملی همه دستگاه ها و نهادها است.

 

این مسئول قضایی با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه برای همه سازمان ها تعریف شده است، ادامه داد: بسیاری از سازمان ها نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا نمی کنند و همین موضوع باعث می شود تا زنجیره تحقق اهداف ناقص بماند.

 

دادستان قزوین بیان داشت: دستگاه قضایی استان آماده است با استفاده از همه ظرفیت ها برای کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی اقدام کرده و با همکاری دستگاه ها بسترهای این آسیب ها را از جامعه دور کند.

(منبع خبر: ایرنا )

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*